Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok dzieki za info bo się bałem zrobić tą próbę bez info bo nie wiedziałem czy moze sterownik auta sobie czegos nie zapamięta i później bym miał problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jak pierwszy raz podlaczalem do sprawdzenia licznik zbialym podswietleniem i FIS to przez pare minut patrzylem sie na niego bez ruchu z otwarta geba => :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podłączyłem i fis jest bardzo ładny servis który naprawiał naprawdę się postarał jest super musiałem tylko w aaptacjach zmienić na kanale 62 z "0" na "1" bo RDS na fisie nie działał ale po zmianie uszył ładnie póxniej wstawie link do filmiku jak wyglada u mnie fis oczywiście przy okazji przekodowałem sobie z mil na km jak i włączyłem przypominanie o zapinaniu pasach

Mam jeszcze tylko jeden problem bo otwarcie drzwi kierowcy pokazuje dobrze i jak wiadomo przy liczniku fis wypiąłem pin z kostki zielonej który podawał sygnał o otwartych wszystkich drzwiach i teraz nie wiem co jest grane bo te 3 kabelki ze słupka pasażera do licznika i podłączyłem do szarej kostki i mam problem bo obojetnie które z tych trzech drzwi otworze to nawet jak otworzę np. tylne prawe to pokazuje na fisie tak

8ty3n8pm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo i tez nie mam pojecia czemu, dobrze podlaczone jest :kwasny: A i przy okazji nie mam pradu w oswietleniu nog i drzwi, gdzie szukac problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiadomo czemu wypiales pin z zielonej kostki

No wlasnie nie jest dobrze podłączone

Piotrek zielona kostkę zostawiasz jak jest a 3 kable z szarej wtyczki laczysz z kablami wtyczki z nogach pasażera i teraz nie pamietam czy przed kostka czy po niej bo jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed kostka dolutowalem te 3 przewody i jest d*pa i nie wypinalem tego pinu z zielonej kostki. Jak sie zrobi cieplej bede kombinowal przy tej kostce jak i z tym oswietleniem, moze nie mam masy, wymienialem kiedys pompke i wiem ze po tym dzialalo ale odwrotnie, jak otworzylem prawe drzwi to swiecila lewa strona a jak lewe to prawa;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lutowalem prZed kostką a pin w zielonej kostce wsadzilem spowrotem i teraz choć wszystkie drzwi są zamknięte to fis pokazuje ze 3 drzwi są otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz pamietam myk

Nie należy sie wlutowac w przewody a je przeciąć i dolutowac do tych z licznika a kikuty zaizolowac , pewnie tylko osłonke zdarliscie i przewody całe zostały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz pamietam myk

Nie należy sie wlutowac w przewody a je przeciąć i dolutowac do tych z licznika a kikuty zaizolowac , pewnie tylko osłonke zdarliscie i przewody całe zostały ?

jesli ci chodzi nadal o te przewody przy słupku to tak ja tak zrobiłem zeskrobałem osłone i dolutowałem kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie Piotrek martwić ale nurtuje mnie kontrast w górnej czesci twojego fisa

Wyglada mi to na blednecie

Zrób test licznika na vagu i nagraj filmik

Dlaczego licznik był w serwisie i co konkretnie naprawiali ? Ile zapłaciłes ?

To przetnie przewody i powinno pokazywać oki

Bo nie przecinając kabli jest tak ze licznik dostaje ten sam sygnał o otwartych drzwiach w dwa rozne miejsca tj zielona i szara kostka dlatego trzeba je ciąć i lutowac dopiero do szarej kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie Piotrek martwić ale nurtuje mnie kontrast w górnej czesci twojego fisa

Wyglada mi to na blednecie

Zrób test licznika na vagu i nagraj filmik

Dlaczego licznik był w serwisie i co konkretnie naprawiali ? Ile zapłaciłes ?

To przetnie przewody i powinno pokazywać oki

test licznika robiłem i nic nie pokojącego nie widziałem a jesli chodzi o górną częśc fisa to może tak na filmiku widać jak go zamontuje juz na dobre zrobię filmik czymś lepszym niz telefonem z przed 7 lat

jesli chodzi o sam fis to miał być wymieniany tylko klej bo brakowało kilku lini ale własnie fis blakł i była tragedia i pan z servisu znalazł jakis fis od podobnego licznika w dobrym stanie i zamontował go u mnie koszty całkowite używanego wyświetlacza i zamontowanie go u mnie w liczniku na nowym kleju kosztowało mnie 200 zł i oczywiście jest na to pisemna roczna gwarancja

no to jutro idę ciąć kabelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spoko

Chcesz wsad do niego europejski ? Zeby moc zmienić tarcze z mil na km eu ?

Czy tak zostawiasz ?

A pol fisa miałes vdo czy jaeger ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie nogi w poliftach i nie czytacie mojego poradnika? :wink:

Żyły, nie karmicie mi chomika, nie pomagam Wam, foch. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz wsad który bedzie pasował to kiedyś na pewno zmienie tarcze ale jak sie trafią na chwilę obecną będę jeździł z tymi co są.

a jesli chodzi o pół fisa to miałe jaeger i co do jego działania nie miałem żadnych zastrzeżeń wszstko działa podświetlenie całe ładnie świeci tylko wyswietlacz fis po dobrym rozgrzaniu blaknie chciałem wystawic go na forum ale nie mogę jakoś od dwóch tygodni uchwycić tego wyswietlacza jak blaknie aby fotke zrobić bo ciemnoty nie chce wciskac nikomu


Robicie nogi w poliftach i nie czytacie mojego poradnika? :wink:

Żyły, nie karmicie mi chomika, nie pomagam Wam, foch. :angry:

ja ściągałem z twojego chomika i robiłem według poradnika i albo tam nie pisało że trzeba odciąć te przewody albo ja tego nie zauważyłem ale po za tym muszę przyznać że reszta elektryki poszła bardzo szybko i dobrze.

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...