Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony letnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak po jednym dniu ???

Podziwiam takich jak Ty.

Też chciałbym mieć taki dar wyczucia.

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Wyświetleń 785,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Kupiłem 

Yokohama

BluEarth-GT AE51 225/45 R17 94 W

Piękna sprwa cena przystepna. Chyba 1300 za komplet.

Oponki rewelka. Serio polecam.

Edytowane przez swIP

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 14.06.2024 o 10:29, audicoman napisał(a):

Kupiłem w maju Vredesteiny do c7 3.0 TFSI i fajne ciche opony, mają dosyć solidne boki - opona tak nie siada. Na mokrym ok, ale nie miałem dużo okazji jeździć, większość suchy asfalt.  Wczesniej miałem Pirlelli PZero  i były bardzo głośne przy niskich i średnich prędkościach dopiero powyżej 100 kmh normalnie było.

A jak ze zużyciem? Sporo osób w necie narzeka że bardzo szybko się zużywa bieżnik, zastanawiam się właśnie nad Verdestein Ultrac albo Nokian Powerproof

Opublikowano
7 godzin temu, Langista napisał(a):

A jak ze zużyciem?

Za mało jeżdżę żeby stwierdzić, może po tym sezonie jak założę to coś będzie widać.

Opublikowano

 

@Langista ja to bym szarpał teraz Kleberki DYNAXER HP5, nowy model ale bardzo mocno odziedziczony po Michelin Primacy 4, mam zimówki drugi sezon tej marki i jestem zaskoczony na PLUS

image;s=2000x1500

 

image;s=2000x1500

 

image;s=2000x2667

Opublikowano

Fajna alternatywa, szkoda tylko, że ta atrakcyjna cena jest tylko dla 225/45, ten który ją chcę, czyli 235/45 jest za 370 zł, a to już zupełnie inna kategoria cenowa opony.

Opublikowano
W dniu 25.03.2025 o 00:06, Langista napisał(a):

A jak ze zużyciem? Sporo osób w necie narzeka że bardzo szybko się zużywa bieżnik, zastanawiam się właśnie nad Verdestein Ultrac albo Nokian Powerproof

Mam te Vredestein 235/45 17 są sporo cichsze od Hankook, które miałem poprzednio. Pojeździłem na nich ze 2 miesiące, za mało aby powiedzieć cokolwiek o zużyciu bieżnika, w szybkich zakrętach lepiej się zachowuje jak Hankook.

Opublikowano

Też właśnie bardziej za Vredestein jestem, a jest komplet za atrakcyjną cenę to raczej się skusze ? jestem ciekaw zmiany z Turanzy, które mimo 5 lat i ok. 40k km wyglądają jakbym je po sezonie driftu nałożył.

Opublikowano

Miałem u siebie te vredesteiny. Te co były na osi napędowej nie wiem czy przejechały 30tys i nadają się na śmietnik. Tylne zużyte w 60-70%. Są ciche ale jeśli chodzi o trakcję to mocno średnio.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
1 godzinę temu, przem8 napisał(a):

Miałem u siebie te vredesteiny. Te co były na osi napędowej nie wiem czy przejechały 30tys i nadają się na śmietnik. Tylne zużyte w 60-70%. Są ciche ale jeśli chodzi o trakcję to mocno średnio.

Aż z ciekawości muszę zmierzyć jak u mnie wygląda wysokość bieżnika, bo zrobiłem na nich 35tyś. Ja akurat jestem bardzo zadowolony.

Opublikowano

Witam, przymierzam się do kupna opon 235/35/19 na lato. Budżet do 2000 z delikatnym hakiem złotówek. Jakieś do polecenia w tym budżecie?

 

Jazda w przeważanej większości w warunkach miejskich. 
Rocznie robię do 6000 km max

Edytowane przez Tomczevsky
Ważna informacja o ilości przebiegu na rok

Opublikowano
W dniu 30.03.2025 o 20:55, Tomczevsky napisał(a):

Witam, przymierzam się do kupna opon 235/35/19 na lato. Budżet do 2000 z delikatnym hakiem złotówek. Jakieś do polecenia w tym budżecie?

 

Jazda w przeważanej większości w warunkach miejskich. 
Rocznie robię do 6000 km max

Falken Azenis FK520 wybrałem w tej kasie i jestem zadowolony ?

Opublikowano
W dniu 29.03.2025 o 09:50, Hugo napisał(a):

Aż z ciekawości muszę zmierzyć jak u mnie wygląda wysokość bieżnika, bo zrobiłem na nich 35tyś. Ja akurat jestem bardzo zadowolony.

Właśnie wiele osób narzeka na szybko zdzierajacy się bieżnik w tej oponie. Ja jednak biorę z używki co ma po roku 7mm bieżnika jeszcze, a że mało km robię, od dzwona trafi się trasa to jestem w stanie przecierpieć tą miękką gumę za cenę cichej jazdy.

 

@przem8 a jak z trakcją na mokrym?

Opublikowano

Na mokrym u mnie żadna opona nie pomoże, bo mam grubo ponad 400 niuta.

Mam teraz budżetowe opony i nie zauważyłem żeby miały gorszą trakcję na mokrym niż wcześniej te vredesteiny.

Opublikowano

To w sumie faktycznie nie mogę do nie porównać ? ale jak normalnie jeździłeś to problemów nie było w trasie na mokrych zakrętach? Aquaplaning itp?

 

A jak Twoje doświadczenia z tą oponą? @Hugo

Opublikowano
4 minuty temu, Langista napisał(a):

A jak Twoje doświadczenia z tą oponą? @Hugo

Jak najbardziej pozytywne. Kupiłbym kolejny raz. 800Nm mam i świetnie sobie radzą z przenoszeniem tego na asfalt. W deszczu też nie czuję żadnego dyskomfortu.

Opublikowano
2 godziny temu, Langista napisał(a):

jak normalnie jeździłeś to problemów nie było w trasie na mokrych zakrętach? Aquaplaning itp

Z tym nie było problemów.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Opony letnie 245 R18, co teraz warto kupić, w jakie marki i modele celować?

Opublikowano

Co byście polecili w rozmiarze 225/50 R17 do jazdy wokół komina sporadycznie( 2/3 razy w roku) dłuższe trasy typu autostrada. Teraz mam jakieś 8 letnie Sailun Atrezzo ZSR bieżnik poniżej 4mm - może każde będą lepsze od nich? Warto zakładać do takiej jazdy Uniroyal Rainsport 5  - ponoć bardzo się ścierają jest nawet test na youtubie, że 1mm zszedł po 6000 km ?

 

Edytowane przez Berserker

Opublikowano
4 godziny temu, Berserker napisał(a):

Co byście polecili w rozmiarze 225/50 R17

Firemax fm601. Niby budżetowy chińczyk ale szczerze mówiąc nie zauważyłem miażdzącej różnicy w porównaniu do marek premium. Są cichutkie, bardzo dobrze kleją na suchym i mokrym i kosztują śmieszne pieniądzę. Bez problemu się wyważają, nic nie bije itp. O wiele lepsze niż dębica presto uhp 2.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.