Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie na rosstech jest wszystko i nawet film na youtube

Sebidi jaku masz silnik? Można jeszcze z ecu wyciągnąć.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.8 avv benzyna

Z ecu myślę że byłoby latwiej

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spróbuj K+CAN jak nie pójdzie to musiałbyś mieć zwykły kabelek KKL i jest taki programik do wiersza poleceń me7_95040 do zczytania po obd , jakby co nie masz daleko możemy spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spróbuj K+CAN jak nie pójdzie to musiałbyś mieć zwykły kabelek KKL i jest taki programik do wiersza poleceń me7_95040 do zczytania po obd , jakby co nie masz daleko możemy spróbować :)

Będę próbował...ecu wybrać edc 15???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz diesla? :kox:

wybierz Bosch ME7 - coś takiego chyba jest w K+CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna [emoji12]w ecu nigdy nie grzebalem ...kto pyta nie błądzi dzięki za info

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pomóżcie! Wkurzał mnie wypalony fis u mnie (a byłem po przeszczepie z polifta) i zafundowałem sobie licznik z przedlifta (żółta i niebieska kostka 26 pin + czerwona 20 pin + czarna 4pin, fis ideał :naughty: ) i za cholerę nie wiem który kabel w nim odpowiada za płyn do spryskiwaczy bo wyświetla mi się komunikat na fis. Ktoś to ogarniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwonej kostce pin nr.9

By HTC Desire 820

Podlaczasz do masy i komunikat ginie

By HTC Desire 820

O kurde dzięki wielkie, próbowałem kodowaniem ale nic nie dało.

Mam jeszcze jeden problem. Jak otwieram drzwi kierowcy albo włącza/wyłączam zapłon to wskazówka od prędkościomierza drga przez około 7 sekund. Możliwe że coś źle podłączyłem czy mam licznik uwalony? Dodam że jak otwieram drzwi to nie wyświetla mi się przebieg, ale nie wiem czy w tych starych licznikach może tak było (rocznik '95).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, auto 1998r licznik zwykły z zegarkiem z cyferkami, posiada on w sobie immo? Uda się założyć FIS z przedlifta do tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwonej kostce pin nr.9

By HTC Desire 820

Podlaczasz do masy i komunikat ginie

By HTC Desire 820

O kurde dzięki wielkie, próbowałem kodowaniem ale nic nie dało.

Mam jeszcze jeden problem. Jak otwieram drzwi kierowcy albo włącza/wyłączam zapłon to wskazówka od prędkościomierza drga przez około 7 sekund. Możliwe że coś źle podłączyłem czy mam licznik uwalony? Dodam że jak otwieram drzwi to nie wyświetla mi się przebieg, ale nie wiem czy w tych starych licznikach może tak było (rocznik '95).

W przedliftowym nie podświetlał się przebieg po otwarciu drzwi a czemu wskazówka drga nie wiem nie spotkałem się jeszcze z czymś takim może coś w kabelkologi jest nie teges ale nie potrafię ci podpowiedzieć

By HTC Desire 820

Szybkie pytanie, auto 1998r licznik zwykły z zegarkiem z cyferkami, posiada on w sobie immo? Uda się założyć FIS z przedlifta do tego auta?

Może być problem bo przedlifty miały immo na zewnątrz licznika nie jestem pewien ale całkowite wyłączenie immo może pomoc w takiej przekladce

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landryn, mam ori fis vdo w swoim przedlifcie i też mi drży wskazówka obrotomierza, tego co wyczytałem na elektrodzie to problem z silniczkiem albo uwalony jakiś tranzystor, mimo że obrotomierz wskazuje prawidłowe obroty.

Mam zamiar regenerować swój licznik - wymienić silniczek obrotomierza, silniczek temperatury płynu chłodzącego bo się przywiesza oraz ożywić fisa wg. poradnika użytkownika osa_84

Dodatkowo zmyć czerwoną farbę na tarczy żeby wyglądał al'a polift.

Plany ambitne... ciekawe co mi z tego wyjdzie :D

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landryn, mam ori fis vdo w swoim przedlifcie i też mi drży wskazówka obrotomierza, tego co wyczytałem na elektrodzie to problem z silniczkiem albo uwalony jakiś tranzystor, mimo że obrotomierz wskazuje prawidłowe obroty.

Mam zamiar regenerować swój licznik - wymienić silniczek obrotomierza, silniczek temperatury płynu chłodzącego bo się przywiesza oraz ożywić fisa wg. poradnika użytkownika osa_84

Dodatkowo zmyć czerwoną farbę na tarczy żeby wyglądał al'a polift.

Plany ambitne... ciekawe co mi z tego wyjdzie :D

Wysłane z mojego GT-I9100

Tylko że u Ciebie obrotomierz a u mnie prędkościomierz. Też poza tym wskazuje poprawnie ale nie wiem czy po jakimś czasie nie wysiądzie całkiem ten silniczek.

W czerwonej kostce pin nr.9

By HTC Desire 820

Podlaczasz do masy i komunikat ginie

By HTC Desire 820

Kurde zmasowałem ten kabelek i dalej mi wyświetla komunikat od sprysków. Kodowanie też zmieniałem na 00142. Jakieś pomysły?

I jeszcze jeden mam problem, czasem podczas jazdy jakby ginął sygnał od komputera i spalanie pokazuje 51,6 l/100 i po jakimś czasie wraca do normy.

Może po prostu padł procesor w liczniku i takie cyrki się dzieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co może być jak co jakiś czas ściemnia mi sie fis. Po kilku km jest znów ok. Wygląda to tak jak bym skręcił do min podświetlanie (reszta podświetlania ok bez zmian) i później znów dał na max.

Edit:

Czy to moze być wina czujnika światła ? Chodzi mi o oczko na tarczy prędkościomierza pod 220km/h, bo to chyba jest jakiś czujnik światła :) czy sie mylę :)

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem ze wskazaniem cieczy na liczniku fis vdo 2000r do auta 96 zrobiłem przejsciowke z 26 na 32 pin ..coolant temp sender 26 pin żółtej na 8 pin niebieskiej

Wskazówka rusza się po przekreceniu zapłonu ale nie pokazuje temp nie idzie wskaźnik wyżej piny na bank są dobrze wpiete .na teście zegarów wszystko działa płynnie

Dobra ogarniete ..brakło masy w starej wtyczce

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował emulator czujnika poziomu oleju w misce to mam coś takiego :)


do a4 1998r, z licznikiem który ma zegarek z cyferkami chce wrzucić fisa (zegarek elektroniczny i białe podświetlenie) jest dużo roboty? Czy to samo co wrzucenie fisa z zegarkiem analogowym z cyferkami do którego jest poradnik na pierwszej stronie tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...