Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

skoda to jest jeszcze - przemyslane rozwiazanie - prawie to samo co audi tylko w innym opakowaniu - badz co badz skoda octawia L & K mi sie bardzo podoba ;d jezdzilem taka nowka :P kupil bym taniej drozej sprzedal tak drozej ze cos bym dolozyl i mial a4 b6 :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to ja tez dorzucę swoje 3 grosze porównywałem ostatnio ceny paliw w różnych krajach (ojciec jeździ takie trasy Polska- Anglia) to tak w GB cena 1 L gnoju 1Ł 10pi czyli jakieś 4,50( o zarobkach nie wspomnę), Francja 1,25E , Belgia 1,20 E, Holandia 1,15 czyli wszędzie ok 4,5pln za litr ale polskiej ropce na jakości dużoooo do zachodniej brakuje wiec gdzie tu jakaś sprawiedliwość i równowaga cen w Unii, poj... bany KRAJ

A jak mi ktoś powie że akcyza w polskim paliwie jest taka duża bo budują drogi :shocked: gdzie one są ?? :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez dorzucę swoje 3 grosze porównywałem ostatnio ceny paliw w różnych krajach (ojciec jeździ takie trasy Polska- Anglia) to tak w GB cena 1 L gnoju 1Ł 10pi czyli jakieś 4,50( o zarobkach nie wspomnę), Francja 1,25E , Belgia 1,20 E, Holandia 1,15 czyli wszędzie ok 4,5pln za litr ale polskiej ropce na jakości dużoooo do zachodniej brakuje wiec gdzie tu jakaś sprawiedliwość i równowaga cen w Unii, poj... bany KRAJ

dokladnie juz nie chodzi o sama jakosc paliwa tylko o zarobki taki francuz zarobi na miesiac na czysto okolo 2500E lekka reka, i on za miesieczna wyplate zatankuje ze 2000 liter paliwka, a w polsce kogo stac ze by za miesieczne zarobki zatankowal 2000 litrow paliwka. Nasz kraj coraz bardziej sie ztacza, za nie dlugo zostana sami emeryci w kraju bo reszta wyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/-1,1551120,wiadomosc.html

wczoraj bylem w ostrowie wlkp na bp najdrozszej stacji w ostrowie cena on wynosila 4.66 a np pod brico bylo najtansza jak zawsze 4.42 a ogolnie nigdzie nie byla wieksza niz 4.49 a u nas... szkoda gadac... moze w kazdym woj ma byc inna cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wakacje ON ma byc drozszy o 50-70 gr. jak to los moze sie odwrócić... nie żebym był złośliwy... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wakacje ON ma byc drozszy o 50-70 gr. jak to los moze sie odwrócić... nie żebym był złośliwy... :tongue4:

Nie zapominaj , że tdi mniej palą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wakacje ON ma byc drozszy o 50-70 gr. jak to los moze sie odwrócić... nie żebym był złośliwy... :tongue4:

Nie zapominaj , że tdi mniej palą :decayed:

robili ostatnio w TV symulacje kosztow podrozy z Krakowa do Kolobrzegu bodajze

PB 95 - 160 PLN

ON - 165 PLN :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB 95 - 160 PLN

ON - 165 PLN :wink4:

jakie oni samochody porownywali .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech porownają spalanie- 1.6 bezyna do 1.9 TDI lub 2.6 benz do 2.5 TDI :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech porownają spalanie- 1.6 bezyna do 1.9 TDI lub 2.6 benz do 2.5 TDI :gwizdanie:

nie powiem jak 1.6 do 1.9tdi ale 2.6 i 2.5tdi będzie bardzo podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech porownają spalanie- 1.6 bezyna do 1.9 TDI lub 2.6 benz do 2.5 TDI :gwizdanie:

nie powiem jak 1.6 do 1.9tdi ale 2.6 i 2.5tdi będzie bardzo podobne

Adecneo ile Ci pali... /miasto/trasa/średnie ?

U mnie:

miasto 9-10

trasa 6,5-8

średnie na dystansie 3700 km 8,0 (40% trasa, 60% miasto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich cenach paliwa panstwo powinno pomyslec o obnizeniu podatku!!!

jezeli 60% ceny paliwa to podatki,to panstwo niezle zarabia na podwyzkach :thumbdown:

paliwo po 3zl x 60%=1,80zl

paliwo po 5zl x 60%=3,00zl

czysty zysk panstwa 1,20zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto 10-12 a na trasie to 7-8

Co prawda to nie temat o spalaniu, ale wydaje mi sie, ze jednak wiecej albo jezdzisz jak dziadek :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz jesli ktos jezdzi spokojnie to moze i rzeczywiscie nie ma co sie ogladac za dieslem. za sam samochod zaplaci wiecej a pozniej duzo nie zaoszczedzi na paliwie.

ja mam 2.4 w benzynie i jakos mi na trasie nie pali 7-8 tylko z 15(dokladnie to na terenie Polski i Niemiec).

jesli chodzi o Szwajcarie to rzeczywiscie w 8 sie mieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...