Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Podepne sie do tematu. Otóż bede pewnie zmieniał aku bo zaczyna mnie to juz irytowac trche dziala ale doszlo kilka modow i zaczal juz klekac aku mam narazie ori o pojemnosci 380 A (80 Ah)

i jaki byście polecali troszke wiekszy czy taki sam i jaka firma wchodzi w gre bym byl zadowolony

[br]Dopisany: 21-02-2011, 11:28:10_________________________________________________co o tym myslicie do mnie pojemność ta sama tylko wiekszy prad rozruchowy

http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s4-80ah-12v-740a-en-i1453341525.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja bym polecił dobrą baterie np.bosch silver lepiej kupić troszkę droższy niż potem narzekać taki jak kolega linik wyżej napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić akumulator Centra Futura. Przede wszystkim dlatego, że takiego używam i to w warunkach mazurskich zim i parkując pod chmurką. No i ma 3 lata gwarancji oraz pakiet assistance. Do B6 ALT aku 64Ah będzie bardziej jak wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić akumulator Centra Futura. Przede wszystkim dlatego, że takiego używam i to w warunkach mazurskich zim i parkując pod chmurką. No i ma 3 lata gwarancji oraz pakiet assistance. Do B6 ALT aku 64Ah będzie bardziej jak wystarczająco.

Też mam Futurę i jestem z niego zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy będzie miał większy prąd rozruchowy to nic się nie stanie, ale gdy będzie miał za dużą pojemność to będzie niedoładowany. Co za dużo to niezdrowo :)

# Czy można stosować akumulator o znacznie większej pojemności niż zaleca producent, jeśli wymiarami się zmieści?

Generalnie można, tylko trzeba zastanowić się - po co. Producent obliczył jaka pojemność będzie optymalna do konkretnego modelu i nawet jeśli oszczędnościowo wyposażył auto w mniejszy (choć wystarczający) akumulator, to ze względów ekonomicznych sensowne będzie zastosowanie akumulatora co najwyżej o jeden stopień większy niż fabryczny (np. zamiast 45 Ah - 50 Ah).

Jeżeli z akumulatorem nie mamy żadnych problemów, to zastosowanie dużo większego akumulatora nie pociągnie żadnych negatywnych skutków (oprócz jego wyższej ceny w momencie zakupu). Wręcz przeciwnie - większy akumulator na srogim mrozie zapewni większy zapas pojemności i ułatwi rozruch. Jeśli natomiast z akumulatorem miewamy kłopoty, to znaczy że mamy ujemny bilans energetyczny w samochodzie (zakładając oczywiście, że mamy sprawną instalację elektryczną i sam akumulator) i większa pojemność akumulatora problemu nie rozwiąże. Bilans elektrycznego w aucie, zależy od wielu czynników: czy jeździmy na światłach, czy auto jest użytkowane na krótkich odcinkach czy w trasie (jak często następuje rozruch silnika), od temperatur (czy auto jest garażowane lub czy są duże mrozy), czy w aucie są dodatkowe urządzenia popierające znaczne ilości energii (system audio, elektryczne wspomaganie kierownicy, elektryczne sterowanie szybami, lusterkami, szyberdachem, fotelami, ogrzewanie lusterek, foteli itd.). W przypadku, gdy prądu brakuje nie uciekniemy od doładowywania akumulatora zewnętrzną ładowarką. Większy akumulator teoretycznie mógłby wydłużyć okresy pomiędzy kolejnymi ładowaniami, ale istnieje ryzyko, że będzie on ciągle niedoładowany. Taki stan grozi zasiarczeniem akumulatora - straci on część pojemności.

Jeśli ktoś musi mieć większy akumulator właśnie ze względu na np.: prądożerny zestaw audio to musi zadbać o systematyczne doładowywanie akumulatora, aby ten miał szansę służyć jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kupuic z tych nizej ?

-BOSCH SILVER S5 S4 S3 70Ah 640A - 276 zl

-BOSCH S5 SILVER PLUS 74 Ah 750 A - 303 zl

lub ten - BOSCH S3 70Ah 640A 263 zl czym sie rozni od s5 ?

-CENTRA FUTURA 64 Ah 640A - 299zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z góry uprzedzam że przeszukałem całe archiwum, ale nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi.

Otóż padł mi akumulator (XT Battery - 3 letni). Jego pojemność 54 Ah. Miałem już kupić nowy 54 Ah, ale znalazłem w archiwum informacje że w kodach wyposażenia jest zapisana informacja jaki powinien być zamontowany, a ja mam:

J1P

battery 220 A (44 Ah)

I teraz mam dylemat czy kupić taki jak fabryka zaleca, czy taki jak był ostatnio zamontowany. Auto posiada instalację LPG, audio z 8 glosnikami fabrycznymi + subwoofer aktywny oraz xenony. Czy z powodu dodatkowych "gadżetów" wybrać akumulator o większej pojemności? Wyczytałem również że jednak nie powinien być większy niż 110 % fabrycznej pojemności. Czyli około 50 Ah.

Czy realnym może być że 54 Ah który siedział był niedoładowany i dlatego tak szybko padł?

Jeśli chodzi o nowe aku zastawnawiam się pomiędzy:

http://allegro.pl/akumulator-jenox-classic-45ah-43-44-45-360a-i1484829536.html

http://allegro.pl/akumulator-50-ah-oryg-gm-opel-fiat-audi-bmw-i1488277681.html

http://allegro.pl/akumulator-centra-12v55ah-460a-poznan-i1491504329.html

http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s5-s4-s3-56ah-480a-sklep-i1475479068.html

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

akumulator nie może być większy jak możliwości alternatora gdyż cały czas będzie nie doładowany wszystko zależy od pojemności silnika i czy to diesel czy etylina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że mam wpisane niewłaściwe auto (nie wiem jak wyedytować).

Poprawne dane poniżej:

Model: A4 B5

Silnik: AEB 1.8 T 150 PS

Rodzaj napędu: FWD

Nadwozie: Kombi (Avant)

Rocznik: 1996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź w profil , następnie po prawej stronie będziesz miał modyfikuj profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu. Otóż bede pewnie zmieniał aku bo zaczyna mnie to juz irytowac licho dziala, zaczal juz klekac aku mam narazie ori o pojemnosci 380 A (80 Ah)

i jaki byście polecali troszke wiekszy czy taki sam i jaka firma wchodzi w gre bym byl zadowolony

[br]Dopisany: 21-02-2011, 11:28:10_________________________________________________co o tym myslicie do mnie pojemność ta sama tylko wiekszy prad rozruchowy

http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s4-80ah-12v-740a-en-i1453341525.html

Ja wcześniej pytałem odnośnie jaki zakupić aku, ale że nikt nie odpowiedział łaskawie więc zdecydowałem się na BOSHA coś tam S5 o pojemności 85Ah i prądzie rozruchu 800A i wsio jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej Audi kupiłem ostatnio BOSCH SILVER S4 60Ah 580A i jest dobry. Cena też nie wygórowana - 250zł łącznie z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem --> http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s5-s4-s3-56ah-480a-sklep-i1475479068.html

W jaki sposób macie zamocowany akumulator? U mnie nie ma żadnego mocowania, a stary aku był trochę za mały i widać jak "jeździł" po całym gnieździe w prawo i w lewo. Czy producent nie przewidział żadnego mocowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CENTRE FUTURE mam już ja 2 rok i kreci jak głupia nawet jak mróz do -20 a poza tym na future ma 3 lata gwaranci good good good good good good good good good good good good good good

kolego nie wierz w zadna gwarancje u centry. te 3 lata gwarancji to zwykly chwyt marketingowy. ja kupilem i po niecalych dwoch latach oddalem na gwarancji bo auto juz wczesna jesienia zaczelo slabo krecic i ladowaniwe nie wiele dawalo. powiedzieli zlodzieje ze aku nadmiernie eksploatoway. akurat ciekawe jak, przeciez normalnie uzytkowalem auto i nie mialem zbyt duzo dodatkowych bajerow w aucie. centry juz napewno nie kupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam krutkie pytanka jaki i o jakich parametrach akumulator kupić do audi a4 1.9 tdi 115km. (ile Ah i jaki prąd rozruchu)

Dokładnie 3 lata temu zakładałem nowego moola 80Ah 640EN dziś go wyjąłem ponieważ na jednej celi jest zwarcie, nie chcę już inwestować w drogie akumulatory, bo jak widać nie zawsze co drogie dobre.

Szczegulnie zależy mi na parametrach bo chciałbym założyć 74Ah jeżeli nie będzie za słaby.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...