Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja zbieram ekipe na połowe lipca, w zeszłym roku tak sie spodobało , że jade jeszcze raz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zbieram ekipe na połowe lipca, w zeszłym roku tak sie spodobało , że jade jeszcze raz;)

gdzie jedziecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do końca nie mamy ustalone, planujemy na jakąś wyspe. W zeszłym roku była KRK, Stara Baska, jechaliśmy w ciemno, tam nam się spodobało to zostaliśmy. A Ty w tym roku też się wybierasz do chorwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do końca nie mamy ustalone, planujemy na jakąś wyspe. W zeszłym roku była KRK, Stara Baska, jechaliśmy w ciemno, tam nam się spodobało to zostaliśmy. A Ty w tym roku też się wybierasz do chorwacji?

być może będzie Chorwacja ( awaryjnie Węgry i Balaton ze względu na szybki dojazd, co w moim przypadku ( dwójka malych dzieci) jest istotne ...

2 lata temu byliśmy w Tucepi i wróciliśmy mega zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące Chorwacji i dojazdu do Spilt. Jaki jest mniej więcej łączny koszt w dwie strony tylko autostrada bez kombinowania - pomijając wydatki na miejscu na swoje zachcianki. Koszt przejazdu bez noclegów (jeśli byłby to koszt ok 50 Euro z tego co wyczytałem). Głównie chodzi o winiety, paliwo i inne opłaty żeby przejechać w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to w jedną stronę około 200 kun - opłata za autostradę w Chorwacji

Paliwo sam sobie policz, skąd wiadomo czym jedziesz i ile pali auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące Chorwacji i dojazdu do Spilt. Jaki jest mniej więcej łączny koszt w dwie strony tylko autostrada bez kombinowania - pomijając wydatki na miejscu na swoje zachcianki. Koszt przejazdu bez noclegów (jeśli byłby to koszt ok 50 Euro z tego co wyczytałem). Głównie chodzi o winiety, paliwo i inne opłaty żeby przejechać w obie strony.

Polecam :wink:http://www.cro.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące Chorwacji i dojazdu do Spilt. Jaki jest mniej więcej łączny koszt w dwie strony tylko autostrada bez kombinowania - pomijając wydatki na miejscu na swoje zachcianki. Koszt przejazdu bez noclegów (jeśli byłby to koszt ok 50 Euro z tego co wyczytałem). Głównie chodzi o winiety, paliwo i inne opłaty żeby przejechać w obie strony.

50 Euro za co?

Podaj chociaż jakim autem będziesz jechał i ile km masz w jedną stronę, bo jest różnica np między Gdańskiem a Krakowem, 1,9TDI a 4,2 V8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące Chorwacji i dojazdu do Spilt. Jaki jest mniej więcej łączny koszt w dwie strony tylko autostrada bez kombinowania - pomijając wydatki na miejscu na swoje zachcianki. Koszt przejazdu bez noclegów (jeśli byłby to koszt ok 50 Euro z tego co wyczytałem). Głównie chodzi o winiety, paliwo i inne opłaty żeby przejechać w obie strony.

jadąc autem które pali 6l to jakieś na trasie poznań - split, (paliwo, opłaty itd) to jakieś 1300zł w dwie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze nie tylko ja myślę już o wyjeździe.

W tym roku zaczynam od Serbii, przez Bośnię do Makarskiej (okolice).

Już się nie mogę doczekać. W tamtym roku objechałem całą Chorwację nie korzystając z autostrad.

Od Vukovaru przez Jeziora Plitwickie "Starą drogą" przez Karlovać, Knin - jest klimat.

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce ładne widoki zobaczyć to tak, ale czas przejazdu sporo dłuższy

U mnie koszt z okolic Zamościa do Trogiru paliwo (lpg) + opłaty autostrady Cro to około 900-1000zł w obie strony (około 3000 km)

W Słowacji winiety nie kupuję nie opłaca się - autostrady chyba 30km

Węgry winieta około 40zł na 10 dni, paliwa nie kupuję bo sporo droższe.

Na pełnym zbiorniku lpg przejeżdżam całe Węgry 500km

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce ładne widoki zobaczyć to tak, ale czas przejazdu sporo dłuższy

U mnie koszt z okolic Zamościa do Trogiru paliwo (lpg) + opłaty autostrady Cro to około 900-1000zł w obie strony (około 3000 km)

Tak, jedzie się zdecydowanie wolniej ale ja wychodzę z założenia, że na wakacjach się nie śpieszę.

Poza tym można poznać Chorwację od środka.

W tam tym roku jechałem starą drogą w ostatnią niedzielę wakacji. Ruch ogromny.

Jechałem przepisowo... jakie było moje zdziwienie gdy jadący za mną tir zaczął mrygać światłami. Początkowo zjechałem bo nie chciałem jechać szybciej niż 60km/h (na 50).

Wtedy się zorientowałem, że przyczyniłem się do utworzenia korka. Wróciłem do kolumny i cała kolumna (kilka km aut) jechała ze stałą prędkością 70km/h. Coś co w Polsce jest nieosiągalne. Wszyscy przekraczaliśmy prędkość niewiele a poruszaliśmy się sprawnie bo nie było niepotrzebnego wyprzedzania i hamowania. Policja nie reagowala, A w PL od razu sypałyby się mandaty,

Dla mnie to był przykład, że można jechać sprawnie nie przekraczając/niewiele przekraczając dozwoloną prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczwiście jest inna kultura jazdy niż u nas.Ja prawie całą Chorwację przejeżdżam autostradą i też są super widoki.Chce się szybko dotrzeć na miejsce i tu odpocząć a nie siedzieć za kółkiem naście godzin.

Z autostrady zjeżdżam w Sibieniku potem już wzdłuż morza.Drogi super troszkę wąsko.

W tym roku chyba Grebastica

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy się zorientowałem, że przyczyniłem się do utworzenia korka. Wróciłem do kolumny i cała kolumna (kilka km aut) jechała ze stałą prędkością 70km/h. Coś co w Polsce jest nieosiągalne. Wszyscy przekraczaliśmy prędkość niewiele a poruszaliśmy się sprawnie bo nie było niepotrzebnego wyprzedzania i hamowania. Policja nie reagowala, A w PL od razu sypałyby się mandaty,

Dla mnie to był przykład, że można jechać sprawnie nie przekraczając/niewiele przekraczając dozwoloną prędkość.

nie mówiąc już o Słowacji tam 2-3 km więcej i już pokuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jechałem z mazur do Splitu przez Czechy i Austrie + jazda na miejscu łącznie ok 3600km to koszt ok 1500zł, teraz ok 100zł było by mniej.
Jak chce się pokonać trasę na raz to lepiej jechać autostradami, jak wycieczka krajoznawcza to można jechać bocznymi drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem z KR do Trogiru. Opłaty to Vinta Słowacja i Węgry wyniosła 120 zł (10 dni) Do tego dwie autostrady jedna za 162 kuny a druga 47 kun. Polecam wyspę Ciovo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od rijeki do dubrovnika można jechać magistrala adriatycką, za***iste widoki.

Byłem 13 razy w Chorwacji, jeśli ktoś chce jakieś info prosze po priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam samochód a4 b7 1.9 tdi ze Szczecina odrazu na Niemcy, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja. chyba, że znajdę szybszą, albo krótszą trasę. Z tego co wyczytałem wyżej to obliczyłem już na jakieś max 1500 zł w dwie strony. W jedną stronę jest 1600km.

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uzupełniam samochód a4 b7 1.9 tdi ze Szczecina odrazu na Niemcy, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja. chyba, że znajdę szybszą, albo krótszą trasę. Z tego co wyczytałem wyżej to obliczyłem już na jakieś max 1500 zł w dwie strony. W jedną stronę jest 1600km.

nie ma wygodniejszej drogi.

Sam tak się kulam, objazd autostrady w Słowenii i droga bezproblemowa. Kiedy się ze Szczecina Tomek wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...