Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, kilka słów podsumowania:

- OCT - zdemontowałem na zimę - na dnie w buteleczce trochę majonezu i wody, nic poza tym... ktoś pisał już na forum, że po zastosowaniu OCT nic się prawie w nim nie zebrało... Teraz się zastanawiam, czy po prostu zwiększenie długości odmy i OCT powodują mniejsze oddziaływanie podciśnienia i zasysanie syfu tez maleje ? Na wiosnę założę znowu... jednak coś tam łapie.

- Olej i dodatki - Ravenol - kurde, po nocy jak odpalam to jednak to nie jest to co Valvo + Archoil 9600 - także po wypłacie kupuje dodatek bez dwóch zdań... i teraz nikt mi nie powie, że ten Archoil nic nie daje...

Nawet z ciekawości sprawdziłem, czy oby olej nie jest jakiś rzeźbiony z kodem na stronie:http://my.ravenol.com/en/check-your-code?

Bez tytułu.png

- Światła bihalo na Hella 3 - przy mijania jakoś bardzo nie widzę różnicy między Mini H1 (może trochę szerzej), ale za to drogowe zdecydowanie na plus dla Hella. No i gdzieś już czytałem, że te Hella dają wrażenie takich dwóch tunelów świetlnych...

No i kupione ubezpieczonko w Link 4 - jakby ktoś miał to wpisujcie kod promocyjny CITI5336

Mi wyszło dzięki temu za Polo 348 zł a za Audi 392 zł :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kamil-vag napisał:

...

No i kupione ubezpieczonko w Link 4 - jakby ktoś miał to wpisujcie kod promocyjny CITI5336

Mi wyszło dzięki temu za Polo 348 zł a za Audi 392 zł :thumbup:

Mieszkasz na wsi to masz tanio :decayed:

Ja z pakietem assistance płacę ok 1100zł za auto a mam dwa... no ale chce się jeździć to trzeba płacić...

Co do Ravenola to u mnie już czeka butla VMP 5w30 do seata. przed weekendem zrobiłem wymianę z płukaniem i wlałem walającego się po piwnicy motula, a jakoś na dniach kolejne płukanie i nowy filtr i wpadnie ten ravenol. Ciekawe jak to będzie z nim bo tani nie jest ale znalazłem 5l za 177zł na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaTeo85 napisał:

Co do Ravenola to u mnie już czeka butla VMP 5w30 do seata.

Ja brałem ogólnie dwie butle VMO 5W40 do PD i 1 butlę VMP

RAVENOL VMO 5W40 CleanSynto 5L (6399) - 2x 137.80 PLN
RAVENOL VMP 5W30 CleanSynto USVO 5L - PROMOCJA (2962666) - 1x 172.50 PLN

Tego VMP laliśmy koledze do Skody Octavi 1.6 TDI CR, którą niedawno kupił... i tu było słychać różnicę po zalaniu - tylko, że nie było wiadomo co tam wlano wcześniej i na tym oleju było już prawie 30 tys km... także różnica musiała być hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamil-vag napisał:

Panowie, kilka słów podsumowania:

- OCT - zdemontowałem na zimę - na dnie w buteleczce trochę majonezu i wody, nic poza tym... ktoś pisał już na forum, że po zastosowaniu OCT nic się prawie w nim nie zebrało... Teraz się zastanawiam, czy po prostu zwiększenie długości odmy i OCT powodują mniejsze oddziaływanie podciśnienia i zasysanie syfu tez maleje ? Na wiosnę założę znowu... jednak coś tam łapie.

- Olej i dodatki - Ravenol - kurde, po nocy jak odpalam to jednak to nie jest to co Valvo + Archoil 9600 - także po wypłacie kupuje dodatek bez dwóch zdań... i teraz nikt mi nie powie, że ten Archoil nic nie daje...

Nawet z ciekawości sprawdziłem, czy oby olej nie jest jakiś rzeźbiony z kodem na stronie:http://my.ravenol.com/en/check-your-code?

Bez tytułu.png

- Światła bihalo na Hella 3 - przy mijania jakoś bardzo nie widzę różnicy między Mini H1 (może trochę szerzej), ale za to drogowe zdecydowanie na plus dla Hella. No i gdzieś już czytałem, że te Hella dają wrażenie takich dwóch tunelów świetlnych...

No i kupione ubezpieczonko w Link 4 - jakby ktoś miał to wpisujcie kod promocyjny CITI5336

Mi wyszło dzięki temu za Polo 348 zł a za Audi 392 zł :thumbup:

Podasz jakiś link do tego Archoila, którego dolewasz do swojej furki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Tani nie jest ?? naprawdę jest różnica po zastosowaniu? Co się zmienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też bym chciał usłyszeć opinię od żywego użytkownika :D bo w internetowe opinie jakoś ciężko uwierzyć człowiekowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, karol1981 napisał:

Tani nie jest ?? naprawdę jest różnica po zastosowaniu? Co się zmienia? 

Ma takie zastosowanie jak dwusiarczek molibdenu. Tutaj już jest gotowy preparat do wlania, są tez wersje w proszku itd. [do rozcieńczenia z olejem]

Są też np. oleje które mają już w sumie ten dwusiarczek, np. ten Liqiu Moly którego ja używam. [Molygenum]

Poczytaj o zasadzie jego działania, a forma i producent to juz mniejszy pikuś.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Maciek Wam to przedstawił od strony chemiczno - teoretycznej, ja w praktyce powiem Wam tak - auto stoi pod chmurką, odpalane z raz na tydzień, może rzadziej...

I uwierzcie mi, zauważyłem teraz ogromną różnicę w pracy silnika zaraz po odpaleniu... nie mówię później, kiedy silnik się już rozgrzeje...i co najlepsze temperatury teraz oscylują w granicy 0 w nocy. Także im zimniej, tym będzie już tylko głośniej...

Stosowałem dodatki przez kilka ostatnich wymian, teraz specjalnie dla testów Ravenola nic nie zalałem, uwierzcie na słowo - słychać różnicę w pracy silnika...

 

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kamil-vag napisał:

Hehe Maciek Wam to przedstawił od strony chemiczno - teoretycznej, ja w praktyce powiem Wam tak - auto stoi pod chmurką, odpalane z raz na tydzień, może rzadziej...

I uwierzcie mi, zauważyłem teraz ogromną różnicę w pracy silnika zaraz po odpaleniu... nie mówię później, kiedy silnik się już rozgrzeje...i co najlepsze temperatury teraz oscylują w granicy 0 w nocy. Także im zimniej, tym będzie już tylko głośniej...

Stosowałem dodatki przez kilka ostatnich wymian, teraz specjalnie dla testów Ravenola nic nie zalałem, uwierzcie na słowo - słychać różnicę w pracy silnika...

 

Potwierdzam, dwusiarczek  molibdenu ma za zadanie uszczelnić ewentualne miejsca tego wymagające.

Wszystko zalezy od stanu wykploatowania silnika, ja u siebie na tym 5W50 Molygen nie slysze zadnych niepokojacych odglosow.
No wiadomo ze zaraz po odpalniu nie bedzie pracował tak idealnie jak rozgrzany, ale słyszałem od kilku osób którym poleciłem tego Molygena do cywilnych aut to mówili,
ze nieźle "wyciszył" motor, szczegolnie z rana.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravenol dobry olej i sporo dodatków ma w sobie :) ja tez czekam  i wymieniam. Obecnie castrol LL sobie pływa... w b7 Miałem valvo ale po zalaniu rave była różnica a także różnica w temp oleju... 

p.s Kamil co ty tam za problem z tym czujnikiem masz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie, przez ostatnie kilka wymian stosowałem olej Valvo + dodatek do oleju od Archoila. Teraz zalalem Ravenol, bez żadnych dodatków. I po prostu zauważyłem, że jednak silnik nie pracuje tak fajnie jak przed wymianą... Olej zmieniałem nie ze względu na km, bo zrobiłem ich raptem 5tys...a z czasu, chciałem przed zimą wymienić, bo stary już od marca 2018 był w silniku... 

Sądzę, że to nie wina oleju, takiego, czy takiego... Po prostu dodatek robił taką robotę, że silnik mimo, że PD pracował znośnie... Szczególnie rano na zimnym, czy przy wysokich obrotach na autostradzie... 

5 godzin temu, Norbas napisał:

p.s Kamil co ty tam za problem z tym czujnikiem masz ? 

Norbert ciężka historia ? 

Licznik kolor wpadł do mnie z B7. Działa wszystko, ale nie pokazuje temp oleju na kanale 50. Wsadziłem czujnik z B7, dalej to samo - skaczące odczyty dla przykładu - 40, 20, 80, 140... No i dziwnie coś spalanie mi pokazuje... Szukam powoli licznika kolor z B6. Tylko znowu nie wiem, czy na B6 nie przestanie działać doświetlanie zakrętów...bo mam przypuszczenia, że B7 CAN Gateway realizuje właśnie przez licznik, stąd też i u mnie działa doświetlanie po kącie skrętu... 

Ale zdobędę licznik i wyjdzie wszystko w praktyce co i jak... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @kamil-vag biorąc z Ciebie przykład no i z@MaTeo85 też przesiądę się na Ravenol i z ciekawości zapuszczę chyba Archoila :) co prawda wymiana za dopiero 3tys ale u mnie to raczej będzie max 2 miesiące.  Swoją drogą czytając o tym Archoil'u to sądzę, że do mojego nalotu nawet wskazany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. stosujecie płukanki przed każdorazową wymianą oleju? Co do Ravenol'a - przesiadłem się z dotychczas lanego Specifica na Ravenola VPD i szczerze to zero jakiejkolwiek różnicy, miałem wrócić znów do Motula chociaż jak tak patrzę na te tabelki co wrzuciłeś w temat olejowy to może jeszcze sprawdzę teraz tego VMO :P :) ...

Edytowane przez M@rcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ja myślę, że z takimi lepszymi olejami, z wysokim TBN nie ma sensu stosować co wymianę płukanek ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja zawsze płukankę robię i zmianę co 10 tys km albo co rok :/

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, ze 2-3 razy po zakupie auta można go użyć bo niestety nie mamy pewności czy ktoś wcześniej dbał o regularne wymiany oleju.  Potem jak sami wymieniamy oleje co 10kkm według mnie można odpuścić płukanie. Oleje maja coraz więcej w sobie chemi i świetnie czyszczą oraz smarują :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę na Motulu i teraz też zastanawiam się nad Ravenolem.
Lałem do AVF ceratec jak i Archoil9100 i faktycznie po archoil praca silnika jak by staje się bardziej miękka i tak nie klekocze ;)
co do 9200 znalazłem tańszą alternatywę:

ARCHOIL-AR-9400-Complex-200ml-Modyfikato
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 69 zł - ARCHOIL AR 9400 Complex 200ml - Modyfikator Tarcia (8460857702). Allegro.pl - Radość zakupów i...


tylko nie wiem czemu 9400 jest tanszy od 9100 i 9200 a podobno ma lepsze właściwości właśnie przy zimnym starcie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...