Opublikowano 24 Maja 201511 l wojtas_7, ja tam polecam ten preparat: http://www.autokosmetyki.pl/atas-clim-czysci-i-odkaza-klimatyzacje-400-ml,p1407.html Już polecałem go tu na forum. Jeden z kolegów pisał, że nic nie pomagało, a to załatwiło problem. plus instrukcja: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/279794-smierdzi-z-klimatyzacji-dlaczego/?p=4486019
Opublikowano 24 Maja 201511 l Kupię Izopropanol bo dużo pozytywnych opini i granat firmy Ligui Moly tylko mam pytanie co pierwsze zastosować? Granat na końcu czy pierwsze?
Opublikowano 25 Maja 201511 l Kupię Izopropanol bo dużo pozytywnych opini i granat firmy Ligui Moly tylko mam pytanie co pierwsze zastosować? Granat na końcu czy pierwsze? Izopropanol jako pierwszy, ponieważ on służy do odkażania i mycia. To właśnie nim należy umyć parownik. Ja używałem do tego celu ropownika (zdjęcie ktoś zamieścił na poprzedniej stronie) podłączonego do kompresora. Dzięki czemu alkohol został bardzo mocno rozpylony i dociera zdecydowanie lepiej w każdy zakamarek. Do tego celu zużyłem około 1 litra Izopropanolu. W kratki jak pryskać to bardzo delikatnie i przez max 2-3 sekundy. Tak naprawdę to parownik jest źródłem tego śmierdzenia, dlatego trzeba go bardzo mocno spryskiwać. W między czasie, podczas kilkuminutowego pryskania w parownik zaobserwuj czy pod samochodem zaczyna on kapać. Jeżeli nie to zwiększ dawkę alkoholu i później zaobserwuj. Jeżeli nie będzie po tym mocno kapać tzn, że masz niedrożny otwór odprowadzający wodę. Musisz go zlokalizować i przeczyścić. Pamiętaj żeby tak samo wyczyścić wentylator, elementy plastikowe od filtra kabinowego, aż do parownika. Ja używałem do tego zwykłej szmatki. Najpierw pryskałem alkoholem a później czyściłem. Na białej szmatce widać było ewidentnie czarną maź Jak skończysz działać alkoholem to poczekaj, aż on ścieknie i odparuje. Następnie delikatnie naciskasz przycisk odblokowujący granata ale tak żeby bo całkiem nie odblokować i pryskasz bezpośrednio na parownik przez jakiś czas. Na koniec wszystko skręcasz i reszte granatu całkowicie odblokowujesz i używasz według instrukcji czyli obieg wewnętrzny itd itp... Pamiętaj, że najważniejszy w tej zabawie jest bardzo dokładne wyczyszczenie parownika. Nie zawsze alkohol i granat pomoże... Edytowane 25 Maja 201511 l przez tomasz102
Opublikowano 28 Maja 201511 l Co do zapachu to słyszałem ostatnio nowinę, że warto kupić kawę mieloną - otworzyć i zostawić na noc. Na pewno nie pomoże to w kontekście smrodu z klimy - ale na pewno działa, jeśli w ogóle jest nieprzyjemny zapach w aucie. Podobno zapach na drugi dzień przypomina ten z wyrobów skórzanych. Sprawdzam osobiście co to da - za jakiś czas napiszę o efektach skórzanego zapachu...
Opublikowano 28 Maja 201511 l Nie mielona, tylko ziarnista i żadna to nowość.Już nasze babcie tak robiły. [emoji12]
Opublikowano 29 Maja 201511 l Możliwe, że ziarnista Ja zapodałem mieloną - zobaczymy co będzie. Nie mielona, tylko ziarnista i żadna to nowość.Już nasze babcie tak robiły. [emoji12]
Opublikowano 29 Maja 201511 l Możliwe, że ziarnista Ja zapodałem mieloną - zobaczymy co będzie. Nie mielona, tylko ziarnista i żadna to nowość.Już nasze babcie tak robiły. [emoji12] spróbojci tego pomaga http://a4-klub.pl/index.php?/topic/316013-pianka-do-odkazania-i-czyszczenia-klimatyzacji-zep-venture-cena-promocyjna/
Opublikowano 29 Maja 201511 l michael130 W jaki sposób aplikuje się ten preparat? Na parownik po zdjęciu schowka? Wysłane z mojego XT1032 Edytowane 29 Maja 201511 l przez Brzozek
Opublikowano 29 Maja 201511 l michael130 W jaki sposób aplikuje się ten preparat? Na parownik po zdjęciu schowka? Wysłane z mojego XT1032 Najlepiej by było na parownik , ja od 5 lat wpryskuje na kręcący sie na maxa wentylator nawiewu powietrza , oczywiscie po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego .
Opublikowano 31 Maja 201511 l Ja robię tak samo jak Michał, tylko że z płynem Atas Clim. Michał, ile razy w roku rozpylasz piankę?
Opublikowano 6 Czerwca 201511 l Gdzie znajduje się pod autem spust z parownika nie mogę go zlokalizować
Opublikowano 7 Czerwca 201511 l ...w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. ... Ta bardzodobra cena, wszędzie w Krakowie gdzie szukałem to trzeba dac za taką usluge minimum 150 PLN drogo samo ozonowanie nie kosztuje więcej niż 50-60 PLN. Ja w swoim warsztacie (jestem właścicielem ) w Suwałkach ozonuję za 40 PLN
Opublikowano 7 Czerwca 201511 l Panowie chciałem sobie przeozonowac Klimek samemu. Tylko jak mam ustawić climatronika na auto dac najniższa temperaturę LO i obieg zamknięty? ?? Edytowane 7 Czerwca 201511 l przez tomekk30
Opublikowano 7 Czerwca 201511 l Tak. Na wyłączonym silniku. Najlepiej podłączyć ozonator z zewnątrz. Warsztaty często robią błąd wsadzając urządzenia do środka i zostawiają na godzinę. Dlaczego błąd? Na to pytanie odpowie dzieciak z drugiej gimnazjum, albo Wikipedia W be siedem jak ci zapodaje już z klimy na econie, ozonowanie pomoże tyle co umarłemu kadzidło
Opublikowano 8 Czerwca 201511 l Ja jestem po próbach z kostkami do zmywarki, wurtha, użyłem też granata Plaka, oraz używałem IPY, i po niej najdłużej utrzymywał się świeży zapach. Chciałbym użyć teraz oprócz IPY, Clean-n-Safe, Renewz oraz Coil Disinfectant.
Opublikowano 8 Czerwca 201511 l Jeżeli chodzi o ozonowanie to sporo jest reklamy na forach różnych firm typu: zrobiłem ozonowanie w firmie "xxxxxx" i jestem mega zadowolony, a zapłaciłem jedynie xx zł. Prawda jest taka, że ozonowanie jest proste i nie musi to być firma xxx trzeba spełnić kilka warunków: 1. Temperatura na zewnątrz poniżej 20 C 2. Ozonator najlepiej dać na zewnątrz 3. Rurka wprowadzająca ozon ma być a miarę wysoko (O3 cięższe niż O2) 4. Klimatyzacja on, obieg wewnętrzny i tryb" LOW" (wyłączony obieg na nogi) 5. Po ozonowaniu wietrzymy kilku minut samochód. Jeżeli ozonator jest wydajny to tak będzie dalej czuć jagodowy zapach przez jeszcze kilka dni. Ozonatory poniżej 1,5 g/h to raczej zabawki, które mogą służyć do ozonowania jabłka
Opublikowano 9 Czerwca 201511 l Ja jestem po próbach z kostkami do zmywarki, wurtha, użyłem też granata Plaka, oraz używałem IPY, i po niej najdłużej utrzymywał się świeży zapach. Chciałbym użyć teraz oprócz IPY, Clean-n-Safe, Renewz oraz Coil Disinfectant. Co to za preparat IPY? Wysłane z mojego XT1032
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto