Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednomas z tarczą 240mm do 1.8T.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ale mówicie o jednomasie cały czas czy o tym p&p z AWXa? Są z AWXem jakieś problemy z wysprzęglikiem lub czymś innym? Chciałbym wiedzieć co ewentualnie może pójść nie tak przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak się zastanawiam czy w benie 230 km quattro jest sens wkładać taką piękną rzecz czy wystarczy aż z nadmiarem z awx :)

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa o jednomasie

a co do wyboru zależy. Mnie cały zestaw z kołem, obróbka i nowymi gratami wyniósł niecałe 8 stów, robota wlasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 230 koni ja bym brał AWXa..

Cinkers tu sa problemy z jednomasa i metalowym wysprzęglikiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie od nowości jeszcze siedzi,bo Tobie się rozleciał coś kojarzę

a czy P&P jakiś inny podchodzi za lt28 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie rozlecial przy odpowietrzaniu zaraz po montazu, wystrzelil w kosmos

mowisz o docisku? kazdy 240mm bedzie pasowal czy to rs2, czy to porsche czy to lt czy inne cuda niewidy tym bardziej ze do jednomasu i tak sie nabija nowe kolki i centruje na nowo docisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tyle o ile widać na fotce z lewej oryginalny z prawej wydłużony, obydwa z metalowych wysprzeglikow

tak teraz już nic nie grzechocze

grzechotańsko wrocilo niestety, im cieplejszy ssilnik/skrzynia tym bardziej sie nasila

poczytalem troche i dochodze do wniosku ze to norma przy jednomasie i 1.8t, a czasem i w dieslach sie zdarza

grzechodze pewnie zarowno łożysko jak i skrzynia/lozyska

pozatym sprawuje sie caly czas dobrze wiec nie ma co narzekac i tylko jezdzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

otóż mam dylemat co do sprzęgła. Zastanawiam się czy będzie pasowalo koło zamachowe od 80 2.0 ABK plus tarcza i zacisk z 1.9tdi planowana moc około 200km i jakie łożysko oporowe wsadzić żeby było wszystko dobrze. Jeszcze mnie trapi komfort jazdy z takim zestawem, czy przed zwiększeniem mocy czyli na 150KM jak i po nie bedzie miało większego wpływu na komfort (wiem ze nie bedzie jak z dwumasą ale chodzi mi o to żeby nie było jak w ursusie :kox: ) czy lepszym rozwiązaniem byłby zakup "gotowca z alle"http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-zamachowe-audi-a3-tt-1-8t-1-9tdi-i5018279823.htmlchcę wymienic ponieważ mechanik powiedział że mam już sprzęgło na wykończeniu i że to ma wpływ na brak mocy w moim złomku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

otóż mam dylemat co do sprzęgła. Zastanawiam się czy będzie pasowalo koło zamachowe od 80 2.0 ABK plus tarcza i zacisk z 1.9tdi planowana moc około 200km i jakie łożysko oporowe wsadzić żeby było wszystko dobrze. Jeszcze mnie trapi komfort jazdy z takim zestawem, czy przed zwiększeniem mocy czyli na 150KM jak i po nie bedzie miało większego wpływu na komfort (wiem ze nie bedzie jak z dwumasą ale chodzi mi o to żeby nie było jak w ursusie :kox: ) czy lepszym rozwiązaniem byłby zakup "gotowca z alle"http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-zamachowe-audi-a3-tt-1-8t-1-9tdi-i5018279823.htmlchcę wymienic ponieważ mechanik powiedział że mam już sprzęgło na wykończeniu i że to ma wpływ na brak mocy w moim złomku. Pozdrawiam

po co kombinowac jak seryjne sprzeglo spokojnie to ogarnie

po drugie brak mocy ma sie nijak do sprzegla jesli sie nie slizga

po trzecie zestaw z linku nie bedzie pasowal

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcje, tak przypuszczałem ze brak mocy to nie będzie wina sprzęgła ponieważ nie odczuwam jego ślizgania. Na jakich ja mechaników trafiam :facepalm: Dzieki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednomas bedzie pasował do do BEXa i BFB 6 gang quattro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a kto mi powie coś na temat takiego zestawu

- dwumas z AVF

- docisk z AAH silnik 2.8 v6

- tarcza z 2.5 TDI

to by był zestaw pod tarcze 240mm , taką konfiguracje znalazłem w dziale tuning mechaniczny na naszym forum czy to podejdzie do BEX i do innych 1.8T z skrzynią 6b ?

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu docisk z aah akurat? lepszy juz by byl z 2.5tdi paszczura 4motion

co do dwumasu to do konca nie pamietam czy miescil sie pod "małą" skrzynie bexa 6 biegowa gdzie reszta czyli CHYBA rozrusznik i sprzeglo byly jak w normalnej 5 biegowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mugłby mi ktoś polecić jakieś części aby skompletować sprzęgło p&p kture wytrzyma moment 370 nm + -

tutaj były takie propozycje http://sprawdz.auto.pl/modyfikacje-1-8t/

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie podejdzie oprócz jednomasu.

zestaw który wypisałeś nie pasuje do skrzyn w benzynach.

Ewentualnie jak masz dobry dwumas to wyslij docisk do wzmocnienia obij tarcze kewlarem i bedzie działac.

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mugłby mi ktoś polecić jakieś części aby skompletować sprzęgło p&p kture wytrzyma moment 370 nm + -

tutaj były takie propozycje http://sprawdz.auto.pl/modyfikacje-1-8t/

a zwykle nowe sprzeglo od AWXa nie da rady?

wytrzymuja po 400NM i to już od 1600obr, to chyba tym bardziej wytrzyma 3700 od 2500 w 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w bex jest 6 biegów i nie wiem czy sprzęgło nie jest większe :/. Też będę to przerabiał bo zmieniam skrzynkę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...