Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

raczej najbardziej popularne wsród zmotoryzowanych w Polsce

najlepsze oleje sa sporo drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawiam się nad wymianą oleju, ale nie mogę się zdecydować na jaki... Autku stuknęło trochę ponad 200k (~203k) przebiegu i jeździ na castrolu magnatec 10w40. Żałuję, bo wcześniej był zalewany Mobilem, a mi coś dziwnego przyszło do głowy i zalałem castem.. Zastanawiam się między Motulem a Mobilem...

"Dobierarka" oleju Motul:

Best 8100 X-cess 5W-40

Better 6100 Synergie+ 10W-40

Good 6100 Synergie 15W-50

"Dobierarka" oleju Mobil1:

REKOMENDOWANY Mobil 1 New Life 0W-40

POLECANY Mobil Super 3000 X1 5W-40

Czy moglibyście rozwiać moje wątpliwości i usprawnić niezdecydowanie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie zalałem CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3 jak dla mnie rewelka i polecam

poczekamy do pierwszych mrozów :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu na nich jezdzilo, i teraz albo jezdza na innym

albo maja gnoj w silniku

ale decyzja i tak nalezy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście widzieli gdzie jest rozlewany Castrol w Polsce i w jakich warunkach to od razu poszlibyście wymieniać ten syf na coś innego.

Szkoda, że dowiedziałem się o tym niedawno, bo cały czas jeździłem na tym i niestety silnik musiał wyjechać z auto bo już z każdej strony stukało i pukało, a w misce to syfu było co nie miara.

Jedyne dobre oleje ogólno dostępne to Motul, Valvoline i Liquy Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie widzę nic złego w olejach takich marek jak castrol, mobil shell czy motul. Jak dla mnie wszystkie są tak samo dobre. Jeździłęm wieloma samochodami i wymieniałem oleje regularnie i prawie kazdy był ok poza jednym razem jak kupiłem mobila 0w/40 do mojego autka (takim był zalewany od nowości) jak zlałe go po 10kkm wyglądał jak asfalt. Biała chusteczka higieniczna nawet nie chciała sie w nim zamoczyć bo był taki gęsty. Tak trafiłem na marną podróbę.

Obecnie leję motula 5w/40 bo jest tani i z forum można mieć pewne źródło. A dodatkowo jest w bankach 5l wiec co 3 wymiana gratis i to sie opłąca :good:

Polecam kolegę Duras pracującego w firmie oil land kupiłem od niego już 25l motula i sporo filtrów manna i wszystko jest :good: :good: :good:

Kupowałem też od dzika i towar też jest spoko tylko droższy i trzeba płacić za przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą oleju, ale nie mogę się zdecydować na jaki... Autku stuknęło trochę ponad 200k (~203k) przebiegu i jeździ na castrolu magnatec 10w40. Żałuję, bo wcześniej był zalewany Mobilem, a mi coś dziwnego przyszło do głowy i zalałem castem.. Zastanawiam się między Motulem a Mobilem...

Nie polecam Castrola...to Jest jedno wielkie guwno.Osobiście sprawdzone przezemnie.Powiem tak wcześniej mialem zalany olej Texako 10w40 mechanik mi taki zalał.Po zrobieniu 10tys km zmienilem na zachwalenego na forum castrola 10w40.Po Okolo 2000km zaczęło SLYCHAC być popychacze lancuch i silnik Ogolnie głośniej pracował.Teraz zalałem mobilem i jestem po 5000km i jest ciszej silnik ciszej chodzi.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat,chce zalac motula ale nie wiem czy 5w30 specyfic czy eco-clin,x-cess

ktory naj do 1,8t AWT

8100 X-clean+ 5W-30 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie według poprzedniego właściciela autko z przebiegiem 250000 jedziło na castrolu magnatec 10w/40 , a na dolewkę stosował castrol slx professional longtec 0w/30 bo niby lepiej dla turbiny , co wy na to powiecie ? bo jakieś to dziwne mi się wydaje pomimo ze sie zbytnio nie znam . Co by tu teraz odpowiedniego wlać? a może dobrze gość gadał tylko trzeba pozostać przy samym połsyntetyku bez dolewek tego drugiego, albo zostawić tak jak było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...