Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy co sądzicie o oponach i ich cenie: Pirelli P7 Cinturato Blue 225/45 R17 91 Y. Opony Pirelli . Oponeo

Chcę właśnie takie kupić. Lepiej poczekać do wiosny czy kupić teraz zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A możesz zaproponować coś lepszego w podobnej cenie i rozmiarze? Myślałem też o nokianach Zline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zaproponować coś lepszego w podobnej cenie i rozmiarze? Myślałem też o nokianach Zline?

chyba wolałbym Continentale lub Dunlop a nokian to na zime - sam mam ...letnie szału nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zaproponować coś lepszego w podobnej cenie i rozmiarze? Myślałem też o nokianach Zline?

chyba wolałbym Continentale lub Dunlop a nokian to na zime - sam mam ...letnie szału nie robią

Na zimę też mam nokiany. Jeszcze nie było okazji żeby sprawdzić w warunkach zimowych, ale za prowadzenie godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zaproponować coś lepszego w podobnej cenie i rozmiarze? Myślałem też o nokianach Zline?

jak Nokiany to polecam ZG2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy co sądzicie o oponach i ich cenie: Pirelli P7 Cinturato Blue 225/45 R17 91 Y. Opony Pirelli . Oponeo

Chcę właśnie takie kupić. Lepiej poczekać do wiosny czy kupić teraz zimą?

Zdecydowanie odradzam. Kupiłem w lutym nowe w rozmiarze 235/45 17" i po przejechaniu 5000 km zaczęły się problemy z biciem osiowym. Koła miałem wyważane na Hunterze oraz przeprowadzony test drogowy. Zminimalizowało to jednak tylko problem. Opony klasy premium (głównie cena :facepalm:) i taka wpadka. Pozwalam sobie na uogólnienie, bo problem jest dobrze znany serwisom oponiarskim. Nie mam nic do Rumunów, ale może przyczyną wpadki z jakością jest właśnie problem z miejscem lokalizacji produkcji. Może mam zwyczajnie pecha, bo w końcu Cinturato P7 została oponą roku 2011, ale nawet jeśli, to nie polecam tego zakupu. Średnio 500 zł za szt. i loteria :facepalm: - to pomyłka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy co sądzicie o oponach i ich cenie: Pirelli P7 Cinturato Blue 225/45 R17 91 Y. Opony Pirelli . Oponeo

Chcę właśnie takie kupić. Lepiej poczekać do wiosny czy kupić teraz zimą?

Odradzam kupna.

Zakupiłem komplet nowych P7 225/45/R17 po dwóch sezonach jedna opona odkształciła się. Jak przejechałeś ręką czuć było płaszczyznę. Auto po prostu latało na tej oponie. Opona odesłana do sklepu. Po 4 tygodniach dostaje odpowiedź, że to uszkodzenie mechaniczne z mojego powodu.... zgłosiłem sprawę do federacji konsumentów i na razie czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę zmartwiliście :( Ja u siebie miałem te właśnie opony i wszystko było OK. Te, które teraz chcę kupić są made in Italy. Byłem już praiwe zdecydowany a teraz to już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić dwa sprawdzone przezemnie rodzaje opon na każdym z kompletów jeździłem 2 sezony - Goodyear'y do teraz na moim quattro:

1) Goodyear Eagle F1 - rewelacyjne - zero aquaplaningu, odprowadzanie wody genialne, mały opór przy wjechaniu w głęboką wodę, przyczepność na suchym asfalcie niesamowita moim zdaniem.

2) Bridgestone Potenza RE 050 A (trochę bardziej miękkie wg. mnie, szybciej się zużywa) trochę mniej fenomenalna od F1 ale parametry trakcyjne na suchej i mokrej nawierzchni tez bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś więcej wie o oponach Federal SS595 (obecnie 595)? Miałem te opony razem z 17tkami i przelatałem na nich dwa sezony - niestety opony są już bardzo stare i jedna z nich dostała bicia dla tego czas je zmienić na przyszły sezon. Co sam mogę o nich powiedzieć - za***iście odprowadzają wodę. Nawet przy szerokości 225 nie ma mowy o aquaplaningu. Potrafiłem w nich jechać po koleinach wypełnionych wodą - rozbryzg na 4 metry w każdą stronę ale zero bujania auta. Tak samo wpadając w dość głęboką kałużę jedną stroną nawet przy prędkościach 60-80 - nie było stracha że auto nagle poleci. Natomiast były nieco głośne - nie wiem czy to kwestia ich konstrukcji czy po prostu zużycia i starości.

Rozmyślam teraz nad czymś na nowy rok, nie chce pakować się w opony który przy moich felgach kosztowałaby po 500 zł za sztukę a Federalki mają dość przystępną cenę (około 280 zł za sztukę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki rozmiar lepszy: 235/45/17 czy 225/45/17. Planuje zakup Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 i się waham jeszcze.

I powtórzę pytanie... warto teraz brać letnie czy może poczekać jeszcze tak do połowy zimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kapciach 225/45/17 jeździłem w B5, nie było tak źle, ale większych już bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki rozmiar lepszy: 235/45/17 czy 225/45/17. Planuje zakup Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 i się waham jeszcze.

I powtórzę pytanie... warto teraz brać letnie czy może poczekać jeszcze tak do połowy zimy?

nie warto teraz brać letnich bo opony bedą ci leżały kilka miesięcy a gwarancja leci , taniej teraz nie kupisz a na wiosnę będzię więcej promocji letnich , przerabiałem to 2 lata temu i wiosną kupiłem właśnie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 których nie polecam i nigdy już nię kupię, po 2 sezonach zareklamowałem je :facepalm: wszystkie 4 opony zaczeły sie rozwarstwiać czyli pękąc podłużnie na bocznej stronie tak jak na fotce a wcześniej przy dużych prędkościach od 180km/h auto zaczeło myszkować , myslałem że coś z zawieszeniem jest nie tak ale po sprawdzeniu i wymianie na próbę na inne opony wszystko było ok więc Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 to kaszanka , może trafiłem na jakąs wadliwą serię ale przy takiej firmie nie powinno to mieć miejsca.

a co do rozmiarów to zakładaj taki jak producent zaleca bo w razie reklamacji wnikają we wszystko żeby tylko znaleźć haka na nie uznanie reklamacji , mi nie uznali na jedną która była wcześniej przebita no i naprawiana bo wedlug Good Yeara takie opony nie podlegają reklamacji :facepalm:

IMG_4731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściło opasanie od boku opony. Wada produkcyjna powstała przez niedokładnie doklejenie przez konfekcjonera. Powinni tą oponę wyłapać na kontroli końcowej ale zapewne brakarz nie prześwietlił jej rentgenem tylko prześwietlał co drugą :) a powinien każdą, komputer nie liczy im ilości prześwietleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściło opasanie od boku opony. Wada produkcyjna powstała przez niedokładnie doklejenie przez konfekcjonera. Powinni tą oponę wyłapać na kontroli końcowej ale zapewne brakarz nie prześwietlił jej rentgenem tylko prześwietlał co drugą :) a powinien każdą, komputer nie liczy im ilości prześwietleń.

ten kontroler chyba miał zły dzień bo przepuścił całą serię , u mnie wszystkie 4 opony miały tą samą wadę (pęknięcia na boku opony) a reklamacje uznali tylko na 3 opony bo czwarta jak już wspominałem była wcześniej przebita i naprawiana i automatycznie nie podlega reklamacji a była tak samo jak pozostałe popękana i dodam że wszystkie 4 oponki miały napis MADE IN GERMANY!!! wiem jedno że już nigdy nie kupię opon z grupy Good Yeara ( Good Year , Dunlop, Sava , Fulda , Dębica i Pneumant).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy okres pod wzgledem cen opon letnich na ich zakup ?

ContiSportContact 3 czy ContiSportContact 5 - do ponad dwustu konnego quattro ? Różnica cenowa jest spora, a jak tak czytam to chyba 3 są wporzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony letnie Ovation 225/45R17 94 W XL ktoś miał styczność może?Maja bardzo dobre opinie i kosztuja 260 zł za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...