Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Rumaq napisał:

Tutaj to konkret. Do mnie wejdą 13cm, więc skromniej i bez przerabiania boczków. Nie jestem zapaleńcem audio i wymieniam bardziej ze względu na to, iż stare prykają i charczą. Nie ma co B5 rozpuszczać bo zacznie się specjalnie sypać, żeby tylko coś w niej wymienić :grin:

Coś w tym jest:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 15:38, trepek napisał:

Sprawdz czy charczenie nie jest spowodowane spekana izolacja kabli glosnikowych w miejscu przepustu miedzy karoseria a drzwiami.

Winne były głośniki.

Udało się skompletować graty od S4. Podsufitka już zaczyna się odklejać, więc myślę żeby zerwać materiał i wrzucić alcantarę.

IMG_3520.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S4 fabrycznie były czarne elementy podsufitki, czy tylko w niektórych wersjach, czy to już w ogóle jest custom? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.  Czarna podsufitka na pewno będzie się elegancko prezentować - podziel się fotami jak ogarniesz temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit wymyśliłem, żeby był w alcantarze. Coś takiego jak poniżej. Myślę, że będzie spoko wyglądać.

417VJB05afL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 13:34, Rumaq napisał:

Będę szukał raczej coś budżetowego z racji, że B5 jest autem typowo na weekendy. Jeżeli cenowo będzie różnica kilu 100 to możliwe, że skuszę się na coś innego. Wiadomo jakość idzie z ceną.

Co do poduszek to jutro odbiór auta. W weekend natomiast, planuje wrzucić nowy zestaw na przód, bo ori już od dawna jęczy z bólu..

IMG_3504.jpg

 

Cześć, jakie oryginalnie nagłośnienie masz u siebie, że wymieniasz na coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori miałem głośniki blaupunkt 10cm, jednak jak wspomniałem wyżej niestety już charczały. Teraz siedzi Audio System 13cm, razem z nowymi tweeterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Rumaq napisał:

Ori miałem głośniki blaupunkt 10cm, jednak jak wspomniałem wyżej niestety już charczały. Teraz siedzi Audio System 13cm, razem z nowymi tweeterami.

i jak oceniasz brzmienie z tych głośników?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie bardzo mam do czego porównać. Nie powiem o ile jest lepiej względem ori, bo te już od momentu zakupu auta charczały, więc dźwięk był tragiczny. Z tego co się orientowałem przed zakupem, to ta wersja jest jedną z lepszych opcji dla 13 w B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2020 o 21:51, moras22 napisał:

i jak oceniasz brzmienie z tych głośników?

Oryginalny Blaupunkt gra całkiem przyzwoicie - mimo, że nie jest to Nokia czy Bose, jest to całkiem uczciwy masywny głośniczek (jak na ori standard). Obawiam się, że w nowszych generacjach standardowe głośniczki są znacznie słabszej jakości, czyli papierowe membrany i magnesy mniejszej średnicy niż współczesne zegarki naręczne. Problem jest tylko taki, że głośniczek jest mały i po tylu latach najczęściej wysłużony.

W głośnikach Audio System warto podkreślić jakość wykonania i solidność konstrukcji. Sztywna membrana z plecionki włókna szklanego plus solidny magnes przekładają się na lepsze brzmienie i trwałość. Ogólnie zaraz po montażu czuć różnicę względem każdego głośnika ori, powiedziałbym głownie w średnich i wysokich tonach. Na początku miałem uczucie lekkiego niedosytu, bo głośniczki tanie nie są i oczekiwania były wygórowane, natomiast trzeba było chwilę poczekać aż nowe głośniki się "wygrzeją" i pokażą na co je stać. Po kilkunastu godzinach grania jest już znacznie lepiej, natomiast po 30-40h jest już jak być powinno :) 

Jeżeli ktoś pójdzie o krok dalej: wygłuszy drzwi i zapewni solidne mocowanie w drzwiach (nie w tapicerce), to naprawdę można się zaskoczyć jak gra taki głośniczek 130 mm, oczywiście pod sensownym wzmacniaczem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek.. Odpalenie auta i cisza w przednich głośnikach (tył gra). Po południu będę szukał przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 13:34, Rumaq napisał:

Będę szukał raczej coś budżetowego z racji, że B5 jest autem typowo na weekendy.

Oto i przyczyna ?

Czekaj do soboty.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha w weekend na pewno zadziała :grin:. Wracając do tematu, wczoraj wszystko ładnie grało.. Dziś przy odpaleniu z przodu cisza (tył gra). To raczej nie będzie odpięty kabelek, a chyba problem z radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio sprawdzone i w innym aucie gra. Same głośniki sprawdzone i również grają. Podpiąłem wszystko jeszcze raz i już działa. Znowu B5 miała swoje humory :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dwa pytania do Ciebie lub osób przeglądających temat :)

1. Gdzie wysyłałeś zaciski i jarzma? Jaki koszt takiej regeneracji jaką przeprowadzałeś za komplet? 

2. Regenerował ktoś z was może głośniki Bose? Z przodu jeden trzeszczy i od jakiegoś czasu jeżdżę z wyłączonym przodem... 

 

A i jeszcze jedno! Przeglądałem temat, ale możliwe, że nie zauważyłem albo już nie pamiętam. Na jakim oleju jeździ Twoje 2.8?

Edytowane przez dimiC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zaciski ogarniał mi @Dev, tutaj masz numer - 693 45 66 99.

2. Nie wiem, czy regeneracja jest opłacalna i czy nie lepiej kupić nowy zestaw, nawet w przypadku Bose. Tutaj musi wypowiedzieć się ktoś bardziej ogarnięty w tym temacie.

Na początku jeździłem na 5w30 LM, a teraz przesiadłem się na 5w40 LM. Widzę różnice w temp oleju, przy jeździe autostradowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz kogoś, kto podejmie się regeneracji tak starych głośników to będzie to graniczyć z trudem, a jak już znajdziesz to cena będzie wyższa jak kupno nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio we Wrześni podrzucałem jednemu specowi ( byłemu pracownikowi TONSIL )  dwa głośniki BOSE do regeneracji -  @Fazii ile tam płaciłeś bo ja już nie pamiętam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...