Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki gaz do 1.8 T 163km


karol 488

Rekomendowane odpowiedzi

W01 jest dobrym wtryskiwaczem lepszym od rega, druga kwestia ze 1.8t w serii nie ma bardzo krotkich czasow wtryskow i nawet wolne sie wyrobia, no chyba ze wrzucimy jakies spore wtryskj benzynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie proponujcie wtryskowe w01 bo to następca walteka

jak nie znasz budowy i zasady działania to nie wprowadzaj ludzi w błąd,

regfasty to jest to samo co valteki

i nie ma wtrysków prins tylko KEIHENY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i reg i w01 to elektrozawory a nie wtryskiwacze. Znam budowe i zasade działania obydwu. Powiedz mi gdzie tu jest wprowadzanie ludzi w błąd. Nie czepiasz sie barracud ani dragonów to nie dziwne bo są o wiele lepsze, poprostu podałem tez tanszą opcje.

Reg jest tani, a valteka non stop trzeba kalibrować.

Co do keihinów racja, nie nazywają sie prins.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valteków nie powinno się kalibrować,tylko powinny one od razu lądować w koszu,

kiedyś nie było za dużego wyboru więc szły one na montaż ale nie w dzisiejszych czasach,

co do w01 to nie są elektrozawory tylko dobra listwa wtryskowa,która bezproblemowo i długo obsłuży zarówno silnik 1.0 jak i 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok trzymaj sie swojej w01 i zrob krotkie przewody gazowe od wtrysków do wkrętek, tak krotkie jak na pojedynczych barracudach, albo podwojnych dragonach. Długoś wężyków ma duże znaczenie i nie bez przyczyny, dąży sie do równych odległosci i do tego małych. Po drugie dużo łatwiej upchać pod osłone tamte wtryski niż całą listwe. Chyba ze chcesz jezdzic z osmiornicą pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brc to gówno w regulacji i ograniczenia co do wtryskow.

Proponuje

Elektronika

tech224

Reduktor

Ac01 lub 02

Lub kme tur

Wtryskiwacze

Dragony lub barracudy

Butla około 52l

Wlew w klapke

Faro do gazu

Jak ktoś złożył Ci gówniany zestaw i z BRC miałeś tylko elektronikę, to wybacz, ale to nawet nie ma prawa dobrze funkcjonować...

Ojcu w A4 1.8T 163KM zakładałem w 2008 roku gaz BRC w Lublinie na ul. Rowerowej (za 2850zł) i na tej instalacji jest zrobione prawie 160 tys. km i bez problemów, ale zestaw jest solidny, nie jakieś polskie partsy. No i auta się nie oszczędza, ani nikt nim je jeździ jak starsza Pani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok trzymaj sie swojej w01 i zrob krotkie przewody gazowe od wtrysków do wkrętek, tak krotkie jak na pojedynczych barracudach, albo podwojnych dragonach. Długoś wężyków ma duże znaczenie i nie bez przyczyny, dąży sie do równych odległosci i do tego małych. Po drugie dużo łatwiej upchać pod osłone tamte wtryski niż całą listwe. Chyba ze chcesz jezdzic z osmiornicą pod maską.

Listwe zaklada sie pod a nie nad kolektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla w Avancie na spokojnie 72l, warto dopłacić.

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opuścisz pływak to wejdzie więcej.Ja mam butlę 55l. Po montarzu wchodziło 41l a teraz wchodzi 50l , i zawór nadal odbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zastanów się nad instalacją V generacji koszty eksploatacji są mniejsze niż IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od roku STAG4 wtryski Hana, reduktor nie wiem jaki no i przewody Faro, spalanie teraz mam ponizej 11l. nawet raz na trasie miałem dokładnie 10 ale po mieście nie przekroczył mi 12 mimo ze mam automatyczna skrzynie multitronic. Przy obecnej cenie gazu 1.72 a benzyna 4.30 to chyba rachunek jest prosty ile mnie kosztuje 100km. Kalibrację i inne ustawienia robię sam bo mam kabel, włączyłem ciepły start gdzie po każdym zgaszeniu na chwilę auto odpala na gazie nie pobiera benzyny i nie przełącza się. Co jakiś czas ruszam zimnym na benzynie i do rozgrzania jadę na niej i czasem na trasie przełączam na bezynę by przepłukać wtryskiwacze i daje w palnik żeby autko poczuło jej smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że jakby ktoś montował staga i zastanawiał się nad wtryskiwaczami Hana fioletowymi (wziąłem na zapas, z myślą o programie), to niech rozważy inne - po 20 tys. km padł jeden, a gwarancji dają na nie tylko rok. U mnie rok minął, ale może przejdzie.. O ile zielone Hana są spoko, to fioletowe częściej padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zastanów się nad instalacją V generacji koszty eksploatacji są mniejsze niż IV

jak działa to tak jak przestaje to koszta rosna strasznie, w przypadku wtrysków jak padnie listwa w 4 gen i chcesz kupic nowa to wydasz 150-300 zł a w 5 gen jeden wtryskiwacza kosztuje 500 zł, oczywiscie sa rozne typy jednak nikt mi nie powie ze jak coś jest rzadkie to jest tanie a akurat w tym przypadku to przerabialem na wlasnej skórze, pozdrawiam

Edytowane przez Czaszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zostanę zamordowany opiniami na temat wtryskiwaczy Valtek :D

Otóż, w swojej A4 BFB 163KM założyłem niedawno gaz... budżetowo :) Byłem kiedyś instalatorem, graty skompletowane używane za ok 250zł wyjęte z jakiegoś BMW :)

Sterownik Stag4

Reduktor KME Silver

Wtryskiwacze Valtek czerwone :)

Silnik ten ma najniższe czasy na pb ok 3,5ms. Przy dobrze dobranych dyszach można uzyskać czasy na lpg ok 4,5ms przy czasach pb 3,5 bez zapętlania na wysokich obrotach. Valtek skalibrowany na 0,4 radzi sobie z tym wyśmienicie :)

Z ciekawości zerknę na skok po jakichś 5 tys, zobaczę czy się nie rozkalibrowały, jak się rozkalibrują poprawię i jeżdżę dalej :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...