Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki ON tankujecie do swoich 2.0 CR zwykły czy uszlachetniony?


karol_lodz

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B7 od 5 lat Orlen VERVA, zrobione ponad 100 000 km, narazie nie ma problemów,

szczególnej różnicy nie stwierdzam na ogół jeżdzę spokojnie więc spalanie porównywalne.

płyny i filtry co 10 tys....łącznie z paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez zwykły ON ORLEN i śmiga bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a dodajecie jakieś dodatki do paliw na lepszą pracą wtrysków itd . macie coś sprawdzonego jak i co ile dolewacie ??? i czy DPF zezwala na to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem raz Liquy Moly do wtrysków w Signum 1.9CDTi, sprawdziłem korekty na wtryskarki przed i po (cały bak i trasa ~800km) i poprawa była o kilka sennych. Teraz w B8 leje Shell Vpower Nitro+, ja nie mam pod ręką to Ultimate z BP. Czasami też zwykły ON ale jak tylko mogę to Shell.

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samochodu z DPFem leje się zwykłą ropę ze sprawdzonej stacji a nie jakieś super uszlachetnione paliwa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły diesel + 100ml na każde 40litrów oleju Liqui Molly 1052. Wtryski idealna mgiełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie najlepszy jest SHELL nawet ten bez uszlachetniaczy.

Przy słabszej jakości paliwa na biegu jałowym silnik w chodzi w nie równą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości (7 lat już śmigam CAGA , przebieg 120 000) leję na Auchan, Tesco , Carrefour lub neste/emila- żadnych problemów do tej pory.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez adbur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat byłą b7 i obecną b8 verva Orlen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że ile stacji, tyle może być rodzajów paliwa i Verva na Orlenie w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku może być zupełnie inna. Ja osobiście tankuję ON Verva, ale jeden z Orlenów w okolicy omijam szerokim łukiem, ponieważ jak przyjeżdża cysterna, to właściciel każe swoim pracownikom "wypie*dalać" co by nie widzieli dlaczego akurat na jego stacji paliwo jest o 30gr tańsze na litrze niż gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze do wszystkich samochodów leję ON Verva na Orlenie tym bardziej że nie dawno był remont stacji i wymienili zbiorniki na nowe.  Leję w 95% tylko na jednej stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2017 o 22:26, rafalpe napisał:

bardzo długo tankowałem vervę na orlenie ale odkąd sam pracownik orlenu powiedział, że to wielki pic na wodę to tankuję zwykłe

zapewne szary pracownik z łapanki, który popracuje tam może 3 miesiące za najniższa krajową jest kompetentny by udzielać takich informacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2017 o 22:26, rafalpe napisał:

bardzo długo tankowałem vervę na orlenie ale odkąd sam pracownik orlenu powiedział, że to wielki pic na wodę to tankuję zwykłe :D

No i ten pracownik prawdę powiedział :)

Bo Verwa to zwykły ON do którego dolali kilka litrów dodatków uszlachetniających (za kilka stówek) na całą cysternę , a to pozwala zkroić z naiwnych klientów dodatkowe 5 koła na każdym transporcie :decayed:

Jak ktoś jest dociekliwy to niech sobie porówna specyfikacje obydwóch produktów ::P

http://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/Paliwa/OlejeNapedowe/Strony/VervaOnPaliwoPremium.aspx

http://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/Paliwa/OlejeNapedowe/Strony/OlejNapedowyEkodieselUltra.aspx

:hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...