Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli bierzesz licznik z A6 to już musisz już kupić sobie nową. Kupisz tam gdzie dorabiają kluczyki do samochodu, choć sobie za nie liczą trochę... A i z tego co wiem to pastylka nie ma rodzaju ;)

kolego jesteś pewny, że jak licznik z innego modelu to trzeba nowe pastylki. Bo zastanawiam się nad licznikiem z A6 i nie chciałbym się jeszcze z pastylkami bawić :)

Nie jestem pewny, bo nie robiłem tego. Powtórzyłem tylko to co wyczytałem kiedyś na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego Vag tacho nie ruszy tego licznika.

Podaj numerek licznika.

Jesli chodzi o wskaznik paliwa to wystarczy zmienic wsad i powiino smigac ok.

A jesli nie to zmiana płytki pływaka w baku i bedzie oki.

Jesli chodzi o immo to nic nie trzeba zmieniac wystarczy pin i programujesz stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli stary to Jagger lub magneti marelli 1/2 fis to tacho 3,5 powinno dac rade chociaz mojego jaggera nie chciał ruszyc.

jesli chodzi o nowy bedzie napewno VDO i jego vag tacho juz na pewno nie ruszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie licznik od A6 2,5 tdi automat smialo podejdzie pod moje auto ? chodzi mi o to czy nie bedzie zadnych przekłamań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisane już było - jeśli z A6 C5 to poza paliwem NIE.

BTW. W 2000r. takiego silnika jak masz w podpisie jeszcze nie montowali, chyba że swapa robiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, pierwszy raz montuje fisa po 97 roku do auta z 95roku, mam pytanie co podłączyć na wtyki z pinami 32 , jakie tam idą odpowiedniki z wtyczek 26 pinowych:

Wtyczka Niebieska 32pin:

7 - zacisk 31 (masa czujnika) co tu dac?

9 - zacisk 31 (masa obciążająca) co tu dac?

14 - regulacja poziomu ... co tu dac???

20 - zacisk 58s (tu nawet nie mam pojęcia co mozę być???)

25 - przewód K co tu dac?

Wtyczka zielona:

5- przewód W ???

10 - rezerwa paliwa?

29 - zacisk 58d ?????

proszę o w miarę szybką odpowiedź bo auto stoii i nie mogę jezdzić... (znaczy mogę ale bez licznika nie chce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą tarczki prędkościomierza na te które mają 260km/h, bez wymiany na te 160mph:

8D0 919 880 M 260 KM/H

8D0 919 881 A 260 KM/H

8D0 919 930 H 160 MPH

8D0 919 880 D 260 KM/H

8D0 919 930 D 160 MPH

8D0 919 881 H 260 KM/H

8D0 919 881 R 260 KM/H

8D0 919 930 M 160 MPH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny fis założony :-) tym razem liczniki z modelowego 1998 do audi z 1995, i teraz mam kilka problemów:

1. Przestały świecić przyciski od klimatronica (rozwiązał już ktoś ten problem) został mi pin wolny sprężarka klimatyzacji)?

2. Świeci się Airbag ?

3. Immo miga ( tu albo bedę zaślepiał albo kombionował z ori)

jeśli ktoś ma jakieś info to proszę o pomoc (w tych schamatach jest u nas w wątku kilka błedów jak bede miął czas to rozpiske przejścia opisze)

a w tygodni zakładam liczniki z 2000 roku do audi z 1996 .. i tu się szykuję trochę zabawy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid ja mogę tylko zasugerować co do pytania ze świecącą poduchą, u siebie miałem odwrotny problem z tym ,że ja do siebie (rok '97) zakładałem licznik ze starszego czyli 95-96 i pojawiały się problemy m.in z nie zapalającą się kontrolką AIRBAG (czyli sytuacja odwrotna od twojej bo ty zakładasz do starszego auta licznik z nowszego) i kolega rookiezgierz podał rozwiązanie moich problemów ( w moim przypadku zmiana licznika na licznik o konkretnym oznaczeniu). W moim aucie w porównaniu ze starszymi były zmienione sterowania, tutaj link do informacji:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10354.msg1571560#msg1571560

Jeśli chodzi o immo to chyba będzie trzeba kombinować z ori żeby się wpiąć w sterowaniu kontrolką z ori immo(wiadomo '98 immo jest w liczniku dlatego nie gaśnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny fis założony :-) tym razem liczniki z modelowego 1998 do audi z 1995, i teraz mam kilka problemów:

3. Immo miga ( tu albo bedę zaślepiał albo kombionował z ori)

jeśli ktoś ma jakieś info to proszę o pomoc (w tych schamatach jest u nas w wątku kilka błedów jak bede miął czas to rozpiske przejścia opisze)

a w tygodni zakładam liczniki z 2000 roku do audi z 1996 .. i tu się szykuję trochę zabawy :-)

Do przejścia, tylko trzeba nowe transpondery i zrobi się wszystko jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przejścia, tylko trzeba nowe transpondery i zrobi się wszystko jak należy.

hmmm a ja bym nóżkę diody od immo jedną odlutował i podał tam sygnał z ori Immo , nie było by to dobre roziwzanie ? lampka by spełniała swoją funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny fis założony :-) tym razem liczniki z modelowego 1998 do audi z 1995, i teraz mam kilka problemów:

1. Przestały świecić przyciski od klimatronica (rozwiązał już ktoś ten problem) został mi pin wolny sprężarka klimatyzacji)?

2. Świeci się Airbag ?

3. Immo miga ( tu albo bedę zaślepiał albo kombionował z ori)

jeśli ktoś ma jakieś info to proszę o pomoc (w tych schamatach jest u nas w wątku kilka błedów jak bede miął czas to rozpiske przejścia opisze)

a w tygodni zakładam liczniki z 2000 roku do audi z 1996 .. i tu się szykuję trochę zabawy :-)

Jak juz ktos wczesniej napisał idze rozwiazac oba twoje problemy bez problemu AIRBAG + IMO

-> Airbag zamieniasz wyjscie w sterowniku AIRBAG "przełaczasz kabel pod inny pin" było opisane to na forum musisz tylko dobrze poszukac.

-> tu tak jak napisałes wystarczy z sterownika imo podłaczy sie do licznika i bedzie hulało jak ori, tez już ktoś to opisywał jak to zrobic, wiec wystarczy dobrze poszukac JEST NAPEWNO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos wczesniej napisał idze rozwiazac oba twoje problemy bez problemu AIRBAG + IMO

wiem wiem :-) ale myślałem że może już ktoś bardziej temat rozkminił i podał kolejne rozwiązania, bo jak widać do czasu mojego pierwszego montażu fisa sporo mineło :-) a nadal wiedzą dysponujemy niewiele większa :-)

a nie wiem czy zwróciliście uwage zegary po 97 po przekreceniu zapłonu wyświeltają napis ...zeby sprzegło wcisnąć zapalając auto .... jest możliwe wpisac cos na jakimś kanale do zegarów z 96 zeby tez było takie info?4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym się nie różnią, łączysz je po prostu do masy

Poniżej fragment schematu

wO6Jr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...