Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tłumacz, że kawałek kabelka bo będzie pytać jak go wcisnąć.

Musisz mieć dwa piny, tzw "goldpiny" też by były dobre, takie goldpiny są np we wtyczkach w komputerze stacjonarnym na płycie głównej, np, przycisk reset albo głośniczek takie mają, ale lepsze są te co są już w wtyczkach, czasem we wtyczce powkładane są puste bez żadnego kabelka i to takie możesz wyjąć, zacisnąć na nich kabelek, obojętnie jaki, chudy wystarczy, jakiś 0,25 albo 0,5mm średnicy.

Oba kabelki możesz przykręcić z tyłu za licznikiem oooo tutaj:

16581339397_d3d5309315.jpg[/url]

śruba chyba M6. Albo przez konektor oczkowy zaciśnięty na drugim końcu danego kabelka albo zwyczajnie owinąć odizolowany kabelek wokół śruby.

No może być jeden kabelek, nie ma znaczenia. To jest tylko sygnał, wątpię aby były tam jakieś obciążenia prądowe.


.

Ja miałem kilka takich wolnych pinów to sobie powyjmowałem naciskając blokadę i wysuwając:

Mam nadzieję, że czerwona kostka ma takie same piny a pewnie ma bo to pewnie taka sama jak od alarmu.

Później bierzesz dwa takie piny, zaciskasz na nich kawałek kabelka, możesz je połączyć i dać jeden wspólny do masy. Koniec.

Nawet bez lutowania, byle dobrze skręcić ze sobą, zaizolować jak Wielki Elektronik przykazał i wsio. A na końcu konektor oczkowy albo obkręcić kilka razy wokół śruby zgodnie ze wskazówkami zegara aby przykręcając się nie odwinęło. Teraz już definitywnie koniec.

16788700355_266aca10df_o.jpg


..

Taaaak. Jak masz ori alarm to możesz z tamtej kostki sprawdzić czy nie ma jakiegoś wolnego pinu. Moduł alarmu jest pod kanapą.

Albo w pompce centralnego zamka, chyba brązowa kostka, tam też miałem dwa piny wsadzone i bez kabla. Pompka jest przy prawy nadkolu z tyłu.


.

A to jest Goldpin. Do kupienia w każdym elektronicznym, ale wyjęcia z wtyczek z kompa ja już wspominałem.

styki-do-wtykow-goldpin-10szt.jpg

a6.jpg


.

Wszystko jasne?

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem o co kaman,,zadaje takieglupie i smieszna najwidoczniej dla was pytania poniewaz nie wiem nawet jak on mi to wszystko podlaczyl tam,,dzisiaj dopiero odebralem auto i nei wykrecalem licznika zeby widziec co i jak tam porobil.wiem tylko ze w starym liczniku mialem 2 kostki ,sielona i niebieska,,w nowym mam dodatkowo czerwona,.mi chodzi tylko o to jak mam dac sygnal na te 2 piny 19 - 16 jak kostka CHYBA jest wcisnieta w licznik ?

aaaa ,,i jeszcze jedno,manetka od wycieraczek to przycisk dziala tylko dolny,czyli jak klikne funkcje w dol to zeby wrocic do poprzedniej musze prxeleciec dookola.czy to normalnie czy jak ?

9opM9ip.jpg

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kostkę trzeba wyjąć i piny w nią wsadzić.

Jak masz te kostki zieloną i niebieską to w nich też mogą być wolne piny.

A manetka to nie jest normalne, wiec albo źle podłączył albo w manetce przycisk nie działa. A reset działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do manetki masa jest pociągnięta i z obu przycisków, reset i dół wychodzi na licznik, ale nie wychodzi z przycisku góra.

Trzy możliwości.

1) nie podłączył kabla do manetki

2) nie podłączył kabla do licznika

3) nie działa microswitch przycisku góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem licznik z fisem przedliftowy, potrzebowałbym ustawić w nim prawidłowy przebieg. Licznik VDO 8D0 919 033 P, jakim kabelkiem to ogarnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim którego wartość dorównuje wartości twojego auta

I to nie zart

Szukaj jakiegoś magika u siebie w rejonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? :kwasny: Na viakenie piszę że tachopro v1 ogarnia "AUDI A4 old VDO with FIS (modele 1995-1997)", także chyba kupię, a jak coś to odeślę. Jak mam jeździć i szukać kogoś kto mi przestawi z 317tys licznik na 337tys i mnie jeszcze skroi za usługę, to chyba wolę jeździć z "przekręconym" :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tylko 20 tysi różnicy to nie wiem czy jest sens bo będzie jak u denveco.

Ile ten kabel? 80+wysyłka, przemyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naskrobałem do nich email, zobaczymy co odpiszą :) Mam do ogarnięcia jeszcze taśmę liń pionowych wyświetlacza, ktoś przerabiał samemu ten temat?


Kabel 50zł + wysyłka, zawsze można ustawić przebieg i zwrócić kabelek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pin 19 i 16 bezpośrednio do masy i błąd nadal jest.jakieś inne wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak podłączenie pinu 19 nie działa to polecam zakleić fis taśmą izolacyjną, najlepiej czarną. Zadziała na 100%.


"Jakieś inne wskazówki" noż amerykę mamy odkrywać????

Później weź miernik, sprawdź czy na przewodzie wchodzącym w odpowiedni pin jest ta masa. Nie zadziała, idź dalej.

Później weź rozłóż licznik na czynniki pierwsze i sprawdź czy coś nie jest przepalone, rozerwane ścieżki itd itd itd. Nie zadziała, idź dalej.

Później kup drugi licznik i sprawdź czy po podłączeniu też się wyświetli. Nie zadziała, idź dalej.

Później kup nowy samochód. Nie zadziała, idź dalej.

...pieszo.


Jeśli czujesz się obrażony, traktowany po macoszemu itp to dobrze, ale Twoje pytania już są jednoznaczne z pytaniem "znacie jakieś inne sposoby napompowania opony od podłączenie jej pod pompkę ręczną/nożną lub kompresor? Tak, kup nowe."

To jak w jakimś programie blondynka pojechała do mechanika z niedziałającą ładowarką w samochodzie. Wsunął ładowarkę do końca, zainkasował swoje i koniec. Nie, to nie było w "będzie Pan zadowolony na tvnturbo", ale tutaj też ciekawe zadanie dali z tą zapalniczką i ładowarką.

I nie, nie przyjmuję argumentów "nie chcesz pomagać to nie pomagaj", NIE!

Zmuszę was kiedyś do myślenia, ale jedyne co działa to bat. :bicz:

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka działa dosłownie w prosty sposób jak żaróweczka z bateryjką, z taką różnicą, że żarówka świeci jak masa jest podłączona a tutaj odwrotnie, nie ma masy wywala kontrolkę.

Pany, pany, mam taki problem, nie mogę połączyć się z WIFI, co jest? Czy w 1999 mieli inne standardy? Muszę kupić androida z 1999 aby to działało?

16618621389_6610b31c70.jpg

A i jeszcze mam problem z tymi prawymi kontrolkami, włączam nawiew i nie pachnie bekonem, co jest????

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja diagnoza: nie masz dewasto i Ci palma odbija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg.

mój polonista w podstawówce zawsze powtarzał ,jak nie wiesz to pytaj,bo nie ma głupich pytań,są tylko głupie odpowiedzi.

wiem ze chodzi o to żeby była masa ale jak ja daje bezpośrednio do tej śruby która pokazałeś a błąd nadal jest to co mam zrobić?nie jestem elektronikiem żeby licznik rozkręcać.ale i tak dzięki za czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzynka ma A6 polift i u niej wajfaj też się nie pojawia ale ona ma radio/navi Beckera , u mnie po założeniu licznika Vdo pełny Fis palma działa ale mam ori symphony - może jest to jakoś powiązane? Tzn. Licznik korzysta z sygnału z radia.

A Ty jakie masz radio?

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...