Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie no, ja pytam poważnie :)

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

ale ja nie zartuje;p

Opublikowano

Mam wrażenie, że w innym kontekście zostało wtedy użyte słowo "złom" przez Cytowanego ale mniejsza z tym... :wink:

Cena faktycznie mogłaby być niższa patrząc na stan tarcz.

Wierz mi. On nie rzuca slow na wiatr. Wie co pisze...

Patrzac nabtarcze nadaja sie ewentualnie do przetoczenia. jak przetoczysz zbierzesz z nich znowu material, zalozysz klocki i po jakims czasie uzytkowania klocki zjada tarcz ze bedzie grubo ponad minimum ...

To zlom czy nie ? [emoji1]

Opublikowano

po jakims czasie uzytkowania klocki zjada tarcz ze bedzie grubo ponad minimum ...

Kolega ma oryginały tarcze od kilku lat, przejechał na nich ponad 100tys.km i jeszcze są całe (tylko klocki zmienia), ja mam z przodu też ori tarcze z podobnym przebiegiem, które łącznie ze szlifem zużyły się dopiero o 1mm (sic!), także tego...

Może inaczej - ile mm zbiera szlif i czy zawsze jest potrzebny? :mysli:

(u mnie był konieczny bo mocno wyeksploatowane klocki zrobiły na tarczach widoczne nierówności)

Opublikowano

Rozumiem ze tyłek to szkłem podcierasz ?

Musze Cie uprzedzic ze sie pokaleczysz.

hamulce to nie tapicerka w aucie, tam nie ma kompromisów.

Opublikowano

Ale ludzie dziwnym trafem potrafią zajechać klocki (ja też, nie jestem święty - z tym, że u mnie dziwnym trafem zużył się tylko klocek nie posiadający czujnika i dlatego tak wyszło) i praktycznie NIKT nie mówi, że to niedopuszczalne - słyszy się częściej głosy, że to producent chce by klienci częściej do ASO zajeżdżali...

A przecież klocek też bierze ważny udział w pochłanianiu ciepła i jego rozpraszaniu!

Tak jak odpowiednio gruba tarcza... o czym było tu napisane kilka stron wcześniej.

Dobra, to inaczej - kto z was wymienia klocki jak tylko zapiszczy kontrolka zużycia?

I czy tarcza o grubości mieszczącej się w dopuszczalnej normie zagraża bezpieczeństwu czy nie?

Dev, bez komentarza ta uwaga o szkle... :facepalm:

Opublikowano

Witam posiadam B7 1.8T Quattro chciałbym wsadzic cos lepszego na przod i tył co byscie polecili bez przerobek,tak zeby to hamowało i wygladalo.

Pozdrawiam

Opublikowano

Bez zmian konkretnych zmian nie spodziewaj sie cudów.

minimum to 320/288mm.

Opublikowano

Witam posiadam B7 1.8T Quattro chciałbym wsadzic cos lepszego na przod i tył co byscie polecili bez przerobek,tak zeby to hamowało i wygladalo.

Pozdrawiam

Chyba co drugi post jest o tym co można włożyć p&p i w miarę hamuje, chłopie przeczytaj choć kilka stron tematu, to nie jest trudne.

Przy okazji dowiesz sie jakie klocki zakładać, jak zaciski zrobić, jak pomalować, no jest chyba wszystko, wystarczy poczytać a nie powielać wałkowany kilka razy tygodniowo temat.

Opublikowano

Ja posłuchałem Dev i dałem OZ plus Klocki Ferodo. Co prawda tył dałem 255 zamiast 245 bo potrzebuje mocnego ręcznego, i w porównaniu do 3 letniego kompletu Ate to rewelacja.Nie szarpie, bierze delikatnie równo dla mnie bomba.

Ate już nigdy więcej.

Opublikowano

Mam co potrzeba tylko nie wiem czy jest sens

Mogę prosić o kontakt na pw . bo ja nie mogę wysłać Ci

Pozdrawiam

Opublikowano

Ale ludzie dziwnym trafem potrafią zajechać klocki (ja też, nie jestem święty - z tym, że u mnie dziwnym trafem zużył się tylko klocek nie posiadający czujnika i dlatego tak wyszło) i praktycznie NIKT nie mówi, że to niedopuszczalne - słyszy się częściej głosy, że to producent chce by klienci częściej do ASO zajeżdżali...

A przecież klocek też bierze ważny udział w pochłanianiu ciepła i jego rozpraszaniu!

Tak jak odpowiednio gruba tarcza... o czym było tu napisane kilka stron wcześniej.

Dobra, to inaczej - kto z was wymienia klocki jak tylko zapiszczy kontrolka zużycia?

I czy tarcza o grubości mieszczącej się w dopuszczalnej normie zagraża bezpieczeństwu czy nie?

Dev, bez komentarza ta uwaga o szkle... :facepalm:

każda tarcza ma minimalną grubość i po to ją pdrucent podaje żeby tego przestrzegać.

Klocki mają czujniki tylko od wewnątrz bo chyba to logiczne że z zewnątrz wizualnie widać czy klocek jest :wink:

Opublikowano

Mam co potrzeba tylko nie wiem czy jest sens

Mogę prosić o kontakt na pw . bo ja nie mogę wysłać Ci

Pozdrawiam

W podpisie masz nr do mnie

Opublikowano

Pytanie z innej beczki, może już nawet było w tym temacie, ale przy ponad 300 stronach to ciężko znaleźć :P czy przy zmianie tylnych hamulców 245 na 288 wystarczy tylko zmienić jarzma, a zaciski zostają takie same, czy trzeba szukać kompletu?

Opublikowano

zaciski jarzma tarcze klocki i osłony

Opublikowano

Szukasz kompletu.Zacisk można zostawić tylko między 245 a 255.

Opublikowano
W podpisie masz nr do mnie

Gdzieś Ci zniknął podpis Tomasz. ; )

Mam co potrzeba tylko nie wiem czy jest sens

Mogę prosić o kontakt na pw . bo ja nie mogę wysłać Ci

Pozdrawiam

http://regeneracja-zaciski.pl/kontakt

Opublikowano

Afro zacisk drugi będzie 24 kwietnia i posyłam tajle:hi:

Tapnięte z SGS5

Opublikowano
  • Autor

Dev tak czysto teoretycznie, bo wpadły mi w ręce tylne jarzma z A6 C6 pod niewentylowane tarcze 330mm gdyż jak wiadomo były dwie wersje w tym modelu. Jest opcja zaadaptować pod te jarzma tylny zacisk z A4 288mm i wstawić przetoczoną tarczę 330mm? Byłaby to ciekawa alternatywa dla 288 w zestawie 320/288

Opublikowano

A6 C6 nie mialy niewentylowanej tarczy 330mm tylko 302/12

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.