Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel do tego silnika leje Motula 10W40 i żadnego ubytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

lepiej sprawdz odme czy nie wywala tamtedy oleju bo lubi

mi wlasnie peknieta odma gubil olej

b5alzruraodpowietrzajca.png

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

scaled.php?server=215&filename=b5alzruraodpowietrzajca.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem silnik remontowany.Zmieniane uszczelniacze o szlifowane zawory.potem zalałem własnie 10w40 shella.Srednio dolewam 1liter oleju od serwisu do serwisu.Zbliza mi sie znowu wymiana no i jestem w kropce czym zalac.

---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

Co powiecie na olej : valvoline DuraBlend 10W-40 norma 500.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz Motula 8100 eco-clean c2 5w30 :) i chciałem sie zapytac czy moge go zmienic na motula xces 8100 5w/40 ?? Czy lepiej nie zmieniac i zostac przy tym co jest zalany juz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam olej

elf 10w40 competition w a4b5 2.6

przebieg 260 000

zbliża się wymiana oleju jaki najlepszy wybrać ?:banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam olej

elf 10w40 competition w a4b5 2.6

przebieg 260 000

zbliża się wymiana oleju jaki najlepszy wybrać ?:banned:

Ten co masz jest ok, jak chcesz być trendy na forum to kup Motula 10w40 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na statoilu bral go i cieklo spod pokrywy , po zmianie na castrola wszytko ok, przestalo ciec i ucichl

mojemu kolezce na statoilu w pasku fl

zerzarlo szklanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam olej

elf 10w40 competition w a4b5 2.6

przebieg 260 000

zbliża się wymiana oleju jaki najlepszy wybrać ?:banned:

Motul X-cess 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też motulek zawitał :naughty: i nastała cisza i wydaje mi się że mniejsze spalanie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.czemuż to to 5w60?

??? Irlandczyk co człowiek to opinia, wszystko w głównej mierze zależy od eksploatacji, stylu jazdy, warunków klimatycznych etc, etc. Kup jakiś 5W40 , a firma jest już kwestią osobistego wyboru, faktem jest że wielu ludzi chwalących Castrola nie widziało wnętrza swojego blogu silnika po xxx tyś km przejechanych na tej oliwie, niestety BP bardziej zajęte jest reklamą niż rozwojem technologicznym swych produktów. Jest wiele dobrych oliwek, ciężko wskazać najlepszą jak jeżdzisz b.ostro i silnik dostaje w kość i nie masz auta na gwarancji, można było by polecić jakieś oliwy z serii motosport np 300V Motula,CFS Millersa lub coś innego np jakiegoś Fuchsa. Moim zdaniem i nie tylko jedne z najlepszych oliwek robią Amsoil i Redline, tylko że są to droższe oleje i nie każdego na nie stać, bądź też nie jest na tyle zdesperowany żeby wydać raz tyle na olej który nie przyniesie aż tak wymiernych efektów w stosunku do ceny. W tym ostatnim przypadku istotnym elementem jest też myślenie długoterminowe(jeśli oczywiście chcesz trzymać auto dłużej), przejrzyj forum, wątek olejowy i sam dojdź do wniosku, nikt tak naprawdę nie jest w stanie zagwarantować Ci ze dany olej X będzie w Twoim wypadku lepszy od oleju Y. Przez ostanie ileś tam lat panuje moda na Motula, to b.dobry olej, przed tym byl Quaker State który niestety stracił na wartości zaraz po przejęciu przez Shella, teraz coraz bardziej popularny jest Millers który jest napewno dobrym olejem czy lepszym od Motula cięzko powiedzieć, jak mówię zależności jest wiele, choć chłopaki z forum Subka masowo zastępują nim tego pierwszego, co jest pewno wynikiem analiz i testów. Wybór na rynku jest duży poszukaj, pomęcz się trochę potem sam dojdź do wniosku i zadecyduj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol hahaha lej co kolwiek ale nie Castrol :D

dokładnie, wszystko tylko nie Castrat

A mnie interesuje jak to jest z tą akredytacją VW i Merc'a na oliwy LOTOS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kilka dni temu zmieniłem olej z Mobila 10W/40 na Valvoline 10W/40 Max Life choć o Mobilu złego słowa powiedzieć nie mogę. Taka moja ciekawość więc wziąłem Valvoline na próbę. Za 10k km okaże się który bardziej wyciszył szklanki i silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...