Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Pany najlepszy olej do 2.0TFSI,co polecacie dodam że intersuje mnie najwyższa półka:wink:

X-Lite

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym zaproponował Liqui Moly 5w40 Synthoil High Tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olejożerność jednostek Audi/VW to temat rzeka...nieważne czy to 2.0 czy 1.8T czy 2.4 czy 3.0...biorą i tylko nie wiadomo czy to nazwać normalnością, czy też szukać granicy kiedy należy traktować to branie nienormalnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady.

Właśnie sprowadziłem A4 z silnikiem 2.0 TFSI. Była serwisowana w trybie LONG LIFE (z tego co widzę ostatni przegląd z wymiana oleju był przy przebiegu 29000). Teraz samochód ma 46 000. Jestem umówiony na serwis w przyszłym tygodniu i mam już kupionego Millersa 0W40 - chce przejść na serwis normalny bo Long Life to dla tego silnika raczej zabójstwo.

Z tym że MMI pokazuje mi poziom oleju jedna kreskę powyżej minimum więc oleju jest mało. Musze coś dolać tylko nie wiem co mogę dolać ? Nie mam żadnej nalepki z rodzajem oleju który był lany, książka też milczy na ten temat. Wiem tylko że był w normie VW 507.

Pytanie brzmi co powinienem dolać ? Mogę dolać tego Millersa (to pewnie kiepski pomysł choć się na tym nie znam) czy też kupić coś 507 a jeżeli tak to co (chcę to kupić szybko na jakimś BP/Orlenie) ? Niby tylko tydzień ale oleju jest dość mało i boje się że spadnie poniżej minimum na MMI (a wiec całkiem do d*py).

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało tego Millersa możesz dolać, jak reszta ci starczy na wymianę. Jesli nie, to szkoda go - kup jakieś 5w40 w jednym litrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest akurat full syntetyk i nie wiem czy jest jeszcze coś lepszego na rynku :decayed:

olej w technologi syntetycznej HC, baza mineralna dla jasnosci ;)

yyy to który w końcu to prawdziwy syntetyk na bazie PAO (polialfaolefiny) ???? bo się już zaczynam gubić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może napisze co mam obecnie wlane i co podaje wyszukiwarka LM,otóż wlany jest Castrol EDGE 5W-30 FST spełniający normy VW504.00/507.00 i który jest olejem niby full syntetycznym,a szukajka LM podaje tą oliwe Top Tec 4200 5W-30 który jest olejem na bazie HC,ale spełnia powyższe normy.Natomiast z full syntetyków LM wychodzi że żaden nie spełnia norm,i bądź tu mądry:tonguemad::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co sądzicie o ELF Evolution SXR 5w30 ?

do jakiego auta, z jakim silnikiem, w jakim stanie i jak auto jezdzi[trasa, miasto]

Do A4 B6 1.8T 163KM. 80%krótkie odcinki w mieście.Myślałem też zalać Motula,tylko jaki? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...