Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam ponieważ kupiłem kiedyś nowy taki czujnik febi I na dzień dobry po założeniu juz nie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Juz wszystko działa jak należy zlicznikiem, obeszło sie bez rozbierania.

Macie pomysł jaki przycisk zaadoptować, który będzie działał jak przycisk szyb czyli on-off-on, a moze macie rozwiazanie na wykorzystanie przycisku ESP, niewiem jakiś przekaźnik czy co aby działał na 3 funkcje?


Auto odebrane.

Zamek kierowcy wywalony drazu lepiej to wygląda. Zawias drzwi naprawiony i polakierowany pod kolor nadwozia.

20160812_103615_zpslzvtv5rw.jpg

Kompresja silnika rozgrzanego

20160812_090432_zps7bd0icvq.jpg

20160812_090141_zps4rtx6del.jpg

20160812_090015_zpsnjyjodfe.jpg

20160812_085840_zpskbnqfx2e.jpg

Silnik jest po kapitalnym remoncie, tak wiec te wyniki to będzie odnosnia, teraz musze pojeżdzić troche dotrzeć i jade na strojenie, aby dograć wtryski do mapy.

Tak poza tym ogarniete przesuwanie foteli teraz wszystko płynnie działa. Ramka radia idzie do ponownego spawania i lakierowania, niestety w próbie spasowania popękał lakier, trzeba ją troche dopiłować. Był też problem z zamkiem centralnym a włąsciwie jego szczelnosćią, okazało sie że uszkodzony był zamek tylnych lewych drzwi, wymiana zamka załatwiła sprawe.

Kiera założona, moim zdaniem bardzo fajnie to siadło.

LRM_EXPORT_20160812_113827_zpseej7bkx4.j

Za tydzień wraca na warsztat, został mod wydechu, ogarniecie ramki radiowej, podpiecie modułu samopoziomowania i automatyczne podnoszenie klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby podczas testu wskaźników przy włączeniu zapłonu zapalalo się podświetlenie samych wskazówek jak to jest w a6 c5. W nocy byłby super efekt, bo tak to nie widać tego testu. Może producenci modułu znajdą na to jakiś sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin w liczniku b5 i c5 do 2001 nie ma takiej możliwości ( no chyba że rycie w płycie głównej itd. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13987641_1044250172311486_30976812148989

tak to wyglada, BST to doładowanie turbo. Trzeba bedzie tak zrobic by pokazywało sie w polu RDS na stałe.

Jednak mam problem z czujnikiem temperatury oleju, nie wskazuje nic na zegarach, wie ktos który kanałw instruments na vagu będzie wskazywał temp oleju? Za tydzień podmienimy czujnik oleju na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi ten czujnik co masz teraz to oryginał? Kuzynka zamontowana jakiegoś Chińczyka to działa jak emulator pa paru minutach rośnie na 120 i tak zostaje ;)

W bloku pomiarowym 050 poz 3 masz temp. Oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, był z miską kupiony, w pudełku mam zamiennik jakiś, ale chyba go zamontuje. Kostka jest pęknieta i to też moze mieć znaczenie, moze którys pin nie zwiera. Dzisiaj sprawdze na vcds dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przełożeniu licznika z a6 c5 mam podświetlanie wskazówek po zapolonie.

Wnętrze miazdzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaśmiecajmy tematu napisałem to 2-3 posty wcześniej ;)

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze wsadem z licznika coś robione? U mnie po modyfikacji wsadu nie działała temp oleju.

Zainspirowałeś mnie tymi wskazówkami, i udało się coś zmajstrować. Na stole działa, jutro testy na aucie:

Radze ścisz całkowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wsadzie jedynie przerabiana była mapa predkosciomierza tak, że powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


We wsadzie jedynie przerabiana była mapa predkosciomierza tak, że powinno być ok.

I dlatego nie działa, temp. pokazuje się na ~3 sek potem spada do zera. U mnie w tym był problem. Widać to dobrze jak jest olej zagrzany.

Wgrajcie czysty wsad, i sprawdźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja była ori wsadu. Setki razy to robiłem tak że musi być ok. Chyba że ktoś przede mną tytrał

Dla pewności przygotuję Ci Kowi kilka wsadów i będziesz testował


Kowi napisz jeszcze dokładnie jakie objawy są?

Po zapłonie wskazówka pokazuje temperaturę na sekundę i opada? Bo jak tak to może być że ktoś wcześniej zmieniał wsad w liczniku

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem wskazówka od oleju po zapłonie podnosi się na parę sekund i opada... Już sam nie wiem co jest nie tak. Czujnik też mam ori. Instalacja ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły wsad wgrany...

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja była ori wsadu. Setki razy to robiłem tak że musi być ok. Chyba że ktoś przede mną tytrał

Dla pewności przygotuję Ci Kowi kilka wsadów i będziesz testował

Kowi napisz jeszcze dokładnie jakie objawy są?

Po zapłonie wskazówka pokazuje temperaturę na sekundę i opada? Bo jak tak to może być że ktoś wcześniej zmieniał wsad w liczniku

Własciwie to ona sie wogóle nie podnosi, test zegarów na vagu działa, patrzyłem dzisiaj wskazania na instruments kanał 50, 3 pozycja 43st i stoi, ale bateria mi padła na tablecie, tak wiec jutro jeszcze raz sprawdze, dłuzej pojeżdze. Ewentualnie nagram filmik, to sie wyłapie czy ona sie podnosi choć na chwile

Kolega co zakładał licznik twierdzi że po długim postoju na odpaleniu podnosiła sie, ale ostatnio latałem do lublina zrobiłem 90km w jedna i w drugą, ani drgneła. Ja bym przed zmiana wsadu podmienił czujnik w misce jeszcze.

Dwumas z nowego silnika okazał sie kiepski, są dosć mocne drgania przy przyśpieszaniu, tak wiec będzie zmiana na nowy AWX i trzeba gonic na korekte softu, ponieważ jakby za duzo wachy teraz dostaje, na postoju i przy przegazówce puszcza czarnego baka, podczas jazdy jakos bardzo nie ma dymu jeżdząc do 3tys, bo póki co tylko tyle kręce. Mój dwumas który luzem wydawał sie w goreszym stanie nie miał żadnych tego typu objawów :facepalm: ale pewnie jak włoze to sie odezwie za chwile wiec nie ma co sie pierolic w tańcu, wleci nowy i spokój :grin:

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze wsadem z licznika coś robione? U mnie po modyfikacji wsadu nie działała temp oleju.

Zainspirowałeś mnie tymi wskazówkami, i udało się coś zmajstrować. Na stole działa, jutro testy na aucie:

Radze ścisz całkowicie...

edycja wsadu dała rade?

Ja musze ogarnąć temat wyswietlania temperatury w dolocie i EGT aby na fisie jeszcze pokazywało.

A ja mam pytanie. Jak zrobic ten test wskazowek zegaarow?

ja mam za pośrednictwem modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...