Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, za namową mechanika szukam oliwy 5W50 najlepiej z normą VW502 - motor 1.6 BSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, cabanmat napisał:

Witam kolegów, za namową mechanika szukam oliwy 5W50 najlepiej z normą VW502 - motor 1.6 BSE

Idealny olej na zime :facepalm:

ten mechanik to jakis cymbał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przy ostatniej wymianie, ASO zalało mi nowy olej wyprodukowany dla volkswagena, LL 0w30, taki: 

Zorientowałem się dopiero jak przyszła pora na dolewkę. Do tej pory lali mi zawsze Castrol LL 5w30, sam nie zapytałem w serwisie i też nikt mnie nie poinformował, że jest jakiś nowy olej, który teraz stosują. Ktoś ma jakieś opinie na temat tego oleju? Mam 2.0TFSI, 2012 rok, 165k przebiegu, wymiany robię co 15k, pomimo oleju LL. Na dolewkę muszę teraz kupić w ASO, 70zł/litr... :/ albo zmienić jeszcze raz olej na inny, ale to bez sensu.

Edytowane przez Cytryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają po prostu umowę z Shellem i osobiście uważam, że lepiej, bo Castrol to można lać, ale do kosiarek... Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cytryn napisał:

Hej, przy ostatniej wymianie, ASO zalało mi nowy olej wyprodukowany dla volkswagena, LL 0w30, taki: 

Zorientowałem się dopiero jak przyszła pora na dolewkę. Do tej pory lali mi zawsze Castrol LL 5w30, sam nie zapytałem w serwisie i też nikt mnie nie poinformował, że jest jakiś nowy olej, który teraz stosują. Ktoś ma jakieś opinie na temat tego oleju? Mam 2.0TFSI, 2012 rok, 165k przebiegu, wymiany robię co 15k, pomimo oleju LL. Na dolewkę muszę teraz kupić w ASO, 70zł/litr... :/ albo zmienić jeszcze raz olej na inny, ale to bez sensu.

Na necie masz 5 litrów za 125 zł taki sam to już lepiej taki kupić ? albo zmień olej na 5w40 x normą dla Twojego silnika i problem się rozwiąże chyba, że nie ma takich olei do Twojego silnika to już inna bajka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Regenerowałem turbo i kazałem mechanikowi zalać motulem bo takiego używałem a on wlał ligui moly i w dodatku nie taki jak należy zamiast 5w30 top tec 4200 z normą zalecana do mojego auta to zalał 5w30 top tec 4600. Czy mogę na nim jeździć do nastepnej wymiany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy spełnia normy dla Twojego silnika i jeżeli tak to nie widzę problemu.

A Motul, to olej mocno przereklamowany i w dodatku często podróby się trafiają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, AndrzejK. napisał:

Sprawdź czy spełnia normy dla Twojego silnika i jeżeli tak to nie widzę problemu.

A Motul, to olej mocno przereklamowany i w dodatku często podróby się trafiają.....

No właśnie dlatego pytam bo o ile się dobrze orientuje to powinno być 504 00/507 00 a zalali 505 00/505 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przem8 napisał:

Jak masz dpf to zmień. 

Mam ale w opisie jest ze niby do aut z dpf i na pompowtryskach tez sie nadaje tyle że do aut z normą euro6 a ja mam 5. Nie znam sie na tym zupełnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że dla vagow z dpf musi mieć normę 507. Mechanik zalał zły olej to niech zmienia na swój koszt. Za błędy niech płacić, a nie ustępować gamoniom na każdym kroku. 

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie...

Ja tego nie rozumiem jak Ci mechanicy funkcjonują, że tak oczywistą sprawę też potrafią spartolić.

Nie odpuszczaj, niech wymienia na własny koszt.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrzejK. napisał:

No dokładnie...

Ja tego nie rozumiem jak Ci mechanicy funkcjonują, że tak oczywistą sprawę też potrafią spartolić.

Nie odpuszczaj, niech wymienia na własny koszt.

Właśnie wracam od mechanika. Bez problemu przyznał ze to jego wina i zamowil przy mnie właściwy. Jutro mi wymieni. Dzieki panowie za dobre rady. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darek80s napisał:

No właśnie dlatego pytam bo o ile się dobrze orientuje to powinno być 504 00/507 00 a zalali 505 00/505 01

Zobacz czy ten olej który Ci wlali ma C3, jak ma to nie ma co sobie d... zawracać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten olej też jest do DPFa, jedynie czego nie ma w nim to 507.00 ale C3 ma, także do DPFa jak najbardziej się nadaje. Jakbym sam wymienił, nie wnikałbym zbytnio, Ty się umówiłeś już na wymianę także będziesz miał dodatkową płukankę z bdb oleju. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przem8 napisał:

Tyle, że dla vagow z dpf musi mieć normę 507. Mechanik zalał zły olej to niech zmienia na swój koszt. Za błędy niech płacić, a nie ustępować gamoniom na każdym kroku. 

To prawda ale jakim trzeba być ... Żeby dać wolną rękę wyboru oleju mechanikowi.. ja zawsze kupuję sam, jadę na wymianę i na miejscu mi wymienia , nie wiem czy to takie trudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, k232 napisał:

To prawda ale jakim trzeba być ... Żeby dać wolną rękę wyboru oleju mechanikowi.. ja zawsze kupuję sam, jadę na wymianę i na miejscu mi wymienia , nie wiem czy to takie trudne ?

Nie doczytałeś chyba. Powiedziałem dokladnie na jakim jeździłem i jaki ma kupić. Przyznał ze dal ciała i bez problemu zaproponował wymiane na właściwy. Jezdze do niego od kilkunastu lat i to pierwsza taka wtopa. Tez zawsze kupowałem sam olej ale to był  spontan i nie miałem za bardzo czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...