Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SWAP hamulców w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
15 minut temu, Stg napisał:

Zgadza się , ale po przebojach ze swapem 345/300 w b6 mam uraz do mechaników  :D męczyłem się 1.5 roku, ciagle twardy pedał, buczące klocki, odpowietrzanie x razy itp...

i co było ?

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Wyświetleń 494,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
13 godzin temu, Stg napisał:

Dzięki,  takie też zamówiłem. Jakby ktoś coś to aktualne pozostaje pytanie o fachowca od swapu hamulców Warszawa-okolice.

WRK Brakes Wołomin

Opublikowano
10 godzin temu, Dev napisał:

i co było ?

witam. mam pytanie do Ciebie. mozemy na priv?

Opublikowano
10 godzin temu, Dev napisał:

i co było ?

Wymiana pompy  hamulcowej na trw,  odpowietrzanie z procedurą, wymiana klocków z ferodo ds na premier (przestało buczeć), tylne zmienione z ferodo na textar i przestały piszczeć. Finalnie było dużo lepiej, ale jeszcze nie do końca to czego oczekiwałem.

 

Godzinę temu, soczi napisał:

WRK Brakes Wołomin

Dzwoniłem,  nie wykonują usługi montażu. 

Opublikowano

Już po montażu, 375mm z meśka, pod 19" z  a5 8.5" et32 siadlo bez dystansow, ok 2-3mm zacisk od ramienia :) za to nie obyło się bez rezania osłony, bo nie dało się jarzma przekręcić 

 

20210428_144137.jpg

Opublikowano
4 godziny temu, lumberjack napisał:

Już po montażu, 375mm z meśka, pod 19" z  a5 8.5" et32 siadlo bez dystansow, ok 2-3mm zacisk od ramienia :) za to nie obyło się bez rezania osłony, bo nie dało się jarzma przekręcić 

 

20210428_144137.jpg

Adapter, nie jarzmo. 

Opublikowano
W dniu 13.07.2015 o 22:51, Yoghurt napisał:

Przy hamulcach 320 mm wystarczy wymienic jarzma i tarcze na 345 mm

Jarzma :

- 8K0615125 lub A
- 8K0615126 lub A



 

Czy jarzmo o symbolu 4G0615125, 8T0615125 to to samo jarzmo co 8K0615125?
Wg Etki online pasuje do S4/S5 ale wolę się upewnić...

Opublikowano

Witam , jak by się ktoś zastanawiał czy Akebono z tarcza 390 wejdzie w felgę 19 do audi a7 

felga 

 

53787673-73B7-4320-8780-62D47752A98E.jpeg
 

a tak siadło 

 

F040366E-497F-413B-8CD8-7F50B06BD4D3.jpeg

434AF3D0-4634-4B43-9E6A-9CC364A954B2.jpeg

F6C6BCB7-4CAF-45AD-845B-46A128BD5439.jpeg

80E67358-AB83-4942-AA04-C3CE8976BC19.jpeg

CFB7E5CF-3666-4EAD-B5FC-811CBABCA22B.jpeg

B91334AC-FA5C-4BE7-8E62-8FCEE8B788BC.jpeg

A926FED6-08B0-40A2-8924-EAFC1DD502A5.jpeg

DCEA0450-58F0-4F9D-A116-04057BECB68E.jpeg

1DEF5ABF-DD3E-4EBE-9ECC-899D94C30D1F.jpeg

F03C460C-EC27-4197-9D0C-17320DB41CCB.jpeg

FDFC8CD7-ED07-4D58-9404-272D9172A7E2.jpeg

Edytowane przez peter22

Opublikowano

A piastę to czym czyściłeś ?

Opublikowano

Czyściłem szczotka na wiertarce i później zmywaczem do hamulcu . Na zdjęciu jeszcze przed czyszczeniem . 

Opublikowano
3 minuty temu, peter22 napisał:

Czyściłem szczotka na wiertarce i później zmywaczem do hamulcu . Na zdjęciu jeszcze przed czyszczeniem . 

Tym to można co najwyżej deski w płocie czyścić,  piasta musi być czysta i prosta jak drut. Przy tej średnicy po 3 tys km jest bicie.

W przyszłości szlifierka kątowa, szczota czołowa i piasta na lustro.

Opublikowano
W dniu 2.05.2021 o 13:16, Cheeroki napisał:

Czy jarzmo o symbolu 4G0615125, 8T0615125 to to samo jarzmo co 8K0615125?
Wg Etki online pasuje do S4/S5 ale wolę się upewnić...

Podbijam. Pomożecie?

Opublikowano

Akebono na tarczy 375 z merca, felgi rotory oryginalne polift Et43 8.5x19 oponki 255/35.

Panowie, bo przeczytałem większość tematu ale i wywnioskowałem, że 13 przód i 18 tył powinno styknąć?

Jakie dystanse muszą być minimum, żeby siadły zaciski?

Edytowane przez pawelosinski83

Opublikowano
W dniu 12.05.2021 o 14:31, pawelosinski83 napisał:

Akebono na tarczy 375 z merca, felgi rotory oryginalne polift Et43 8.5x19 oponki 255/35.

Panowie, bo przeczytałem większość tematu ale i wywnioskowałem, że 13 przód i 18 tył powinno styknąć?

Jakie dystanse muszą być minimum, żeby siadły zaciski?

Przymierz sobie najpierw może wejdą bez dystansu:wink:

Opublikowano

Pytanie do tych co montowali Akebono pod 356mm. Zacisk wchodzi na styk z tarczą po obwodzie? Ja mam luz między zaciskiem i tarczą na górze i na dole może z 1 mm. Tak ma być czy mam jakiś lipny zestaw? Bo po mojemu to trochę mało miejsca :kwasny:

Opublikowano

Ja mam 390 i tez jest tak mało miejsca . 

7647FB0A-EF2F-4FBD-8A76-8AED2B37292E.jpeg

Opublikowano
11 minut temu, peter22 napisał:

Ja mam 390 i tez jest tak mało miejsca . 

7647FB0A-EF2F-4FBD-8A76-8AED2B37292E.jpeg

Nie martwi Cię to? To chyba nie za dobre ?

Ja tarcza przykoruduje może być słabo

Opublikowano
42 minuty temu, Wandej napisał:

Przymierz sobie najpierw może wejdą bez dystansu:wink:

Nie mam czasu, muszę zrobić za 1 zamachem... Kupiłem 6 kompletów od 5mm do 17mm i zobaczymy, na pewno dam znać, będzie dla potomnych... 

Jak tak na szybko zmierzyłem to od opony do zewnętrznej powierzvhni rantu błotnika mam z przodu jakieś 11mm miejsca a z tylu 16mm

Wszyscy jakieś opony rowerowe 235 albo 245 zakładają ?

BTW znalazłem dystanse, które przy grubości 10mm mają 14,5mm miejsca na piastę od środka ?, ale musi być ori felga z dużym stożkiem podfrezowanym w środku

Opublikowano
Godzinę temu, kamelus_ napisał:

Nie martwi Cię to? To chyba nie za dobre ?

Ja tarcza przykoruduje może być słabo

Nic się jej nie stanie, o ile nie zostawi auta na pół roku na trawie ;)

Opublikowano
6 minut temu, Langista napisał:

Nic się jej nie stanie, o ile nie zostawi auta na pół roku na trawie ;)

Dokładnie ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.