Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@daniok Dobra, z tym "wszystko powyżej" daję spokój. Czy możesz uściślić skoro moje obecne hamulce (przód) mają tarcze 312, to idąc za "kompendium" z pierwszej strony topiku powinienem szukać zestawu 1LA/ lub 1LC (320) Ponieważ wg ETKI nic podobnego nie występowało w B6 seryjnie, i pojawia się dopiero (wg tejże ETKI) w B7, powinienem szukać wg OEM >>>>MOD B7 1LA, 1LC/ tarcza 320 (8E0615301AD) - lewy zacisk 4F0615123, prawy zacisk 4F0615124, jarzmo Prawe/Lewe 4F0615125, klocki 8E0698151G czy dobrze?

Ale oczywiście jak już któryś z kolegów wyżej podpowiedział, samo jarzmo i zacisk nie mają nabitych nr OEM. Czy możesz mi w takim razie podpowiedzieć jakie numerki powinny być widoczne na zacisku i jarzmie wg powyższego OEM (if its correct) wyżej?

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Wyświetleń 1,5 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Wylye napisał:

@daniok Dobra, z tym "wszystko powyżej" daję spokój. Czy możesz uściślić skoro moje obecne hamulce (przód) mają tarcze 312, to idąc za "kompendium" z pierwszej strony topiku powinienem szukać zestawu 1LA/ lub 1LC (320) Ponieważ wg ETKI nic podobnego nie występowało w B6 seryjnie, i pojawia się dopiero (wg tejże ETKI) w B7, powinienem szukać wg OEM >>>>MOD B7 1LA, 1LC/ tarcza 320 (8E0615301AD) - lewy zacisk 4F0615123, prawy zacisk 4F0615124, jarzmo Prawe/Lewe 4F0615125, klocki 8E0698151G czy dobrze?

Ale oczywiście jak już któryś z kolegów wyżej podpowiedział, samo jarzmo i zacisk nie mają nabitych nr OEM. Czy możesz mi w takim razie podpowiedzieć jakie numerki powinny być widoczne na zacisku i jarzmie wg powyższego OEM (if its correct) wyżej?

Masz na pierwszej stronie 

Opublikowano

@H4mm3R

Rzeczywiście. wyszedłem na - oględnie mówiąc - kogoś mało rozgarniętego... Dziękuję. Po prostu dopiero teraz dopatrzyłem się, że pod każdą fotka są tam dodatkowe informacje. Nie mam już więcej pytań. Dziękuję za cierpliwość użytkowników "tego kanału" - wracam na "swój"

Ps gdyby ktoś kto "idzie wyżej jak 320" miał na zbyciu zaciski 320 + jarzma, proszę o info z ceną na PRIV - odkupię

Opublikowano

Cześć, planuję upgrade z 312/255 na 345/300 ewentualnie 312/288. 

Naczytałem się co nie miara i mam kilka pytań, bo wizualnie pewne zaciski wyglądają tak samo (chodzi mi o te pod 345mm) i w Etce różnią się tylko końcową literką i początkowymi 2 literkami (oznaczenie modelu). 

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy zaciski + jarzma od A4 B8 345mm podchodzą do A4 B6 P&P?

2. Czy zaciski + jarzma od S3 8P/L 345mm lub od Leona Cupra oraz VW Golfa 345mm pasują P&P do A4 B6, czy te zaciski tylko wyglądają z zewnątrz tak samo, ale nie pasują?

3. Czy mogę zrobić SWAP tylko z przodu i mieć 345mm/255mm? Czy auto wtedy będzie źle/nierówno hamować?

 

 

Opublikowano
Godzinę temu, Norakus napisał:

Cześć, planuję upgrade z 312/255 na 345/300 ewentualnie 312/288. 

Naczytałem się co nie miara i mam kilka pytań, bo wizualnie pewne zaciski wyglądają tak samo (chodzi mi o te pod 345mm) i w Etce różnią się tylko końcową literką i początkowymi 2 literkami (oznaczenie modelu). 

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy zaciski + jarzma od A4 B8 345mm podchodzą do A4 B6 P&P?

2. Czy zaciski + jarzma od S3 8P/L 345mm lub od Leona Cupra oraz VW Golfa 345mm pasują P&P do A4 B6, czy te zaciski tylko wyglądają z zewnątrz tak samo, ale nie pasują?

3. Czy mogę zrobić SWAP tylko z przodu i mieć 345mm/255mm? Czy auto wtedy będzie źle/nierówno hamować?

1. nie

2. pasują ale trzeba dac inne przewody

3. za duża różnica, wrzucaj 320/288mm

Opublikowano

Ponieważ, jak napisałem w inicjującym wpisie - nie "upalam" auta postanowiłem zgodnie z radami z tego (jak również z for brytyjskich i amerykańskich) zrobić SWAP - stage1 ze standardowych u mnie hamulców 312 - na 320. Zastosuję do tego zgodnie z instrukcją jarzma i zaciski dedykowane wg tego TIPSA

Cytuj

>>>>BRAKE MOD/swap 312/320 B6>B7 brake system 1LA, 1LC/ or A6C6 (calliper must be marked 973/974, calliper support must be marked 716) tarcza 320 (8E0615301AD) - lewy zacisk 4F0615123, prawy zacisk 4F0615124, jarzmmo Prawe/Lewe 4F0615125, klocki 8E0698151G  (Z tyłu zacisku320mm sa 3 cyfry 973 i 974, w jarzmie zaś - 716) (in use in AUDI A4 B7, A6 C6 ie. 3.2 FSI nr.OE: 973/974)

Ponieważ, tył w moim quattro posiada zacisk 255 - zdecydowałem na razie zrobić tylko przód. Opinie które spotkałem mówią, że konfiguracja 320/288 (przód tył) jest optymalna, jednak zarówno na "audizine", kilku innych forach "w świecie" jak i tu w tym wątku konfiguracja 320/255 uznawana jest za wciąż "przyzwoitą" Na początek spróbuję więc tak.

Opublikowano
W dniu 14.02.2018 o 17:43, daniok napisał:

Tak, trzeba zmienić wszystko wymienione.

 

Przy typowych (wysokich) cenach zestawu na tył w stosunku do korzyści według mnie nie ma to sensu, stoczyłem "małą" dyskusję na ten temat w tym wątku (https://a4-klub.pl/topic/18311-upgrade-hamulców-w-naszych-a4/?page=313&tab=comments#comment-5152401).

Dzięki za odpowiedź. W takim razie przejdę tylko na 288mm. @Dev lub ktoś inny, kto się tym zajmuje .. macie może zestaw na tył 288 pod Quattro? Wystarczyły by mi zaciski z jarzmami. Osłony mam.

Opublikowano
25 minut temu, tsluszniak napisał:

Dzięki za odpowiedź. W takim razie przejdę tylko na 288mm. @Dev lub ktoś inny, kto się tym zajmuje .. macie może zestaw na tył 288 pod Quattro? Wystarczyły by mi zaciski z jarzmami. Osłony mam.

Zaciski i jarzma są takie same dla FWD i Quattro, różnica to tylko osłony.

W dniu 8.04.2008 o 19:41, H4mm3R napisał:

Swap tył:
X > 255 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo i tarcza
X > 288 – Potrzeba: Zacisk, jarzmo, tarcza i osłony (Dla quattro – 8E0615611Q/8E0615612Q; dla FWD – 8E0615611P/8E0615612P)

 

Opublikowano
Teraz, cysiek18 napisał:

Zaciski i jarzma są takie same dla FWD i Quattro, różnica to tylko osłony.

 

Racja, nie doczytałem :)

Opublikowano

Panowie może głupie pytanie ale wydaje mi się że nie ma różnicy miedzy zaciskami z anglika a4 b7, numer pasuje wiec jest ok tak ?

Opublikowano
5 minut temu, daniel2 napisał:

Panowie może głupie pytanie ale wydaje mi się że nie ma różnicy miedzy zaciskami z anglika a4 b7, numer pasuje wiec jest ok tak ?

Jezeli nr pasuje to jak najbardziej.

Na potwierdzenie tego jest fakt ze nikt przy swapie prawusa na lewusa nie zmienial zaciskow:decayed:

Opublikowano
5 minut temu, wesz82 napisał:

Jezeli nr pasuje to jak najbardziej.

Na potwierdzenie tego jest fakt ze nikt przy swapie prawusa na lewusa nie zmienial zaciskow:decayed:

:thumbup1:

Opublikowano

Przy swapie 312/255 na 320/288 przewody zostają te same czy też trzeba zmienić? 

Edytowane przez r7adek

Opublikowano
43 minuty temu, r7adek napisał:

Przy swapie 312/255 na 320/288 przewody zostają te same czy też trzeba zmienić? 

Zostają te same

Opublikowano
58 minut temu, r7adek napisał:

Przy swapie 312/255 na 320/288 przewody zostają te same czy też trzeba zmienić? 

Trzeba zmienić, na nowe.

Opublikowano

Jaki jest nr. Zestawu naprawczego na tył 288, same gumki

Opublikowano
37 minut temu, MilUl napisał:

Jaki jest nr. Zestawu naprawczego na tył 288, same gumki

TRW - SJ1236

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Panowie nie mam pojecia czy bylo już to pytanie ,szukałem wyżej ale nie widze.
Czy tarcze od s4 b5 lub s6 c5 321 mm i osadzenie 46.2 mozna wrzucić zamiast oryginałów 320 mm i 46.5 ?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
8 godzin temu, Dawid Wątroba napisał:

Panowie nie mam pojecia czy bylo już to pytanie ,szukałem wyżej ale nie widze.
Czy tarcze od s4 b5 lub s6 c5 321 mm i osadzenie 46.2 mozna wrzucić zamiast oryginałów 320 mm i 46.5 ?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

S6 miało chyba inna wysokosc

Opublikowano
S6 miało chyba inna wysokosc
Ta mój błąd c5 4.2 chyba mialo podobnie no ale nie ważne :) Co z głównym pytaniem czy można to wsadzić ?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.