Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Palma działa niezależnie od radia jakie masz , wlasnie po to jest antena czy dołączona czy wbudowana w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan, jaja sobie robię :P piątek jest, daj człowiekowi odreagować.

Ale dosłownie mam dosyć głupich pytań, no dobra, może nie głupich, ale tych samych i to jedno zaraz pod drugim nagminnie próbujących wcisnąć ci, że w jakichś tajemnych księgach trzymasz rozwiązanie typu pstryknięcie palcami a ludziom podajesz jedynie jakieś bublowate rozwiązania z kabelkami.

omg.
mój polonista w podstawówce zawsze powtarzał ,jak nie wiesz to pytaj,bo nie ma głupich pytań,są tylko głupie odpowiedzi.

https://www.youtube.com/watch?v=AT4aI2eJQ88


.

Bolek, a teraz pomyśl logicznie. Dajesz do jednej śrubki z masą jeden kabelek?

Tak?

Tak!

Bo tak ci kazaliśmy.

I ten kabelek idący do pinu 16 jest podłączony dobrze?

Tak?

Tak! Bo nie wywala błędu spalonych żarówek.

A teraz pomyśl, że masz jeden kabelek a od niego idą dwa na pin 16, który działa i na pin 19, który nie działa.

To gdzie może być problem?

Ano w kilku rzeczach.

1) nie ma na tym kabelku masy bo coś. Rozwiązanie -> miernik lub inna metoda sprawdzenia czy jest tam masa typu żaróweczka i plus np z zapalniczki.

2) może jednak źle policzyłeś piny i nie dałeś na 19, daj zdjęcie bo tak to wróżymy z fusów na odległość nie widząc ich. Takie rzeczy to tylko wróżbita Maciej.

3) może jest faktycznie jak mówię czyli się gdzieś na płytce ścieżka przetarła, przepaliła lub zimny lut zrobił pod pinem 19.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała podpowiedź ode mnie ja miałem problem z wysuwajacym się pniem więc to też możesz sprawdzić

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podłapałem temat :) ja w sumie napisałem bo się zastanawiam czemu u kuzynki to nie działa , próbowałem uruchomić w adaptacji 19 kanału ( polift A6 więc działa ;) ) i nic....stąd moja myśl o radiu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dalej nurtuje jak wykombinować jakiś emulator czy coś aby wyjść na licznik z tym ena, data, clock, ale oczywiście kończy się na tym, że nie ma w radio wyjścia ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm....nie bardzo rozumiem o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RDS z ori radia był podawany przez 3 przewody ENA, DATA, CLOCK, ale mam wstawione inne radio, wyjścia ena, data, clock nie ma ani też can, więc góra fisa milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha bo masz radio niefabryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem troszku na te kabelki przy tym liczniku miernikiem,,i na 16 oraz 19 pinie na sztywno jest podłączona masa która jest na tych pinach na 1000 %
wrzuce fotki jak to wyglada
zmlakjm.jpg

na kolejnym zdjęciu cyferki oznaczaja
1-wiazka 4 kabli ktora idzie do konsoli pod klime chyba
2-wiazka 3 kabli do manetki
3- 2 piny bezposrerdio do masy

q3xoCnA.jpg

Czyli chyba już coś w liczniku jak na moje.

I takie pytanie na boku,jezyk zmienie sobie kablem od viakena kkl ?Bo niby zmieniam z 1 niemiecki na 2 angielski ale napis bledu caly czas po niemiecku mi sie pokazuje.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zainteresowanych emulatorem czujnika poziomu oleju, to polecam użytkownika splawik00 z forum elektroda.pl

Jego profil: http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik537911.html

Zleciłem mu wykonanie emulatora i przyznam że facet ma profesjonalne podejście do tematu, po 2h od przelewu emulator był zrobiony. Na jego częściach w obudowie, sprawdzony na oscyloskopie. Całość z wysyłką - 68zł. Dzisiaj założyłem i w końcu pozbyłem się uciążliwego napisu SENSOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade przeszczepic Fis z licznika A6 C5 03r do licznika A4 b5 poliftowego?


Prezesik18 wykonal dla mnie emulator poziomu oleju, jak dojdzie i przetestuje go to bedzie je robil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos by był chętny na licznik poliftowy benzynowy fis z 2006 r , fis igła 8d0 920 930 gx wersja d17 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos by był chętny na licznik poliftowy benzynowy fis z 2006 r , fis igła 8d0 920 930 gx wersja d17 ?

jakie koszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie bedzie czekam na odp gościa jutro ma mi dac znac czy jedzie do mnie

A jak przyjedzie to bym go sprawdził tylko i bedzie dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naskrobałem do nich email, zobaczymy co odpiszą :) Mam do ogarnięcia jeszcze taśmę liń pionowych wyświetlacza, ktoś przerabiał samemu ten temat?

Kabel 50zł + wysyłka, zawsze można ustawić przebieg i zwrócić kabelek :wink:

Gdybym to ja miał tylko 20tys km różnicy w przebiegu a nie prawie 200tys km to bym w ogóle się tym nie przejmował na Twoim miejscu. Ja miałem w poprzednim liczniku niespełna 235000km, w liczniku z FISem miałem 415000km i to jest rażąca różnica. A dlaczego miałem? A no dlatego że wszelkie próby zmiany przebiegu na ten 235tys km różnymi kablami i programami nie przyniosły skutku, no po za całkowitym wyzerowaniem licznika, co dało efekt końcowy 000000km czyli ździebko nie do końca taki jaki chciałem. Pomijając już śmierć kliniczną w postaci "def" lub raczej śpiączkę bo po takim komunikacie licznik powinien wyzionąć ducha. Czyli odpuść sobie. No ale zrobisz jak uważasz. Edytowane przez denveco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś w kujawsko pomorskim kto mógłby pomóc mi zamontować pełny fis w Audi A4 B5 1.9 TDI 90 km o oznaczeniu silnika 1z. Mam zwykły licznik bez bajerów na ktorym widnieje napis 8D0 190

Edytowane przez drzycim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...