Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Boscha 583s ( kierowcy ze spojlerkiem i pasażera wygięta )

najlepsze są ze spojlerem bo jest porządny docisk przy powrocie wycieraczki, nasze B5 mają już parę wiosenek i te sprężyny w ramionach nie trzyma już tak dobrze, oryginalne są takie same kierowcy ze spojlerem a prawa wygięta. Valeo ma też w swojej ofercie takie.

no dokładnie jak już pisałem inne się odrywają i nie zbierają wody , pamiętam jak kupiłem auto to były oryginały założone - zdziwiłem się widząc wygiętą wycieraczkę od strony pasażera

---------- Post dopisany at 22:12 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ----------

Ja kupiłem dziś pióra w Auchan po 6,99 sztuka i przełożę gumy... Dam znać jaki będzie efekt i czy to się nadaje w ogóle...

Sorry za mały OT ale pozdro dla kolegi z VKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powracam z tematem wymiany samych gumek w oryginalnych piórach... Robota zajęła mi ok. 30 min. Efekt bardziej niż zadowalający. Wycieraczki zbierają tak jak powinny - zobaczymy jak długo :)

Banan - dzięki :) VKP to już jednak historia - został sam login...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy z wycieraczkami skończyły się w dniu zakupu ORYGINALNYCH Bosch AEROTWIN w Intercars :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sa na rynku podroby? To w sumie dobrze.. mam rowniez Boscha Aerotwin, ale kupione na allegro... i byly fajnie jakies 2 tygodnie.. potem zaczely pierdziec i nie dociskaja rozno calej wycieranej powierchni.. zona kurwicy dostaje jak jedziemy w brzydka pogode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 to jest inny patent :decayed:

Kupuje się same gumy za 10-15zł/komplet i wymienia na starej wycieraczce - 10 min roboty i nówka sztuka:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sa na rynku podroby? To w sumie dobrze.. mam rowniez Boscha Aerotwin, ale kupione na allegro... i byly fajnie jakies 2 tygodnie.. potem zaczely pierdziec i nie dociskaja rozno calej wycieranej powierchni.. zona kurwicy dostaje jak jedziemy w brzydka pogode :)

Dlatego wolałem zapłacić drożej w Intercars. Pracują idealnie. Jeśli by coś było z nimi nie tak to mają gwarancję:naughty:

Wycieraczki bywają podrabiane jak wszystko:kwasny:

---------- Post dopisany at 15:25 ---------- Poprzedni post napisany at 15:17 ----------

2013_02_05_15_20_39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sa na rynku podroby? To w sumie dobrze.. mam rowniez Boscha Aerotwin, ale kupione na allegro... i byly fajnie jakies 2 tygodnie.. potem zaczely pierdziec i nie dociskaja rozno calej wycieranej powierchni.. zona kurwicy dostaje jak jedziemy w brzydka pogode :)

Dlatego wolałem zapłacić drożej w Intercars. Pracują idealnie. Jeśli by coś było z nimi nie tak to mają gwarancję:naughty:

Wycieraczki bywają podrabiane jak wszystko:kwasny:

---------- Post dopisany at 15:25 ---------- Poprzedni post napisany at 15:17 ----------

http://s18.postimage.org/lh8ghszz9/2013_02_05_15_20_39.jpg

Tak szczerze to tą gwarancję można sobie wsadzić w...:kwasny: Chociaż jakoś wykonania Boscha jest po prostu wzorowa:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie pomyslalem o tej gwarancji, ale zakladam ze proces obslugi gwarancyjnej, pewnie bedzie mnie kosztowal wiecej czasu i nerwow niz glupie 100 na wycieraczki..

Oprocz slabego docisku i pierdzenia.. mam zjawisko rysowania szyby, tak jakby jakis piasek sie przyczepil do pióra.. i wycierajac szye tworzy poziome wypukle kreski..

Czytalem gdzies ze winny moze byc kat ustawienia wycieraczek w stosunku do szyby.. niestety malo jest o tym informacji na necie.. a do ASO nie mam zywczjanie czasu podjechac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie pomyslalem o tej gwarancji, ale zakladam ze proces obslugi gwarancyjnej, pewnie bedzie mnie kosztowal wiecej czasu i nerwow niz glupie 100 na wycieraczki..

Oprocz slabego docisku i pierdzenia.. mam zjawisko rysowania szyby, tak jakby jakis piasek sie przyczepil do pióra.. i wycierajac szye tworzy poziome wypukle kreski..

Czytalem gdzies ze winny moze byc kat ustawienia wycieraczek w stosunku do szyby.. niestety malo jest o tym informacji na necie.. a do ASO nie mam zywczjanie czasu podjechac :/

No aero to rysować nie mogą bo to sama guma przecież:doh: A co to kąta względem szyby to zerknij jak siedzi mechanizm bo może był zmieniany czy coś:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na alegro kupuje sie gumki wycieraczek Alca .Kilka minut zabawy i wycieraczki nowki za 15zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i nie polecam płaskich maxgear po zimie rozpadły się zatrzaski mocujące i wycieraczki wypadały z ramion , bardzo dobrze wycierają ale firma zrobiła bardzo delikatny zatrzask blokujący pióro i pod wpływem lodu i sniegu całość odpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie pomyslalem o tej gwarancji, ale zakladam ze proces obslugi gwarancyjnej, pewnie bedzie mnie kosztowal wiecej czasu i nerwow niz glupie 100 na wycieraczki..

Oprocz slabego docisku i pierdzenia.. mam zjawisko rysowania szyby, tak jakby jakis piasek sie przyczepil do pióra.. i wycierajac szye tworzy poziome wypukle kreski..

Czytalem gdzies ze winny moze byc kat ustawienia wycieraczek w stosunku do szyby.. niestety malo jest o tym informacji na necie.. a do ASO nie mam zywczjanie czasu podjechac :/

Kolego, z allegro się Boscha nie kupuje bo większość to podróby, najlepiej w sklepie mimo troszkę większej ceny. Jak Valeo mi nie dociskała jedna wycieraczka po miesiącu to zaniosłem do sklepu i sprzedawca zajmuje się już reklamacją. Po dwóch miesiącach ze sklepu zadzwonili że gwarancja uwzględniona i pieniądze zwrócił. Teraz kupuje Boscha AeroTwin i jestem mega zadowolony z nich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, z allegro się Boscha nie kupuje bo większość to podróby, najlepiej w sklepie mimo troszkę większej ceny. Jak Valeo mi nie dociskała jedna wycieraczka po miesiącu to zaniosłem do sklepu i sprzedawca zajmuje się już reklamacją. Po dwóch miesiącach ze sklepu zadzwonili że gwarancja uwzględniona i pieniądze zwrócił. Teraz kupuje Boscha AeroTwin i jestem mega zadowolony z nich :wink:

stad kupilem: WYCIERACZKI BOSCH AEROTWIN AUDI A4 B6 B7 A6 C5 (2986978791) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

nie kierowalem sie cena.. nie wiem zwyczajnie gdzie w warszawie znajde jakis sensowny sklep, zreszta korki totalnie mnie zniechecaja do wyjazdu gdziekolwiek..

Nie wygladaja na podroby.. gosc ma same pozytywy.. wiec nie wiem.. moze jednak cos nie tak z wycieraczkami ><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobre, szukałem i nie mogłem znaleźć samych piór, tylko w komplecie z ramionami.

jestem ciekawy czy warto zakupić:) jeśli ktoś korzystał niech się wypowie:)

Ja osobiście kupowałem Boscha, ale prawda jest taka że Bosch daje tylko logo i napis:) 90zł/kpl to najgorsza inwestycja:)

teraz kupuję pióra Alca i przekładam gumki do ramion "Boscha"-20zł/kpl a zbierają nie wiem czy nie lepiej od tych boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po pewnym czasie

Jak już wcześniej pisałem w tym wątku Mot-gumy u mnie się nie sprawdziły. Teraz po zimie zdecydowałem, że spróbuję te Bosch-e Aerotwiny. Kupiłem je w sklepie Selgros za 100zł za dwie sztuki (pakowane w komplecie) - nie różnią się między sobą dla kierowcy czy pasażera (jak wcześniej inni pisali, że pasażera powinna być inaczej wyprofilowana - wygięta jakby w uśmiech). Dlatego, że się nie różnią pewnie ta dla pasażera na końcu trochę odstaje od szyby. Nie mam ich długo zaledwie parę tygodni więc o trwałości napiszę po dłuższym czasie ale jeśli chodzi o teraz to jestem bardzo z nich zadowolony. Zbierają bardzo dobrze nawet przy dużych prędkościach (czego nie można było powiedzieć o Mot-gumach), chodzą cicho, solidnie i ładnie były zapakowane więc myślę że raczej oryginały (w załączeniu zdjęcie).

18052013031.jpg

Na tą chwilę polecam je jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...