Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 1.8t spalanie


pcmirek

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie spalania chce zmienić autko z a3 8p na a4 b6 1.8t 163km i mam pytanie jak jest ze spalaniem ile pali auto na trasie i mieście bo jak szukam na google to pisza ze 10l na trasie czy to prawda a ile w mieście mowa o ekonomicznej jeździe bo wiadomo jak się dusić będzie to musi swoje spalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak ciśniesz, moje 1.8T ale z quattro: spokojna jazda do 100km/h na drogach krajowych to spokojnie zejdziesz poniżej 8,5L/100km, miasto- max 3 bieg, trzymam obroty nie niżej niż 2200rpm ok 11L, autostrada ok 9L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,8t bfb 163 konie.mspalanie na trasie przy predkosci 90-120 ok 7 litrow na 100 km, natomiast na miescie przy spokojnej jezdzie pali ok 11 litrow na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc krajówkami ok 100-120km/h nigdy nie zszedłem poniżej 7 litrów. Miasto w upały lekko poniżej 10, poza tym ok 11. Zimą na krótkich odcinkach między 14 a 15. Autostrady nie liczę nigdy bo niechcę się denerwować :) Moje Audi to 1.8T 150KM FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udalo zejsc na trasie jak jechalem ze slupska do zakopca do 6,3 l sredniego spalania ale jechalem jak emeryt czyli caly czas 100-110 bez wyprzedzania i gwaltownego hamowania

Edytowane przez razorsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1.8 T z quattro pali średnio cykl miejski 9,9 a trasa autostrady polska Niemcy 1000 kilometrów w jedną stronę i przeważająca prędkość rzędu 220 km/h po niemieckich autostradach wiadomo , wyszedł mnie 12 litrów na setkę i nie są to wskazania fisu po prostu litry tankowane na stacjach bo fis lubi oszukać , co ciekawe ten sam dzień ta sama trasa mój siostrzeniec jadąc BMW E36 cupe 2.5 192 km jadąc do 150 km/h spalił pól litra paliwa na setkę mniej tylko .

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie tankowanie - miasto 20%, trasa 70% 90-120km/h oraz 10% autostradowo i to tak mocno autostradowo, wyszło 7,3 l/100km. Ten sam dystrybutor, tankowane tak samo do pierwszego odbica + pełnej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w sprawie spalania Pb za wiele nie powiem, ale na lpg wychodzi od 10,5 do 12,5l/100km. Udział % jazdy miejskiej znikomy, obuwie 235/45/R17, quattro i 1700kg masy własnej.

Na autostradzie jeszcze nie sprawdzałem na lpg, aczkolwiek pierwsze kilometry zrobiłem właśnie po autostradzie i na Pb, prędkości rzędu 140-150km/h, wskazanie FIS spadało i zatrzymało się na 9.8l/100km.

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie chyba coś nie tak :) bo spalam 14l gazu . Prędkość 90-120 km/h. Jazda emerycka. Zapalam auto jadę 20 kilometrów do pracy z czego 2 km przez miasta (małe natężenie ruchu) Czasami wyskocze "po bułki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi 7l w trasie (70-90km/h), 11-12l w mieście. Na autostradzie nie testowałem ale mam nadzieję, że w 9.5l się zmieszczę. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miasto 10-11, trasa 7-8. Przy okazji u mnie FIS zaniza dokładnie o 1,5l. Średnia wychodzi 8,8. Najniższe spalanie na FIS wyszło przy emeryckiej jeździe 5,8. Myślę ze jeszcze by zeszło bo odległość była 46 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo nie kupuje sie auta 1.8t po to by zmieniac biegi przy 2 tys obrotów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...