Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż z drugiej strony ja po zmianie na 18" jakoś też nie odczułem większej różnicy. 5.8/100 mi wychodzi w trasie, wcześniej jakoś podobnie było chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak zwykle Gratki.

Tym razem jednak Bartek przeszedłeś sam siebie :decayed:

Dobrze Cię rozumiem, bo sam wyrezałem to samo, z tym , że moja "fasolka'' ciut większa.

Chociaż raz udało mi się wyrezać coś przed Tobą :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło sprawdzone - powietrze spierdzielało zaworem (nie dokręcony). Po korekcie wygląda na to, że jest OK - w niedzielę w trasie na spota będzie okazja aby sprawdzić :)

Ostatnie pomiary spalania wg. FIS (na tempomacie, pasażerka na pokładzie, brak dodatkowego obciążenia, wiatr średnio umiarkowany :polew:):

90km/h - 5.5L

110km,h - 6.5L

130km/h - 7.5L

Wniosek - na obecnych kołach spalanie poszło 1L w górę :confused4: Na baku zamiast 800km robię teraz 700km.

Ja tez po przesiadce z 19" na zimowe 17" odczulem znaczny spadek spalania... niestety, ale te kola troche waza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło sprawdzone - powietrze spierdzielało zaworem (nie dokręcony). Po korekcie wygląda na to, że jest OK - w niedzielę w trasie na spota będzie okazja aby sprawdzić :)

Ostatnie pomiary spalania wg. FIS (na tempomacie, pasażerka na pokładzie, brak dodatkowego obciążenia, wiatr średnio umiarkowany :polew:):

90km/h - 5.5L

110km,h - 6.5L

130km/h - 7.5L

Wniosek - na obecnych kołach spalanie poszło 1L w górę :confused4: Na baku zamiast 800km robię teraz 700km.

Ja tez po przesiadce z 19" na zimowe 17" odczulem znaczny spadek spalania... niestety, ale te kola troche waza :wink4:

spadek spalania odczułeś bo w zime klima nie dmucha i wolniej sie jeździ :gwizdanie: :naughty:

mi tam zawsze w zime auto mniej spala :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na większe koła i ewentualnym dołożeniu dystansów proponuję ponownie ustawić zbieżność i pochylenie kół, geometrii też nie zawadzi sprawdzić. Jak jest all ok ustawione to dużej różnicy w spalaniu nie powinno być przy tej samej szerokości kapcia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na większe koła i ewentualnym dołożeniu dystansów proponuję ponownie ustawić zbieżność i pochylenie kół, geometrii też nie zawadzi sprawdzić. Jak jest all ok ustawione to dużej różnicy w spalaniu nie powinno być przy tej samej szerokości kapcia :wink4:

dodam, że takie ustawianie zaleca się robić na w miarę nowych oponach ;)

ja robiłem po zmianie zawieszenia na 1BE i taka była różnica:

sdc10819800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność ustawiliśmy w poniedziałek przy okazji wymiany sprężyn - pomiary spalania wykonałem w środę także to już raczej optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S mial bys moze jeszcze fotke z tylu z koncowkami ulter z normalniej perspektywy nie z dolu, tak jak sie normalnie stoi z paru metrow i patrzy "z gory" na dupensje :naughty:

Od dwoch miesiecy rozmyslam nad wlasnie tymi nakladkami bo maja skos jak oryginalne i nie bylem pewny jak do konca bedzie to wygladac na avancie i w koncu wiem :notworthy::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hexx, może fotka z mojego wątku Cię zadowoli, chociaż stałem dość blisko auta... .

A wozidełko Barta i wrclaguna, to moje ideały i niewyczerpane źródło inspiracji :notworthy: fajnie tak sobie popatrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku , pieprzyć te zdjecia , fura w rzeczywistości miażdży suty i wykręca wory :naughty::decayed:

Hehe, dzięki Kieras - cieszę się, że się podobało :decayed: Dzięki za spota :good: Teraz my musimy przyjechać do Was :>

Bart-S mial bys moze jeszcze fotke z tylu z koncowkami ulter z normalniej perspektywy nie z dolu, tak jak sie normalnie stoi z paru metrow i patrzy "z gory" na dupensje :naughty:

Od dwoch miesiecy rozmyslam nad wlasnie tymi nakladkami bo maja skos jak oryginalne i nie bylem pewny jak do konca bedzie to wygladac na avancie i w koncu wiem :notworthy::hi:

Wrzucałem kilka stron wcześniej - są marnej jakości ale coś widać. Jeśli odczujesz niedosyt mogę pokombinować coś jeszcze ;)

new1b.JPG

new1c.JPG

Ostatnio z modami raczej spokojnie. Wymieniłem zapinkę przy fotelu kierowcy - czujnik zapięcia pasów już działa. Odpaliłem nowszy system z brzęczykiem - myślałem, że zmusi mnie do zapięcia pasów ale niestety nie działa tak mocno na nerwy jak tego oczekiwałem ;)

Kolejny na tapecie jest ISOFIX dla tylnej kanapy. Oprócz tego zbieram brakujące graty dla tunera TV - dziś dorwałem komplet wzmacniaczy antenowych za 200zł. Tapicerka lewego boczka bagażnika skapnęła mi sie dzięki Grzesiowi :notworthy: Pozostaje już tylko kwestia okablowania oraz ewentualnych dodatków - chciałbym to dobrze przemyśleć więc z zakładaniem nie będę się aż tak śpieszył...

wzmaki.jpg

Na koniec jeszcze pytanko - co myślicie o takim środku? (pomijam podsufitkę - chodzi o fotele i tapicerkę drzwi)

insidedemo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio wygląda, tylko jak dla mnie, to listwy PIANO BLACK winny zagościć, a nie alu, bo ich nie widać na drzwiach. Ogólnie efekt bardzo ładny, ale z "brudną" .upą nie wsiądziesz :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś te fotele mi do Twojego autka nie pasują :no: :no: :no: pstrokate takie a tu taka fura elegancka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podobają i jak dla mnie nie "trącają wiochą" :polew:. Jakbym takie miał to pranie foteli bym musiał zaliczać co minimum 2 tygodnie. Ładne, ale nie praktyczne. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...