Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.03.2021 o 23:12, kamil-vag napisał:

Dokładnie ?

Kilka postów wcześniej jest foto z bebeszenia tego gówna i tak jest zrobione, tu nie ma już nic metalu, zostało samo tworzywo ? listwy proste, bez wypaczania itd... 

Tu macie foty jak wygląda wypaczona już listwa, a jak po przeróbce:

received_2617719351806857.jpeg

received_3593507814080025.jpeg

Różnica jest zdecydowanie na plus, listwy same z siebie zaczęły się prostować po wywaleniu rdzy... 

Jest z tym naprawdę dużo roboty, ale warto... I jedno jest pewne, te listwy nie są warte nawet 600zł, a nie mówić o chorych kwotach 800-1000... 

Nie wiem jeszcze, nie zakładam, bo pewnie będą walić błędem, mają 20W poboru, w halo mam 35W i czasami dają błąd czasami nie, więc te na pewno będą sygnalizować spaloną żarówkę, dlatego będę podmieniał mce na przerobione pod ledy ?

Rozumiem ze to mocowanie listew też jest z tworzywa i po prostu wyciąles tylko stelaż metalowy i skleiles reszte tym klejem tak? Nigdy tego nie ściągałem a tez musze podzialac bo już ruda drzwi atakuje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, tam jest w środku tych listew rynienka metalowa w kształcie U, całość tego wywaliłem, nie zostało grama metalu na żadnej z listew... Taka ciekawostka, że im bardziej zjedzona listwa, tym łatwiej się to rozbraja, bo tam gdzie zdrowo to naprawdę ciężko wyrwać tą rynienkę, trzeba dużo siły i cierpliwości do tego... 

Rynienka ta miała za zadanie zapewne usztywnić listwy, ale nawet bez niej jest ok, i co najważniejsze spokój do końca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil-vag napisał:

Tak, tam jest w środku tych listew rynienka metalowa w kształcie U, całość tego wywaliłem, nie zostało grama metalu na żadnej z listew... Taka ciekawostka, że im bardziej zjedzona listwa, tym łatwiej się to rozbraja, bo tam gdzie zdrowo to naprawdę ciężko wyrwać tą rynienkę, trzeba dużo siły i cierpliwości do tego... 

Rynienka ta miała za zadanie zapewne usztywnić listwy, ale nawet bez niej jest ok, i co najważniejsze spokój do końca... 

Dziekowac :thumbup1:poproboje na moich starych zwyklych bo i tak bede zakladal s line w ktorych pewnie tez tak zrobie  jak bedzie duzo rudej ale to sie okaze jak kupie takowe :D Napalilem sie i kupilem kiedys fake s4 z laminatu ale czytalem duzo, nietesty po fakcie, ze to badziew i nie ma co sie w to pchac.:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się zdaje, jak ściągałem swoje listwy zwykłe, to one nie mają metalu tylko plastik, metalowa rynna jest chyba tylko w sline i S4? Ale może nie zauważyłem na swoich metalu bo nie przyglądałem się zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati wszystkie mają, tylko jak są zdrowe to tego nie widać właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Z tego co mi się zdaje, jak ściągałem swoje listwy zwykłe, to one nie mają metalu tylko plastik, metalowa rynna jest chyba tylko w sline i S4? Ale może nie zauważyłem na swoich metalu bo nie przyglądałem się zbytnio.

ten metal jest wewnątrz listwy, więc raczej ciężko go zauważyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2021 o 14:47, kamil-vag napisał:

Dziś ciepło, fajnie na dworze to trochę podziałałem:

Na pierwszy rzut silniczek klimatronika V158, kupiłem całą nagrzewnice z B7, i nawet klimatronik B7, ale najpierw na próbę podmieniłem sam silniczek, przy rozbiórce starego już wiedziałem skąd ten błąd blocked or no voltage... Ramię bardzo ciężko chodziło, ledwo je palcem mogłem przesunąć:

Stary miał końcówkę C, nowy z B7 jak widać D. 

received_188044139792597.jpeg

Mam nadzieję, że teraz będzie spokój. 

Następnie ostatnio modny upgrade, czyli nakładka wlącznika świateł w chromie, kupiłem sobie jakiś za 30 zł na Ali i przełożyłem nna swój ?

IMG_20210331_131909.jpg

Pracuje też nad nakładkami przycisków i pokrętłem lusterka... Jak będę wrzucał moduły pod składane lustra to odrazu podmienię na chrom:

IMG_20210331_132931.jpg

Kupiłem dwa czujniki PDC, nowe z Vemo, też kiedyś trzeba będzie podmienić 2 podajrzane z przodu:

IMG_20210331_134521.jpg

Ruszyły także prace przy listwach S4:

Tylne już na gotowo, w przednich zostało jeszcze szpary wypełnić siką... Po przymiarkach na auto jest dobrze, myślałem, że nie wyjdzie to za dobrze, ale jest naprawdę OK i problem rdzewienia i wypaczania listew z głowy ?

Jak wszystko ładnie zaschnie, będziemy myśleć nad malowaniem ?

received_1082107105630606.jpeg

Kupiłem dla testów Osramy H7 z zamiarem wsadzenia w drogowe, miałem różne ledy w rękach, ale te naprawdę widać, że jednak inna budowa i jakość:

IMG_20210331_135637.jpg

IMG_20210331_135708.jpg

Tu się szykuje kolejny mod, bo wpadnie przerobiony pod ledy MCE spod ręki kolegi @ElectricShock ?

Na dniach wyślę mu moje i @MaTeo85 MCE do przerobienia i będziemy testować. 

Co jeszcze po zimie ? 

Zabezpieczyłem nadkola cortaninem i zaprawiłem odpryski... Nie rzuca się w oczy więc na razie błotniki mogą jeszcze zaczekać... 

Także widać coś tam się cały czas zbiera i modzi hehe ?

O taki włącznik właśnie mi chodzi ? funkcjonuje bez zarzutu? Możesz linka podrzucić z Ali? 

Nakładki chromowane też mam w planie ? kupowane osobno czy z całą rączką? Moje rączki zmęczone i się zastanawiam czy pozbyć się połysku i zostawić matowe czy jednak przywrócić to stanu takiego jak był ori. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik od jakiegoś VW, pasuje ok, kręci się, przełącza, jedyna wada, że tam były inaczej blokady przycisku ustawione i pokrętło idzie o jeden poziom dalej w lewo i prawo, ale nie załącza się nic, mnie to nie przeszkadza, bo i tak cały czas jest na auto, w razie co mam na półce drugi ori idealny jakby trzeba było poprawić ?

Lepiej chyba kupić z jakiegoś audi... 

Ale łap, kupowałem taki:

Ja rączki wszystkie mam w takiej czarnej satynie, zdarta ta ori powłoka i delikatnie przepolerowane, bardzo sprawę ułatwia w ściągnięciu ori powłoki płyn hamulcowy ?

Te chromowane przyciski to są z Audi A7/Q5... Zmienione same nakładki, prosta sprawa... 

audi-a6-a7-q3-przyciski-szyb-4g0959851-przelacznik-elektrycznego-podnoszenia-opuszczania-szyb-4g0-959-851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 11:51, kamil-vag napisał:

Listwy S4 ogarnięte !!! :lol:

Wyszło całkiem spoko, zestawienie z s-line, no i jest trochę różnicy w tej wysokości ?

Pomalowane sprayplastem, jak się poździerają, położę jakiś akryl, na grillu już tyle czasu się trzyma, to może i tu będzie dobrze ?

IMG_20210401_113603.jpg

 

Super ogarnięte listwy, a zastanawiałem się u siebie jak kiedyś jak to ugryźć :decayed:  ja na listwach miałem plastidip i trzymało 3 lata. Tylko jak użyjesz prickbort to potrafią się brzydkie zrobić i po jakimś czasie mogą się łuszczyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norbas, 3 lata to bardzo zadowalające info ?tym bardziej że poszło kilka cienkich warstw, więc powinno być ok... 

Jak ogarniam karoserie, to zawsze ściągam te listwy, żeby i tam dobrze doczyścić i zabezpieczyć, a na zwykle mycie nie stosuje tego typu środków...

Na week zapowiadają już poprawę pogody, więc wpadną już na auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastidip jest naprawdę dobra alternatywa ;) ja miałem chyba z 6 warst jak dobrze pamietam,  na grillu tez coś koło tego jak nie więcej. W lampach malowałem tez srebrne ‚łyżwy’ i tez zero problemu :decayed:  Pod listwami po zimie to zazwyczaj było co sprzątać ? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, listwy S4 wrzucone na budę ;)

Jedna przednia lewa, po stronie pasażera deko nie wyszła, może kiedyś poprawię... przez to, że była wcześniej mocno zżarta przez rdze, to trochę ją wypaczyło w księżyc, co teraz widać na aucie...pewnie kiedyś to poprawię, bo mnie będzie drażnić. Na razie śmigam jak jest, ten mat nie najgorszy, a jak nie będzie kiedy co modzić to pójdą do lakiernika w kolor...

Sorry za te koła, ale jakoś nie mogę się zebrać, żeby wrzucić 18" lato...

DSC_0757.jpg

DSC_0758.jpg

DSC_0759.jpg

DSC_0760.jpg

DSC_0761.jpg

DSC_0762.jpg

DSC_0763.jpg

DSC_0765.jpg

Pany i podpowiedzcie, robić coś z tym przodem ? Jakiś grill S4 czy plastry miodu ? ? ? Czy zostawić jak jest ? Sam już nie wiem... :facepalm:

DSC_0756.jpg

  • Pomoc techniczna 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Dobra, listwy S4 wrzucone na budę ;)

Jedna przednia lewa, po stronie pasażera deko nie wyszła, może kiedyś poprawię... przez to, że była wcześniej mocno zżarta przez rdze, to trochę ją wypaczyło w księżyc, co teraz widać na aucie...pewnie kiedyś to poprawię, bo mnie będzie drażnić. Na razie śmigam jak jest, ten mat nie najgorszy, a jak nie będzie kiedy co modzić to pójdą do lakiernika w kolor...

Sorry za te koła, ale jakoś nie mogę się zebrać, żeby wrzucić 18" lato...

DSC_0757.jpg

DSC_0758.jpg

DSC_0759.jpg

DSC_0760.jpg

DSC_0761.jpg

DSC_0762.jpg

DSC_0763.jpg

DSC_0765.jpg

Pany i podpowiedzcie, robić coś z tym przodem ? Jakiś grill S4 czy plastry miodu ? ? ? Czy zostawić jak jest ? Sam już nie wiem... :facepalm:

DSC_0756.jpg

Wygląda ładnie, osobiście zostawiłbym tak jak jest. Listwy też super wyszły.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuję listwy s4 robią robotę a z grillem chyba nic bym nie robił jest git z tymi czarnymi chromami :) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy te matowe jakoś mi się nigdy nie podobały, takie troche łaty jak fla mnie. Według mnie najlepiej by tu siadły malnięte w kolor. A na ryj gril S4. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil listwy wyszły dobrze, u ciebie ten czarny i tak ginie dosyć mocno i może kiedyś faktycznie malować je w kolor? A grill z S4 jest zacny więc fajnie by się tu wpasował :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listwy z S4 to jednak nadają tego charakteru :D po zdjęciach nawet nie widać, że coś jest nie tak, trzeba się mega przyjrzeć ale wiadomo, właściciel widzi najmniejsze skazy :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...