Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

przesiadac sie na elektryczne złomy, nie bedzie tematu ile za litr tylko ile za kWh :polew:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, Dev napisał:

przesiadac sie na elektryczne złomy, nie bedzie tematu ile za litr tylko ile za kWh :polew:

Ta i agregat prądotwórczy na wodór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Emejcz napisał:

Nie przyszło ci przez myśl jak głupie to jest? Prezes Orlenu czy też innych spółek skarbu państwa powoływany jest przez nadanie polityczne. Defacto jest to tylko pionek i jak nie zrobi tego czego się od niego oczekuje to zostanie odwołany. Zobacz jak bardzo pewnym grupom ludzi jest na rękę aby plebs obwiniał jednego człowieka za wszelkie katastrofy.

Uznałem, że to, że jest pieskiem PiSu i tak jest z góry wiadome. Siedzimy i tak wszyscy w bagnie, w które nas siłą rzeczy rządzący tym przybytkiem rozpaczy wpędzili. Żadna różnica czy skupie swoją frustrację na jednej osobie czy na całej bandzie, efekt końcowy będzie zawsze taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Langista napisał:

Żadna różnica czy skupie swoją frustrację na jednej osobie czy na całej bandzie, efekt końcowy będzie zawsze taki sam.

Właśnie to robi różnicę. Im jest na rękę aby skupiać swoje frustracje na jednej osobie/grupie. Dzięki temu jak już dojdzie do punktu kulminacyjnego to mogą taką grupę wystawić i odciąć po czym wszem i wobec ogłosić nowe rozdanie, dalej robiąc swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak liczymy ile kosztuje paliwo w różnych krajach to ciekawe jak wytłumaczyć takie zestawienie

fb_img_1655326536754.jpg.e9970ec0dde99eaf6438b36ba120eadb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Elhape napisał:

Skoro tak liczymy ile kosztuje paliwo w różnych krajach to ciekawe jak wytłumaczyć takie zestawienie

fb_img_1655326536754.jpg.e9970ec0dde99eaf6438b36ba120eadb.jpg

Coś ta Twoja mapka przekłamuje.

W grudniu byłem w Polsce i tankowałem ON po 6,24 zł/l Dziś cena on wynosi średnio 8,51 zł/l, co daje wzrost o 36,38%

W grudniu tankowałem ON w Niemczech po 1,43€/l , dziś cena ON w mojej okolicy to 2,13€/l co daje wzrost o 48,95 % 

Jak chcesz to wrzucę paragony, żebym nie był gołosłowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Elhape napisał:

Skoro tak liczymy ile kosztuje paliwo w różnych krajach to ciekawe jak wytłumaczyć takie zestawienie

fb_img_1655326536754.jpg.e9970ec0dde99eaf6438b36ba120eadb.jpg

Powielasz fake news. Twoja mapka to fake kolportowany bardzo chętnie na wszelkiej maści forach z wiązanych z trollami ruskimi. Poniżej prawdziwe dane publikowane przez KE. Opieracie się na fejkach które są publikowane przez pewne grupy, wyłącznie po to aby podgrzewać nastroje społeczne. Jeśli opieralibyście się na sprawdzonych danych, mniej było by dyskusji, a więcej zrozumienia dla całej sytuacji.

FVKRlJMWYAg7K0p.jpg.ebf00e644778456498b55ba80786503a.jpg

 

WWW.E-PETROL.PL

Ręce opadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Muskel1 napisał:

Coś ta Twoja mapka przekłamuje

Ta mapka to wzrost cen pomiędzy 01.02 a 01.03,wtedy była duża podwyżka. Mapka @ElectricShock to zakres podwyżek 31.01 do 6.06 i jest to bardziej rozłożone w czasie gdy podwyżki nie były tak gwałtowne. Żaden fake news tylko granie statystykami w różnych zakresach.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja mapa z wzrostem cen też nijak ma się do tego co pisze Muskel1, ja to wrzuciłem właśnie po to aby dowiedzieć się ile w tym prawdy. 

I chcąc nie chcąc dalej u Nas wygląda na to że wzrost był największy. 

Edytowane przez Elhape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pila24 napisał:

Ta mapka to wzrost cen pomiędzy 01.02 a 01.03,wtedy była duża podwyżka. 

Nie mam co prawda paragonów z okresu 01.02-01.03 ale z okresu 18.02-18.03, zgodnie z tym

18.02 -> ON=1,648 €/l

18.03 -> ON= 2,169 €/l

co daje podwyżkę o 31,53% Problem w tym, że w Niemczech cena paliwa oscyluje nawet o 10-15 ct w ciągu jednego dnia i potrafi się kikakrotnie zmienić. Najtaniej jest późnym wieczorem i tak teź tankowałem na przytoczonym przykładzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdlP02j.png

Moje notatki za tankowanie PB 98

10.02 - 5,63 zł /litr Orlen
18.02 - 5,69 zł/litr stacja korzystająca z paliw Orlenu (kujawsko-pomorskie)
24.02 - 5,98 zł/litr stacja korzystająca z paliw Orlenu (kujawsko-pomorskie)
04.03 - 6,59 zł Orlen

Obecnie Orlen potrafi lekko przebić BP w podobnej lokalizacji (przy głównej arterii Gdańska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, george napisał:

Moje notatki za tankowanie PB 98

10.02 - 5,63 zł /litr Orlen

Patrząc na tą cenę to teraz faktycznie jest 50% drożej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 10.02 tankowałem na orlenie 5.54 Verve On, a dzisiaj to już każdy widzi ile jest... + 2.50 min czyli prawie 50%

Edit: 

Miesiąc później czyli 6.03 już Verve On była po 6.99...

Edytowane przez Gremlin0209
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ropa spadła w cenie za baryłkę o prawie 10$ to zrobią niby promocje na wakacje, że niby ONI tacy łaskawi. A normalnie zostanie ta sama cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropa na rynku najtańsza od 2 miesięcy to może sobie pozwolić na szlachetny gest w postaci 30gr :sex:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 17:55, Gremlin0209 napisał:

No tak ropa spadła w cenie za baryłkę o prawie 10$ to zrobią niby promocje na wakacje, że niby ONI tacy łaskawi. A normalnie zostanie ta sama cena...

ale podrożały koszty transportu bo podrożała ropa, czego nie rozumiesz? :D Baryłka ropy staniała i ceny na stacjach zjechały o jakieś 10 groszy, no przecież nie da się do 6 złotych bo putin, tusk putinflacja czy jakieś inne czary :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo. U nas na jakiś prywatnych stacjach benzyna po 7.16, a wczoraj tankowałem na jednym z orlenów ropę po 7.46, ale na innych jest po ponad 7.60 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...