Opublikowano 23 Września 20241 r Zgromadziłem w niedużych pieniądzach dwa zaciski 4 tłoki 320 z Q5 . Do tego na złomie z Phaetona zabrałem tylne zaciski oraz przednie jarzma, zaciski, tarcze 360 i osłony. Poniżej rozpiska tego, co udało mi się zebrać po przeczytaniu kilkudziesięciu stron. Proszę o ewentualne poprawki. Tarcze 300x12 (np. a6 c7) · Klocki a6 c6 302 /A4 b6, b7 288 · Jarzma a6 c6 (pod tarcze 302mm) BDA632 · Zacisk A4 b6/b7 (pasuje od 288) · Osłony tarcz a6 c6-trzeba dorobić dwa nowe otwory · Trzeba rozwiercić pod śruby m12 które trzymają jarzmo, lub użyć śrub m10x1.5 i tulejek 12x1.5/m10x1.5 · Standardowo są śruby M10x1.25x52.5 i M10x1.25x62.5 Tylne hamulce 330mm (324mm) · 2x zacisk z vw Phaeton/T5/S4 B6-B7 (tłoczek 41 lub 43 mm) · 2x jarzma bda604/5 z a6 c6 (tarcza szlifowana na 324 mm). Trzeba rozwiercić pod śruby m12 jw. · lub 2x jarzma z RS6 C5 (tarcza szlifowana na 328 mm). · klocki z a6 c6 FDB1655 lub lepsze FDB4190 · tarcze 330 z s4 b8 · przelutowanie wtyczek od czujników zużycia · osłony z a6 c6 pod tarcze 330 (trzeba dorobić dwa nowe otwory) albo s4 b6/7 · przy jarzmach A6C6 trzeba rozwiercić zwrotnicę pod śruby m12 które trzymają jarzmo, lub użyć śrub m10x1.5 i tulejek 12x1.5/m10x1.5. · T5 jest żeliwny. · zacisk od Phaeton'a aluminiowy ale linka ciągnie w drugą stronę. Mechanizm ręcznego jest dwustronny, można przełożyć z lewego do prawego zacisku. Można przełożyć tylko dźwignię ze starych zacisków 288. Przednie zaciski 345mm 4 tłok. · 2x zacisk Brembo z Q5/Macan · klocki z Q5 · osłona stara z zestawu 320 lub z S4 · przewody hamulcowe m10 wew na m10zew (z Q5) · Tarcze 345 z s4 b6/b7 DDF1661C Przednie zaciski 360mm. · 2x zacisk + jarzmo Phaeton/A8D3/S6C6 (do przerobienia sztywny przewód przy zacisku) · Tarcze RS4 B5, albo A6C6 Na aucie aktualnie mam 320/288 (te zielone). Może Tomasz by kiedyś zaktualizował temat na pierwszej stronie dodając jeszcze Akebono 375mm z S4B9? Edytowane 24 Września 20241 r przez kqba
Opublikowano 30 Września 20241 r Panowie, potrzebuję informacji odnośnie blaszek tył do s4 b7 300mm. Od czego ją zamontować? ?
Opublikowano 14 Listopada 20241 r Cześć, Właśnie będę zabierać się za zmianę 312 -> 320, a na tył wleci 288mm. Tarcze i klocki na tył już mam, teraz pytanie jakie tarcze i klocki kupić na przód? Czy te z linku poniżej będą dobre? Które będą lepsze? Brać nawiercane i nacinane czy gładkie? Podobno nawiercane mocno hałasują. allegro.pl ALLEGRO.PL allegro.pl ALLEGRO.PL i pytanie, czy ktoś może mi podlinkować te blaszki ze zdjęcia? Chce to od razu wymienić. Z góry dzięki, Pozdrawiam!
Opublikowano 14 Listopada 20241 r 3 godziny temu, Kwiotek13 napisał(a): pytanie, czy ktoś może mi podlinkować te blaszki ze zdjęcia? Chce to od razu wymienić. allegro.pl ALLEGRO.PL Tu masz na przykład.
Opublikowano 15 Listopada 20241 r W dniu 14.11.2024 o 14:57, Kwiotek13 napisał(a): i pytanie, czy ktoś może mi podlinkować te blaszki ze zdjęcia? Chce to od razu wymienić. nie trzeba Edytowane 15 Listopada 20241 r przez Dev
Opublikowano 28 Listopada 20241 r Przepraszam za offtop...jaki numer mają klocki pod zacisk z t5 na tył pod tarczę 300mm db6?
Opublikowano 23 Stycznia 20251 r On 10/6/2015 at 9:57 AM, Dev said: uszy w zwrotnicach w A4 B8, Q5, A6 C7 są delikatnie dłuższe nic w A4 B6/7 a przez to zacisk jest delikatnie niższy gdy zapodasz te zaciski z B8, Q5, A6 to okazuje sie ze są delikatnie schowane też mam te z Q5 na tarczy 345 z S4 B6/7 i widac ok 2mm rantu na obwodzie ja zawsze staczam 3mm ze srednicy i jest idealnie W mojej b6 mam q5 345mm z przodu czy z tym zestawem DTM 288mm b7 s4 bedzie pasować?
Opublikowano 26 Stycznia 20251 r Założyłem zaciski ATE 973 974 do swojej a4 b7 Avant i chciałbym zapytać jakie wymiary powinna mieć tarcza i klocki? Czy tarcza 320/30/47mm będzie pasować? Czy musi być to 320/30/46.5mm?
Opublikowano 26 Stycznia 20251 r 10 godzin temu, Kindzixx napisał(a): Założyłem zaciski ATE 973 974 do swojej a4 b7 Avant i chciałbym zapytać jakie wymiary powinna mieć tarcza i klocki? Czy tarcza 320/30/47mm będzie pasować? Czy musi być to 320/30/46.5mm? tarcze - 8E0 615 301 AD klocki - 8E0 698 151 AA
Opublikowano 7 Marca 20251 r Zamierzam założyć z przodu czterotłok z Q5 pod tarczę 320mm. Docelowo chciałbym czterotłok pod 345, ale na razie muszą zostać te mniejsze. Czy mogę zrobić z tyłu zestaw z zapasem już 330mm? Zestaw byłby na zacisku z Phaetona + jarzmo RS6 C5 + tarcza S4B8 330/22mm?
Opublikowano 7 Marca 20251 r Przy niedociążonym tyle może zarzucać tyłem (słyszałem o zestawie 320 przód z B7 i 300 na tyle, ale zacisku S4 - ma większy tłoczek niż T5). Poza tym lepsza opcją jest najpierw dotarcie przodu, a potem tyłu.
Opublikowano 7 Marca 20251 r 2 godziny temu, kqba napisał(a): Zamierzam założyć z przodu czterotłok z Q5 pod tarczę 320mm. Docelowo chciałbym czterotłok pod 345, ale na razie muszą zostać te mniejsze. Czy mogę zrobić z tyłu zestaw z zapasem już 330mm? Zestaw byłby na zacisku z Phaetona + jarzmo RS6 C5 + tarcza S4B8 330/22mm? minimum 345 przód
Opublikowano 31 Marca 20251 r Osłony tarcz przód pod 345mm (S4B6) zakładał ktoś w zamienniku czy straszna rzepa? Dostępne są np z Klokkerholm, Abakus, NTY.
Opublikowano 31 Marca 20251 r W dniu 7.03.2025 o 09:11, kqba napisał(a): Zamierzam założyć z przodu czterotłok z Q5 pod tarczę 320mm. Docelowo chciałbym czterotłok pod 345, ale na razie muszą zostać te mniejsze. Czy mogę zrobić z tyłu zestaw z zapasem już 330mm? Zestaw byłby na zacisku z Phaetona + jarzmo RS6 C5 + tarcza S4B8 330/22mm? Możesz dać 330mm na tył. Jednak nie jest to tak kolorowo poskładać i nie jest wszystko p&p. Jarzma trzeba obrabiać i toczyń tarczę na 324mm.
Opublikowano 19 Kwietnia 20251 r W dniu 23.09.2024 o 09:47, kqba napisał(a): Zgromadziłem w niedużych pieniądzach dwa zaciski 4 tłoki 320 z Q5 . Do tego na złomie z Phaetona zabrałem tylne zaciski oraz przednie jarzma, zaciski, tarcze 360 i osłony. Poniżej rozpiska tego, co udało mi się zebrać po przeczytaniu kilkudziesięciu stron. Proszę o ewentualne poprawki. Tarcze 300x12 (np. a6 c7) · Klocki a6 c6 302 /A4 b6, b7 288 · Jarzma a6 c6 (pod tarcze 302mm) BDA632 · Zacisk A4 b6/b7 (pasuje od 288) · Osłony tarcz a6 c6-trzeba dorobić dwa nowe otwory · Trzeba rozwiercić pod śruby m12 które trzymają jarzmo, lub użyć śrub m10x1.5 i tulejek 12x1.5/m10x1.5 · Standardowo są śruby M10x1.25x52.5 i M10x1.25x62.5 Tylne hamulce 330mm (324mm) · 2x zacisk z vw Phaeton/T5/S4 B6-B7 (tłoczek 41 lub 43 mm) · 2x jarzma bda604/5 z a6 c6 (tarcza szlifowana na 324 mm). Trzeba rozwiercić pod śruby m12 jw. · lub 2x jarzma z RS6 C5 (tarcza szlifowana na 328 mm). · klocki z a6 c6 FDB1655 lub lepsze FDB4190 · tarcze 330 z s4 b8 · przelutowanie wtyczek od czujników zużycia · osłony z a6 c6 pod tarcze 330 (trzeba dorobić dwa nowe otwory) albo s4 b6/7 · przy jarzmach A6C6 trzeba rozwiercić zwrotnicę pod śruby m12 które trzymają jarzmo, lub użyć śrub m10x1.5 i tulejek 12x1.5/m10x1.5. · T5 jest żeliwny. · zacisk od Phaeton'a aluminiowy ale linka ciągnie w drugą stronę. Mechanizm ręcznego jest dwustronny, można przełożyć z lewego do prawego zacisku. Można przełożyć tylko dźwignię ze starych zacisków 288. Przednie zaciski 345mm 4 tłok. · 2x zacisk Brembo z Q5/Macan · klocki z Q5 · osłona stara z zestawu 320 lub z S4 · przewody hamulcowe m10 wew na m10zew (z Q5) · Tarcze 345 z s4 b6/b7 DDF1661C Przednie zaciski 360mm. · 2x zacisk + jarzmo Phaeton/A8D3/S6C6 (do przerobienia sztywny przewód przy zacisku) · Tarcze RS4 B5, albo A6C6 Na aucie aktualnie mam 320/288 (te zielone). Może Tomasz by kiedyś zaktualizował temat na pierwszej stronie dodając jeszcze Akebono 375mm z S4B9? Nie trzeba adaptera jak się robi 360mm na tarczy, zacisku i jarzmie z A8 D3? Z tego co widzę to jest większa wysokość tarczy i to sporo większa
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto