Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez korzystalem z poradnika i albo niedoczytalem albo tam nie bylo napisane, ale bez Twojego poradnika nie mialbym dzisiaj FISa, Dziek soul :decayed:

Dzisiaj testowalem emulatorki czujnika oleju od Prezesika i banglaja az milo, do niedzieli ostateczny test i pewnie bedzie mozna u niego skladac zamowienia jak ktos potrzebuje :)

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo ja ich nie ciąłem. Jest nawet napisane, że wyjmowałem piny i wkładałem w nową obudowę aby zrobić wersję tymczasową, mniejsza o większość. Trza ciąć.


Na stronie 37 jest jak to u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja ich nie ciąłem. Jest nawet napisane, że wyjmowałem piny i wkładałem w nową obudowę aby zrobić wersję tymczasową, mniejsza o większość. Trza ciąć.

a no widzisz i teraz rzuciłem okiem w poradnik i faktycznie jest jak być mój błąd ale co tam utnie się i bedzie git ja nie zamierzam juz wracać do gorszego licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, normalnie, manualnie, ręką, palcami, dokładnie to dwa wystarczą.

yyyy a nie było też automatów?? Ja mam chyba taki licznik w doma co się automatycznie ściemniał i rozjaśniał

To sam FIS ma czujnik natężenia światła i intensywność jego święcenia jest dobierana przez to jak jasno jest w aucie (czyt. po za licznikiem). Czujnik ten nie działa na tarcze zegarów które reguluje się potencjometrem ale i też potencjometr można ustawić jasność święcenia FISa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się trochę w temat. W ostatni weekend zamontowałem u siebie FIS, przedlift. Wszystko ładnie śmiga, temp., spalanie, radio, ale mam pewien problem, otóż, zrobiło się ostatnio cieplej i w drodze po krótkiej chwili zauważyłem, że dolna część FIS'a lekko się ściemniła. Wcześniej wymieniałem dolne podświetlenie z czerwonej zwykłej żarówki na czerwonego leda. Co może być tego przyczyną? Wrzucam zdjęcie licznika - wiele na nim nie widać, ale dół jest lekko ciemniejszy od reszty

d3966134fc.jpg

Edytowane przez MrFork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy które piny trzeba podpiąć licznik na krótko w liczniku przedlift z FIS benzyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrfork

mozliwe ze fis zdycha

zrób test vagiem licznika nagraj filmik i wrzuc jest jeden moement tego testu gdzie mozna wyczaic czy bledniecie wynika ze zblizajacej sie smierci wyswietlacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabieram się za kupno kabla do vaga - ten powinien być chyba ok http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-2-linie-k-we-wtyku-obd2.html Ile może kosztować taka wymiana wyświetlacza FIS ? Dałbym rade tym kablem zmienić u siebie przebieg, czy jednak potrzeba czegoś droższego ?

Edytowane przez MrFork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbuj zmieniać przebiegu bo ujebiesz licznik na amen tyle Ci radzę

Wymiana fisa hmmmm 350 zł tak średnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem sporo, póki co działa, narazie nie będę bawił się w naprawę. Czyli wychodzi na to że nie ma szans żebym wrócił do starego przebiegu ? Za jakiś tydzień muszę wybrać się na przegląd, a z tego co mi wiadomo spisują teraz liczniki, na zegarach 204 tysiące - jak na auto 20-letnie trochę mało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie ale naprawdę drogim sprzętem

Nie no fis masz w git stanie tyle ze blakniecie to juz początki dosc odległego konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko. Co do kabla, ten który podesłałem będzie dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej podpiac emulator poziomu oliwy? Podlaczylem 12v pod kierunki i po usunieciu bledow vagiem przestalo banglac :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepik podpiąć pod zacisk 15 przy samym liczniku? Ja jak miałem u siebie, to właśnie tak podpinalem.

To całkiem sporo, póki co działa, narazie nie będę bawił się w naprawę. Czyli wychodzi na to że nie ma szans żebym wrócił do starego przebiegu ? Za jakiś tydzień muszę wybrać się na przegląd, a z tego co mi wiadomo spisują teraz liczniki, na zegarach 204 tysiące - jak na auto 20-letnie trochę mało :P

ja mam u siebie ok 12000. To jest mało. Jest to efekt próby zmiany przebiegu w takim liczniku zwykłym kablem, jak podałeś w linku. Jest jedna opcja, która można wypróbować, ale nie dam sobie ręki obciac. Jak masz przebieg na liczniku poniżej 100 km, to za pomocą vaga można ustawić dowolny przebieg. Ja juz tego nie wypróbuje, bo drugi raz nie chce mi wyzerować licznika. Tu w wątku kilka(nascie) stron wstecz było o tym. Jak nigdy Ci sie nie wyzerowal, to mozesz próbować, ale mwtoda nie jest sprawdzona. Innych sposobów chyba nie ma, poza wymontowaniem eeprom i zczytywaniem wsadu, modyfikowaniem i ponownym wczytywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o Pin 15? Jezeli tak to jest to pin od sensora oleju a mi chodzi skad wziasc najlepiej plus i minus :P


JUz wiem,chodzilo Ci o Pin 1 w niebieskiej kostce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy licznik już w aucie z zakodowanymi kluczykami i teraz mam sprawę ponieważ nie wiem czy tak jest w tych licznikach ale jak u was się zachowuje spalanie auta bo u mnie nie pokazuje tak płynnie tego wieczorkiem wstawie film jak to wygląda. mógł by ktoś opisać jak sie przełącza manetką strzałkami to co w danej chwili pokazuje bo zauważyłem że dwa razy pokazuje spalanie jakiś czas i jakis dystans w km

bediks jesli chodzi o mój wyswietlacz to miałeś rację po dłuższej jeździe zaczyna blaknąć ale to akurat tylko napis rds jaka stacja gra a reszta wyświetlacza blaknie ale tylko przy samej lewej krawędzi może kiedyś trafi się jakiś nowy wyświetlacz w dobrej cenie. pierwsze testy wygladały ok bo nie jeździłem autem z tym licznikiem tylko był podłączony na około 1h i przez ten czas nie blakło ale po dłuższej jeździe zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans to ile jeszcze przejedziesz na paliwie tym co masz w baku i obecnym spalaniu

Spalanie chwilowe i średnie , średnie to to co kółko przy nim jest z taka kreska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest kilka filmików jak sie zachowuje spalanie u mnie i na filmikach widać że wartośc zmienia się tylko podczas jazdy na postoju nic po wcisnieciu sprzęgła lub puszczeniu gazu pokazuje od razu 0


przepraszam za jakość filmików ale strugane było telefonem i podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest chwilowe czyli ile w danym momencie pali czyli rozpędzasz sie i normalne ze rośnie puszczasz gaz i hamuje silnikiem to norma ze zero pokaze bo wtedy silnik nie spala benzyny przełącz sobie na średnie spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli jak to jest dokładnie to spalanie co jest na filmikach to jest chwilowe spalanie a to średnie to bedzie z tym kółkiem przekreślonym tak i na tym należy sprawdzać spalanie autka tylko teraz mi powiedz jak to powinno być na postoju z odpalonym silnikiem bo jak widac u mnie na filmiku nr 3 to że na fisie w chwilowym jak i srednim spalaniu pokazuje duże ilości.

a kolejne moje pytanie to co oznacza na filmiku 3 1:13h i jeszcze takie cos sie wyswietla 17km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...