Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w rodzinie sklep motoryzacyjny i mówię im zeby wprowadzic do sprzedaży LM a oni ze mowy nie ma bo sie malo sprzedaje a LM sobie życzy niemałe oplaty za sprzedaż ich olejów. Jakas chora sprawa.

Sranie w banie, pojecia nie maja o oleju i nie chca brac

nie każdy szanuje swój silnik w takim stopniu, jak ludzie wypowiadający się m.in. w tym wątku... :whistling:

Większość "niezorientowanych" to cieszy się, gdy kupi 5L np. 10W-40 za 80 zeta a od sprzedającego usłyszy, że to dobra i tania alternatywa :polew:

albo, że silnik z przelotem XXX.XXXkm to "już nie potrzebuje" dobrej klasy oleju. :polew::polew::polew:

Podsumowując jednym słowem - żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A dla niektórych zmiana filtra to przerost formy nad trescią:facepalm::facepalm:

Podsumowując :laughing2::laughing2:

:wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to tak podzielam pół na pół bo głowka też posyfiona u mnie bo po castrolu to burdello bum bum :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plukanka dziala na swiezym oleju i tym co zostaje ze starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który olej lepszy do ALT-ka motul 8100 5w30 x-clean+, czy 5w40 x-cess? Obecnie zalany jest x-cess ale z ciekawości zerknąłem na stronę Motula i tam wyszło, że powinienem zalać go x-clean. Ktoś poradzi czym teraz go zalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy xclean lub xcess.

Nie stanie się nic jak przejdę z 5w40 na 5w30? Sorry, że zadaję takie pytania ale odnośnie oleju silnikowego nie jestem obeznany dlatego wole się poradzić Forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy 5W40, bier X-Cess z normą 502 i lataj.

Szukajki olejarskie traktuj z przymrużeniem oka... tak jak do mnie pokazuje Synergie 10W40 505 jak i Specific 5W30 504-507 :facepalm:

Czyli zaleca dosłownie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy xclean lub xcess.

Nie stanie się nic jak przejdę z 5w40 na 5w30? Sorry, że zadaję takie pytania ale odnośnie oleju silnikowego nie jestem obeznany dlatego wole się poradzić Forumowiczów :)

5w30 do Twojego silnika jest niepotrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla niektórych zmiana filtra to przerost formy nad trescią:facepalm::facepalm:

Podsumowując :laughing2::laughing2:

Czy doczytałeś w jakim kontekście to napisałem , bo chyba nie za bardzo pojmujesz o czym piszesz i zaraz zaczniesz siać zamęt i wymyślać spiskowe teorie ,że winna była brzoza , wybuch..........

Napiszę Ci jeszcze raz tak dla twojej wiedzy.

Żadna , ale to żadna wymiana samego filtra oleju po 5kkm od wymiany nie poprawi właściwości już przepracowanego oleju i tego nie zmienisz. Nie zmienisz również po wymianie samego filtra barwy czarnego już oleju na jasny.

Może to Ci rozjaśni umysł , bo widzę ,że do niedawna żyłeś w średniowieczu skoro do niedawna jeździłeś na Szajstrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienisz filtr to poprawisz tylko przepływ oleju.

Reszta powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Liqui Moly 5W30 TOP-TEC 4200 ? Taki olej mam zalany jeszcze przez niemca, a w niedługim czasie czeka mnie wymiana. Zostawić, czy zmieniać na jakiś inny, np. Castrola, Motula ? B6 [AVB]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz LMa albo Motula

Szajstrolla omijaj szerokim lukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, może użyj najlepszego argumentu.. zapodaj fotkę ze ściągniętą pokrywą zaworów po Castrolu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, może użyj najlepszego argumentu.. zapodaj fotkę ze ściągniętą pokrywą zaworów po Castrolu :grin:

Już była taka fotka gdzieś :-D

y3umymuz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...