Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX


krzysiekvtec

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację ale po prawej musisz mieć wyjście na zawór DV i tu są schody ;-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wkoncu podlaczyc ten intercooler z b5 w ktory waz wpiac zawor dv ? W gorny co idzie z turbo do ic czy dolny czyli polaczenie ic i pas przedni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolny.
W oryginalną rurę, tylko ja ją przeciąłem i potem połączyłem kawałkiem rury nierdzewne.
Po prostu trzeba ją jakby obrócić, aby jeden koniec pasował do IC a drugi do pasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie mojego autorstwa, ale można podpatrzeć jak wygląda zestaw IC z B5 2,5TDI do 1.8T.

5ee17cb74df3c62366bb40a8834529c5.jpg

9d703ce0932ee7847265a7721415dbae.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym przedłużyć rurkę od filtra powietrza do pompy sai . Wszystko juz mam lecz brakuje mi tylko rurki ktora idzie z filtra powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy te dwa kolanka zaznaczone na fotce trzeba kupić nowe czy idzie to zaadoptować z ori węży od BFB?

 

9d703ce0932ee7847265a7721415dbae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,szukam rzetelnej i uczciwej osoby która skompletuje mi drugi kompletny ic do zamontowania do Bfb . Ze wszystkim się dogadamy jeśli chodzi o $$ 

Proszę o PW. 

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezyk od DV trzeba przedłużyć, czy zostaje ? Jesli tak jaka jest średnica wewnetrzna tego węzyka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,

Drugi IC czy to z tdi czy z BEXa miesci sie bez problemu jesli są spryski od ksenonów?

Potwierdzenie czy to są wszystkie graty potrzebne do montażu 2giego IC.

  • LEWY IC od 2.5tdi B5 + czujnik do zaslepienia otworu +uchwyt tego IC
  • Kierownica powietrza prawa od B6?
  • 2x kolano 90 stopni, jaka srednica kolana?
  • rura między pasem przednim a IC 51mm (ta rura łączy 2 ic tak? jaka dlugosc tej rury?)
  • rura między IC a turbo (pasuje od BEXa? czy można dosztukować jakoś za pomoca kolanek?)
  • Przewód do DV? (jaka średnica tego przewodu i jaka długość?)
  • opaski mocujące

Pamiętacie jaka jest średnica przewodów od podciśnien? Od razu za jednym zamachem wymienie, żeby jakiejś nieszczelności nie było.

Edytowane przez volvo132
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było jakby ktoś z tym z b5 zrobił DIY. Mam graty i rok się do tego zabieram :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż na DV wewnętrzne wymiary to 24mm

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wezyk podcisnienia który muszę wymienić przy montażu drugiego ic bo ten chyba będzie za krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup metr 4-5mm i będzie ok :) w razie W 1 metr 6mm tam nie ma większej średnicy

polecam uważać na DV, króciec od dvki  pękł 2 razy jak zmieniałem wężyk ;/

Edytowane przez Klawisz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany da ktoś nr tej zaślepki w bloku po usunięciu SAI. Kupi się w zwykłym sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grubcio1980 napisał:

Pany da ktoś nr tej zaślepki w bloku po usunięciu SAI. Kupi się w zwykłym sklepie?

Na allegro jest coś takiego:

http://allegro.pl/zaslepka-sai-combi-valve-1-8-t-vw-audi-skoda-seat-i5472882859.html#thumb/2

A fabrycznie w wersjach bez SAI to były wogóle montowane zaślepki i występuje taka jako część OE? Coś mi się kojarzy, że głowica w tym miejscu nie ma wyjścia, a w zasadzie wejścia na SAI i wtedy fabrycznie zaślepka nie występuje(np AJL).

 

 

Edytowane przez PawelEn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grubcio1980 napisał:

Pany da ktoś nr tej zaślepki w bloku po usunięciu SAI. Kupi się w zwykłym sklepie?

nie ma czekgoś takiego jak zaślepka oem na sai :D bierzesz kawałek blachy nierdzewnej, jak kupiłem płaskownik 10x6 i wyciąłem szlifierką kształt zaślepki na wzór sai :) + 2 otwory i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelEn napisał:

Na allegro jest coś takiego:

http://allegro.pl/zaslepka-sai-combi-valve-1-8-t-vw-audi-skoda-seat-i5472882859.html#thumb/2

A fabrycznie w wersjach bez SAI to były wogóle montowane zaślepki i występuje taka jako część OE? Coś mi się kojarzy, że głowica w tym miejscu nie ma wyjścia, a w zasadzie wejścia na SAI i wtedy fabrycznie zaślepka nie występuje(np AJL).

 

 

to coś jest do d*py. powinna być płaska powierzchnia i kupujesz ori uszczelkę metalową za 5zł mnie koszt wyniósł łącznie 10zł ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prośba:

chciałbym zostawić pompę SAI a nie mogę znaleźć w necie oryginalnego mocowania do BEXA - w jakiej pozycji jest ona zamocowana do bloku. Wydaje mi się na podstawie znalezionych zdjęć, że jest zamocowana tak, że wałek pompy jest równoległy do wału ale nie wiem w którym kierunku jest "grubszy" koniec i jak jest obrócona w osi. Najpewniej przerobię uchwyt od swojego BFB.

Proszę o namiar na foto lub opis

keczu

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...