Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, ktoś wymieniał taką osłonę tylnego amortyzatora? Dużo z tym zabawy?

Dq5wqJ4.jpg

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Trzeba wyjąć amorka - odkręcasz dwie śruby u góry (są za wygłuszeniem) jedna na dole i amorek Ci wychodzi. Na górze jest nakrętka, odkręcasz ją trzymając amor, żeby się nie obracał, zdejmujesz górną poduche, sciągasz stary zużyty odbój, zakładasz nowy i składasz w odwrotnej kolejności :cool1:

Opublikowano

Czyli po podniesieniu na żabie da się to wymienić, nie trzeba żadnych specjalistycznych narzędzi?

Opublikowano

Jak najbardziej, nawet kanalu nie potrzebujesz. 

Opublikowano

Świetnie, dzięki ?

Opublikowano
W dniu 5.08.2018 o 23:12, l2k2 napisał:

Świetnie, dzięki ?

Wystarczy tylko górę odkręcić ja tak u siebie zrobiłem. 

Opublikowano
3 godziny temu, Kodzak33 napisał:

Wystarczy tylko górę odkręcić ja tak u siebie zrobiłem. 

Thx ? Część zamówiona, może w ten weekend uda się to ogarnąć.

Opublikowano

Panowie, chciałem wymienić sprężyny u siebie, ale warsztat, gdzie zaprowadziłem auto nie chce się tego podjąć bo jakiś poprzedni druciarz przy wymianie górnych wahaczy uszkodził obie zwrotnice (z jednej strony śruba centralna jest krzywa, ktoś chyba próbował zbyt mocno to skręcić i będzie problem z jej wyciągnięciem, dodatkowo skręcone jest z jakimiś dziwnymi podkładkami, a z drugiej widać rysę więc możliwe, że pęknie przy wybijaniu sworzni). 

Teraz tak, bo zawczasu zerknąłem w etce jakie zwrotnice siedzą u mnie i są po 2 numery:

8k0 407 253R - lewa CODAPRESS

8k0 407 254R - prawa CODAPRESS 

lub 

8k0 407 253T - lewa KSM

8k0 407 254T - prawa KSM.

Chciałem poszukać sobie na wszelki wypadek używek w dobrym stanie, ale szukanie na allegro po samym numerze bez literowej końcówki zwraca zero wyników...

Czy wie ktoś z Was czy mogę w razie co zastosować jakieś inne o innym numerze? Jest ich od groma na allegro, ale żadna nie ma numeru takiego jak moje powinny mieć. Dodatkowo rozstrzał cenowy jest dość duży - od 200 do nawet 800zł za jedną zwrotnicę. Nowa kosztuje około 1400-1600zł.

 

Straszna lipa, bo chciałem mieć auto na 19tkach i na lekkiej glebie na własny ślub a już niestety zglebić nie zdążę :( 

Edytowane przez luk330

Opublikowano

Każda od przedlifta będzie pasować. Od polifta też, po przełożeniu tulejki z przedlifta ( nie pamiętam czy to był dolny wahacz czy końcówka drążka)

Opublikowano
19 godzin temu, corradoowner napisał:

Każda od przedlifta będzie pasować. Od polifta też, po przełożeniu tulejki z przedlifta ( nie pamiętam czy to był dolny wahacz czy końcówka drążka)

Czyli te zwrotnice de facto nie różnią się? Bez znaczenia pojemność silnika, ciężar silnika, quattro/fwd, automat/manual? Nie różnią się np wielkością przegubów albo łożysk czy piast? To by wiele ułatwiło, ale zastanawia mnie dlaczego różnią się tymi końcówkami numerów, z czegoś to musi wynikać.

Opublikowano
4 godziny temu, luk330 napisał:

Czyli te zwrotnice de facto nie różnią się? Bez znaczenia pojemność silnika, ciężar silnika, quattro/fwd, automat/manual? Nie różnią się np wielkością przegubów albo łożysk czy piast? To by wiele ułatwiło, ale zastanawia mnie dlaczego różnią się tymi końcówkami numerów, z czegoś to musi wynikać.

miałem w rękach trzy z różnymi numerami, wizualnie nie różniły się niczym. Wziąłem jedna z nich, akurat z polifta, przełożyłem swoją piastę i czujnik ABS oraz tulejkę wahacza lub końcówki drążka, nie pamiętam dokładnie i wszystko pasowało.

Opublikowano
4 godziny temu, corradoowner napisał:

miałem w rękach trzy z różnymi numerami, wizualnie nie różniły się niczym. Wziąłem jedna z nich, akurat z polifta, przełożyłem swoją piastę i czujnik ABS oraz tulejkę wahacza lub końcówki drążka, nie pamiętam dokładnie i wszystko pasowało.

Dzięki za info - wychodzi na to, że jest tak jak mówisz, bo posiedziałem troche w ETCE już nie wyszukując po VINie tylko po modelu i wychodzi, że każdy przedlift a4/a5 ma ten sam nr co mój... Więc skoro etka dla każdego pokazuje jeden numer to skąd tyle zwrotnic z różnymi numerami na allegro a z tym z etki w ogóle? :D zgłupiałem :D 

Muszę sprawdzić jaki numer obecnie u mnie siedzi ale pewnie kupie jakiekolwiek z przedlifta z gwarancją rozruchową, etka w tym temacie nie jest miarodajna :( 

Opublikowano
49 minut temu, luk330 napisał:

Dzięki za info - wychodzi na to, że jest tak jak mówisz, bo posiedziałem troche w ETCE już nie wyszukując po VINie tylko po modelu i wychodzi, że każdy przedlift a4/a5 ma ten sam nr co mój... Więc skoro etka dla każdego pokazuje jeden numer to skąd tyle zwrotnic z różnymi numerami na allegro a z tym z etki w ogóle? :D zgłupiałem :D 

Muszę sprawdzić jaki numer obecnie u mnie siedzi ale pewnie kupie jakiekolwiek z przedlifta z gwarancją rozruchową, etka w tym temacie nie jest miarodajna :( 

poszukaj u siebie w okolicy i pojedź zobacz zanim kupisz, często są pęknięte przy śrubie mocującej górne wahacze

Opublikowano
12 godzin temu, corradoowner napisał:

poszukaj u siebie w okolicy i pojedź zobacz zanim kupisz, często są pęknięte przy śrubie mocującej górne wahacze

Tak zrobię. O tych pęknięciach wiem niestety, z tego co patrze na allegro większość zwrotnic sprzedawanych jest w komplecie z górnymi wahaczami :decayed:

Opublikowano

Panowie, kupiłem B8 w końcu, sam w to nie wierze, że się udało w polsce kupić, a jednak nie wszystkie są kasztanami, tylko 95% na allegro :D. Do rzeczy, w aucie siedzą springi o takim oznaczeniu, mógłby ktoś kumaty rozszyfrować czy są one przy seryjnym zawiasie czy to są jakieś -20 itp? Auto wydaje mi się, że trochę niżej siedzi pomimo, że i tak jest kozą- co się zmieni w przyszłym roku na bank ;)

 

38896344_434509613705557_5594128605924818944_n.jpg

Opublikowano

Nie zalega komuś skórzany czarny podłokietnik z czarną nicią? chętnie kupię:wink:

Opublikowano

Koledzy może podpowiecie, mam lampki led w bagażniku które mi mrygaja. Tak już kupiłem samochód. Słabej jakości są czy coś trzeba dodać??

Opublikowano
3 minuty temu, EndriuGiz napisał:

Koledzy może podpowiecie, mam lampki led w bagażniku które mi mrygaja. Tak już kupiłem samochód. Słabej jakości są czy coś trzeba dodać??

Moim, skromnym zdaniem - lipne lampki. Ja mam ledy od Tomnika, świecą już parę lat i jest Las Vegas. 

Opublikowano
14 minut temu, EndriuGiz napisał:

Koledzy może podpowiecie, mam lampki led w bagażniku które mi mrygaja. Tak już kupiłem samochód. Słabej jakości są czy coś trzeba dodać??

Wywal i kup od tomnika z forum 

chinszczyzna bezie mrugać i ma barwę pozal się Boże beznadziejna 

Opublikowano

Pytam z ciekawości. Jak otworzyć awaryjnie elektryczną tylną klapę bagażnika w avancie b8? Np, bez prądu w aucie, są jakieś blokady?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.