Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Właśnie problem polega na tym że wrzuciłem do ETKI swój vin, zobaczyłem jaki wypluła mi numer seryjnych klocków i wklepałem ten numer na stronie ferodo i wyskoczyły te o których piszę. To wychodzi też na to że albo etka się myli co do mojego vinu, albo katalog ferodo

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Wyświetleń 585,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Akurat co do klocków nie ma innej opcji jak FDb1717 :hi:

Opublikowano

Próbujesz otworzyć otwarte drzwi

Opublikowano

Potrzebuje zakupic zestaw ham na tyl 245

Co kupic ?

tarcza zimmermann, klocek ferrodo ? (mile widziaane nr producentow ;) )

Opublikowano

Akurat co do klocków nie ma innej opcji jak FDb1717 :hi:

Do B7 BFB też podejdą? Czy zakładając, że niedługo będę robił Stage II to te klocki będą dawały radę?

W S-line B7 były heble 312 montowane?

Edytowane przez mashet

Opublikowano

To zależy od wersji silnikowej

Opublikowano

To zależy od wersji silnikowej

1.8T BFB

Edytowane przez mashet

Opublikowano

312mm i klocek fdb1717

Opublikowano

czy to możliwe żeby był taki rozrzut cenowy?

182 zł - http://pro-choice.pl/klocki-hamulcowe-ferodo-fdb1717-p-643.html

254 zł - https://www.motointegrator.pl/produkty/243884-klocki-hamulcowe-ferodo-fdb1717#mi

Taki zestaw będzie ok?

klocki - https://hamulcesklep.pl/o/FDB1717

tarcze - https://hamulcesklep.pl/o/100.1242.52

Edytowane przez mashet

Opublikowano

Akurat co do klocków nie ma innej opcji jak FDb1717 :hi:

Do B7 BFB też podejdą? Czy zakładając, że niedługo będę robił Stage II to te klocki będą dawały radę?

W S-line B7 były heble 312 montowane?

312mm daje rade ledwo w serii. Jak chcesz mam w okolicach 700zl zaciski 320mm +nowe tarcze i klocki ferodo. Jak masz zmieniać i tak heble to lepiej zainwestować parę stowek więcej

Tapnięte z SGS5

Opublikowano

Akurat co do klocków nie ma innej opcji jak FDb1717 :hi:

Do B7 BFB też podejdą? Czy zakładając, że niedługo będę robił Stage II to te klocki będą dawały radę?

W S-line B7 były heble 312 montowane?

312mm daje rade ledwo w serii. Jak chcesz mam w okolicach 700zl zaciski 320mm +nowe tarcze i klocki ferodo. Jak masz zmieniać i tak heble to lepiej zainwestować parę stowek więcej

Tapnięte z SGS5

To nie lepiej od razu 345 założyć ? Czy jest taka duża różnica między 312 a 320?

Opublikowano

Akurat co do klocków nie ma innej opcji jak FDb1717 :hi:

Do B7 BFB też podejdą? Czy zakładając, że niedługo będę robił Stage II to te klocki będą dawały radę?

W S-line B7 były heble 312 montowane?

312mm daje rade ledwo w serii. Jak chcesz mam w okolicach 700zl zaciski 320mm +nowe tarcze i klocki ferodo. Jak masz zmieniać i tak heble to lepiej zainwestować parę stowek więcej

Tapnięte z SGS5

To nie lepiej od razu 345 założyć ? Czy jest taka duża różnica między 312 a 320?
345mm to już wydatek około tysiaka. Różnica jest ogromna pomiędzy 320 a 312mm

Tapnięte z SGS5

Opublikowano

Potwierdzam, na samym początku po zakupie z przodu jeździłem na 288 była lipa straszna, zmieniłem na 312 i dużo się nie poprawiło , gryzę się z myślą na wymianę na 320 bo wtedy jeszcze 16 felga na zimę wejdzie bo przy 345 to już tylko chyba 17? Lub druga opcja wyrzucić tył 245 i wstawić 288 , może to coś pomoże?

Opublikowano

Pakuj 320/288mm

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Panowie, a do mojego modelu i wersji silnikowej jakie Ferodo powinny być z tyłu?

FDB1083 czy FDB1788?

Udało mi się znaleźć dane, które wskazują, że trochę różnią się tylko wagą jednak FDB1083 opisane są jako przeznaczone do innych marek, natomiast FDB1788 tylko i wyłącznie marki VAG i jest wyszczególniony model mojego A4.

Podaje linki:

https://hamulcesklep.pl/o/FDB1083

https://hamulcesklep.pl/o/FDB1788

Zakładka "Zastosowanie"

Na tej stronie: https://www.motointegrator.pl/produkty/208936-klocki-hamulcowe-ferodo-fdb1083 są jeszcze inne marki, ale są też koncernu VAG.

Dane katalogowe to często bzdury, więc może dysponuje ktoś pewnymi danymi, żeby można było profesjonalnie dobrać model klocków?

Wymiary są takie same, więc może różnią się mieszanką?

Edytowane przez Tamley

Opublikowano

FDB1083

Opublikowano

Czyli jak w ostatnim linku jest, że FDB1083 pasują do b5, a FDB1788 do b6 to nie sugerować się tym w ogóle?

Opublikowano

Czyli jak w ostatnim linku jest, że FDB1083 pasują do b5, a FDB1788 do b6 to nie sugerować się tym w ogóle?

Do Twojego też będą pasować FDB1083. Takie możesz zamontować. Te klocki w zasadzie różnią się tylko ceną :wink:

Opublikowano

W FDB1788 są dodatkowo blaszki które są bezużyteczne do B6/7

Opublikowano

Witam jestem nowy pierwszy raz przychodzi mi do zmiany wielu rzeczy w moim Audi B5, tym razem padlo na tarcze i klocki mam opony 15 pomoze mi ktos w dobraniu tych dwoch rzeczy?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.