Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam cen ,ale wydaje mi się że nie ma problemu aby zatrzymać się na :pali: i zakupić na granicy lub stacji benzynowej.Ktoś tu już pisał że jest dużo drożej zakupić winiety w necie lub PZMOT, niż na granicy.Wymień kasę na jaka potrzebujesz i zapłać z buta a nie przez pośredników

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 20:47 ----------

Ja tylko tak dla przypomnienia napisze, że warto jeszcze wykupić ubezpieczenie ale dla siebie i rodziny, w razie wypadku, choroby, nw, etc. Bo o tym często zapominamy.

Ja w sobotę wróciłem z Tucepi i już myślę o następnym wypadzie we wrześniu na Chorwacje.

Tak jak wcześniej pisałem wszyscy co jadą mają za darmo kartę z NFZ,ale to tylko na leczenie publiczne.Można wykupic na sprowadzenie zwłok,na leczenie w prywatnej służbie zdrowia,ale czy na wszystko mamy brać i płacić.Ja tylko na podstawowe warianty wziołem.Można na wszystko ale to kosztuje.Wszystko zależy od portfela .Ja mam podstawy i mam nadzieję że to mi wystarczy i spełni moje oczekiwania i potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jutro zadzwonię do pzm i zobaczę jakie są ceny

dam znać jaka jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zadzwonię do pzm i zobaczę jakie są ceny

dam znać jaka jest różnica

możesz wcześniej wiedzieć:wink:

http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/oplaty,drogowe,23.html

---------- Post dopisany at 21:34 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

słowacja 10-dniowa na stacji 10EUR

w PZM

http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/slowacja,-,10,dniowa,dla,pojazdow,do,3%2C5t,1,1,15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak juz to sprawdzałem ale w mojej wsi :) jest pzm i zadzwonię

Jestem ciekaw czy bedzie różnica

Szkoda ze nie ma na 14 dni.

Jedziesz na dwa tygodnie i musisz kupic na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz kupowac na pierwszej steacji benzynowej pod warunkiem że nie wjedziesz na autostrade :)

Może ktoś podpowie i wie bo jechał trasą jaką wyznaczyłem na niebiesko ?

Trasa do granicy Chorwacji znam ale interesuje mnie dalsza przez Bośnię

map.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tą trasą, ale z Sarajeva przez Mostar - generalnie nie było źle, poza tym, że po jednym pasie w każdym kierunku i praktycznie brak pobocza. Jechałem 4 lata temu, więc może coś się poprawiło od tego czasu. Pewnie przydałoby się info, czy ostatnie ulewy i powodzie nie uszkodziły trasy, bo z tego co pamiętam to z Sarajeva na północ duży kawałek jest przez góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem czas zadzwonić do pzm i tak

na miejscu wychodzi kpl winiet za jedyne 352 zł

zamawiając przez net wychodzi +- 330 zł + wysyłka więc prawie to samo

kupując po przekroczeniu granicy wychodzi 260 zł

W związku z tym mam pytanie:

po przekroczniu granicy w nocy nie ma problemu z zakupem winiet na stacjach paliw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem czas zadzwonić do pzm i tak

na miejscu wychodzi kpl winiet za jedyne 352 zł

zamawiając przez net wychodzi +- 330 zł + wysyłka więc prawie to samo

kupując po przekroczeniu granicy wychodzi 260 zł

W związku z tym mam pytanie:

po przekroczniu granicy w nocy nie ma problemu z zakupem winiet na stacjach paliw ?

nie ma zadnego problemu, nie kupuj w pzm tylko na stacji, bez problemu je dostaniesz. Wiem że opłaca się zmieścić w 10 dniach wyjazdu, bo w austri chyba maja na 10 dni potem na miesiąc. Za gratz zjeżdzasz z autostrady na mureck, i bokami lecisz słowenią, nie trzeba wtedy płacić 100zł za winete na słowacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma problemu to super

jadę na 14 dni więc muszę kupić 2x po 10 dni

lecę sam cała trasę (1200 km) i chce ją jak najszybciej przejechać więc całość to będzie autostrada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w Słowenii nie ma sensu ładować autostradą bo jak pojedziesz bokiem to czasowo wyjdzie prawie to samo a trza kupować viniete na caly miesiąc za 60km autostrady jak dobrze pamietam 15 ojro wyrzucone w błotko :P a 1200km to nie tak źle ja miałem 1600 i w 16h przeleciałem z postojami to ty może i w 10 się zmieścisz bo mniej postoi wiec nie warto bulic Słoweńcom :wink:

---------- Post dopisany at 13:45 ---------- Poprzedni post napisany at 13:30 ----------

:hi: Wczoraj dzwoniłem do swojego kolegi z PZU.Posiadam na chwilę obecną OC i AC wraz z assistance na Polskę.Jutro dokupuję assistance na Europę w kwocie 246 zł na rok.W ramach tego ubezpieczenia będę miał holowanie do 1000 km,samochód zastępczy,ubezpieczenie zdrowotne dodatkowe itp.Wyrobiliśmy dla wszystkich członków wyjazdu z NFZ-europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego(oczywiście jest to darmowe).

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - Zatrudnienie, sprawy społeczne i włączenie społeczne - Komisja Europejska

Podam moją trasę,może spotkam kogoś z forum :pali:

25.07.14 wyjazd z Torunia o 2:00.Po drodze zwiedzanie Wiednia.Nocleg koło Gratz . 26.07 nocleg Jeziora Plitwickie.27.07 Petrcane koło Zadaru.Następnie dwie nocki 28-30.07 Dubrownik.30.07-1.08 czyli dwie noce na wyspie Havr.Ostatni nocleg w Chorwacji z 1.08 na 2.08 Makarska.Wyjazd w godzinach popołudniowych 2.08 do Polski.Jedziemy na dwa auta(Audi moje i Toyota Avensis). Wszystkie noclegi rezerwowałem ze strony Booking.com: 501,198 hotels worldwide. 31+ million hotel reviews.

Do zobaczenia w Chorwacji.

Znalazłem coś takiego: Chorwacja - informacje dla kierowców

Nie jest wymagana tzw. Zielona Karta, ale w przypadku wyjazdu do Dubrownika, kiedy dwukrotnie przekracza się granicę Bośni i Hercegowiny jest ona wymagana.

Obowiązek posiadania w pojeździe kamizelek odblaskowych dla kierowcy i pasażerów, trójkąta ostrzegawczego i apteczki.

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 11:19 ----------

Nikt w tym czasie nie będzie w Chorwacji?Moje auto ma ramki klubowe oraz nalepkę na bagażniku.Może jakiś spocik i sesja zdjęciowa?Zapraszam i czekam na wiadomości.Cały czas będę na necie bo wszędzie mam dostęp do wifi.

Cześć :decayed: wyjazd o 2:00 trochu za późno mi się wydaje bo we Wiedniu bedziesz w szczycie stracisz bardzo dużo czasu... ja wylatywałem z Torunia o 00:00 i byłem w centrum wiednia 8:00 wiec może zrób aktualizacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nocleg w tym dniu w Gratz,więc wydaje mi się że jak dojadę koło 10 rano do Wiednia ,zostawię auto koło metra i metrem dojade do centrum Wiednia to nie będzie zła pora.Pozwiedzamy Wiedeń i wieczorkiem śmigamy jakieś 80 kilometrów do Gratz i tam spanie.Następnego dnia po zaliczonym śniadaniu wyjazd na Chorwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa no własnie mi sie tak wydawało ze Gratz jest blisko ale pytałem żone mowi nieeee :grin:

my wpadaliśmy tylko na 3h do Wiednia wiec trza było być rano :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Słowację miej dobrą nawi, bo inaczej poprawadzi Cię polnymi drogami.

Swego czasu, w nocy, zawracałem na górskiej żwirowej drodze, że auto się ledwo mieściło. Granicę przekraczałem wtedy na jakimś zzadupiu.

A w drodze powrotnej i tak zapłaciłem za winietę. Więc jak chcesz szybko i komfortowo, to lepiej zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013r jechaliśmy w dwie rodziny busem do Chorwacji.

Navi była w samochodzie i dodatkowo miałem navi w nokii e52 (ovi maps z nokii)

Powiem wam że mapy nokii spokojnie dają radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Klubu jest obecnie w Cro ? Jak kształtują się ceny apartamentów 2+2 na Riwierze Makarskiej od Baska Voda do Podgory .Mam wstępną rezerwacje po 90euro doba :kwasny: termin 15.07-27.07 może ktoś jest w fajnej kwaterce proszę o PW.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90e to dobra cena. Teraz ciężko będzie znaleźć taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Klubu jest obecnie w Cro ? Jak kształtują się ceny apartamentów 2+2 na Riwierze Makarskiej od Baska Voda do Podgory .Mam wstępną rezerwacje po 90euro doba :kwasny: termin 15.07-27.07 może ktoś jest w fajnej kwaterce proszę o PW.:wink:

średnio w sezonie to około 12-15E za osobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram po 15 sierpnia jeszcze nie wiem gdzie, jedzie ktoś jeszcze w tym czasie? Na dwa auta raźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...