Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
17 minut temu, ArkadiuS napisał:

Koledzy. Zaobserwowałem w weekend ze auto po osiągnięciu plyn chlodzacy 90st (oil temp 84st) i przejechaniu 12km w miescie (Wrocław) zaczelo obnizac temp. Generalnie objaw się pojawil podczas stania na kilku swiatlachi. Finalnie temp spadlo na chlodzacym ponizej 90st i oil temp 78st. O co kaman? Nadmienie ze egr mam wylaczony (padl), ale to ma raczej znaczenie przy dluzszym osiąganiu pelnej temp robocza......

Ja tak mam od zawsze, że na dłuższych światłach albo korku, przy temp 0-10stopni, spada temp poniżej 90', oleju co prawda nie sprawdzałem, ale pewno też leci. Mniejsze obciążenie silnika czy coś? Po ruszeniu i niedługiej chwili wszystko wraca do 90'

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Pasowałoby spraedzić i porównać w Vagu temp podawaną do ecu i temp podawaną na zegary, bo może to być albo termostat, albo czujnik cieczy.

Opublikowano
37 minut temu, KoJ@K napisał:

Pasowałoby spraedzić i porównać w Vagu temp podawaną do ecu i temp podawaną na zegary, bo może to być albo termostat, albo czujnik cieczy.

Termostat jakby był za bardzo "otwarty" to by nie dogrzewał, a jak czujnik to nie świrowałby tylko na postoju. 

Opublikowano

B8 2.0Tdi tak ma że poniżej 10 na zewnątrz nie trzyma temperatury . Albo inaczej mówiąc pokazuje faktyczną a nie jak stare 1.9 tdi które na zegarach miały 90 a w kompie 78

Edytowane przez edraven

Opublikowano
16 minut temu, JawoR36 napisał:

Termostat jakby był za bardzo "otwarty" to by nie dogrzewał, a jak czujnik to nie świrowałby tylko na postoju. 

No właśnie nie do końca, bo czujnik może świrować i przekłamywać np 5-10* stopni i to jest właśnie ta wartość, która może mieć wpływ na te delikatne odchyłki wskazówki - miałem taki sam przypadek w B6.

Opublikowano

Problem był opisywany w którymś temacie ;) 

 

Panowie silniki 2.0tdi po 2010 miały dalej problem z pompą oleju oraz układem paliwowym, w którym zbierały się opiłki ?? 

Opublikowano
Ja tak mam od zawsze, że na dłuższych światłach albo korku, przy temp 0-10stopni, spada temp poniżej 90', oleju co prawda nie sprawdzałem, ale pewno też leci. Mniejsze obciążenie silnika czy coś? Po ruszeniu i niedługiej chwili wszystko wraca do 90'
Dokładnie jak piszesz.
Opublikowano
B8 2.0Tdi tak ma że poniżej 10 na zewnątrz nie trzyma temperatury . Albo inaczej mówiąc pokazuje faktyczną a nie jak stare 1.9 tdi które na zegarach miały 90 a w kompie 78
To wszystko jasne. Dzieki
Opublikowano
1 godzinę temu, Norbas napisał:

Problem był opisywany w którymś temacie ;) 

 

Panowie silniki 2.0tdi po 2010 miały dalej problem z pompą oleju oraz układem paliwowym, w którym zbierały się opiłki ?? 

Te auta nie miały problemu z pompami oleju, wsześniejsze silniki PD miały. Niby w 2010 wymienili imbus na 10mm ale na forum jest pełno aut z roczników 2008-2010 i praktycznie nikt nie miał problemu z tym. Pompe CR trzeba wsadzić podobno z polifta, ale mi się wydaje że ta pompa się łuszczy przez okazyjen paliwo :) Jak lejesz na normalnej stacj to raczej też możesz o tym zapomnieć.

Opublikowano
Wie ktos jak to rozłączyć?87690bc6a72478b7750fce37123a84a1.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Muszisz rozchylic czerwona zawleczke blokady malym plaskim wkretakiem

Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
1 godzinę temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Te auta nie miały problemu z pompami oleju, wsześniejsze silniki PD miały. Niby w 2010 wymienili imbus na 10mm ale na forum jest pełno aut z roczników 2008-2010 i praktycznie nikt nie miał problemu z tym. Pompe CR trzeba wsadzić podobno z polifta, ale mi się wydaje że ta pompa się łuszczy przez okazyjen paliwo :) Jak lejesz na normalnej stacj to raczej też możesz o tym zapomnieć.

Jest gdzieś opisane ewentualnie wiesz jak sprawdzić te opiłki ?

Opublikowano
5 minut temu, Norbas napisał:

Jest gdzieś opisane ewentualnie wiesz jak sprawdzić te opiłki ?

tu masz wszystko. Tylko uważaj z tym sprawdzaniem bo kilku sprawdzaczą pompa odmówiłą posłuszeństa po sprawdzaniu :decayed:

 

Opublikowano
2 minuty temu, l.e.s.t.e.r napisał:

tu masz wszystko. Tylko uważaj z tym sprawdzaniem bo kilku sprawdzaczą pompa odmówiłą posłuszeństa po sprawdzaniu :decayed:

 

Oho, myślałem, że to dość bezinwazyjna metoda :decayed: Dzięki za linka :hi: 

Opublikowano
4 godziny temu, KoJ@K napisał:

No właśnie nie do końca, bo czujnik może świrować i przekłamywać np 5-10* stopni i to jest właśnie ta wartość, która może mieć wpływ na te delikatne odchyłki wskazówki - miałem taki sam przypadek w B6.

Inaczej, jak po normalnej jeździe stanę na dłuższy czas, np godzinę posiedzieć przy odpalonym silniku i włączonym nawiewie to wskazówka potrafi się całkiem położyć. Wątpię, żeby czujniki źle wskazywały, bo mówimy tu raczej o pokazywaniu w dobrym korku czy na CPN'ie w graniach 20stopni mniej niż 90'.

Opublikowano

Temat z temperaturą był już kilkukrotnie wałkowany, niestety tak się dzieje w niskich temperaturach nawet podobno ASO wydało oświadczenie że nie ma podstaw do reklamacji czy napraw gwarancyjnych , teraz to jeszcze nic ale jak temperatura spadnie poniżej -10 to nawet jadąc nie można złapać optymalnej temperatury

Opublikowano

Miałem to opisywac  ale jakos nie miałem czasu  :wink:

Regulator płynu chłodzącego jest miedzy silnikiem a sciana grodziową
Nie ma tam zadnej wtyki itd
Robilismy to u kumpla i jak reka odjał temperatura trzyma 90C
Czekamy na mrozy jeszcze :decayed:

 

IMG_1549(1).jpg

Opublikowano

Czy ulega on uszkodzeniu ?

Edytowane przez wikary

Opublikowano
Miałem to opisywac  ale jakos nie miałem czasu  :wink:

Regulator płynu chłodzącego jest miedzy silnikiem a sciana grodziową
Nie ma tam zadnej wtyki itd
Robilismy to u kumpla i jak reka odjał temperatura trzyma 90C
Czekamy na mrozy jeszcze :decayed:

 
IMG_1549(1).thumb.jpg.1031cfde1073d9b2e7b1b37d06dbe4ed.jpg

DuO zamieszania z wymiana? U mnie narazie jest Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

wymiana jest prosta :wink:

Kolega ma silnik 2.0 TDI CAGA , nie wiem jak jest z innymi oznaczeniami

Opublikowano
wymiana jest prosta :wink:
Kolega ma silnik 2.0 TDI CAGA , nie wiem jak jest z innymi oznaczeniami
To świeża sprawa? Jak dlugo jezdzi po wymianie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.