Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niech Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi...

Działa 

Edytowane przez venom85

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Proszę o odpowiedź na moje pytanie. W Audi z roku 2000 jest teraz licznik 8D0 920 900 M. Czasem opadają wskazówki obrotomierza i prędkościomierza. Zaproponowałem właścicielowi aby zzamiast naprawiać wymienił go na FIS. 

Jaki numer powinien mieć taki licznik? Jaki kupić?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Czy w A4 przy wymianie licznika na poliftowy 920 (na CANie) i sterownika silnika na poliftowy 012 (1.9 tdi) trzeba również wymienić sterownik airbag komunikujący się po canie? Jeśli tak to jak rozpoznać które działają na CANie?

Opublikowano

liczniki 920 w b5/c5 nie komunikują się po CAN z Airbagiem także nic nie musisz modyfikować 

Edytowane przez Banan

Opublikowano

Cześć, czy mógłby mi ktoś powiedzieć które linie w pliku wsadowym licznika odpowiadają za immobiliser (immo2) ? Zakładam FIS więc daję inny licznik, z oryginalnego licznika 8D0 919 861 C (pin 2071) przechodzę na 8D0 919 880 NX (pin według VAG EEPROM Programmer 1.19 to 1235), dlatego chciałbym zmienić informacje o immo w nowym liczniku. Pin z licznika z końcówką 880 NX to według obu programów 1235, jednak w VCDSie wpisując 01235 nie da się do niego zalogować. Wsad odczytałem VAG K+CAN Commander oraz VAG EEPROM Programmer ale z zwykłym kablem KKL. Będę wdzięczny za wskazówkę. W załączeniu przesyłam oba wsady, pozdrawiam.

8D0919861C B5-KOMBIINSTR. VDO D10 licznik 1.6 AHL.BIN 8D0919880NX B5-KOMBIINSTR. VDO D10 licznik, 1.8T.BIN

Opublikowano

Piny masz dobrze odczytane. Commanderem też nie idzie zaadaptować?

Opublikowano
7 godzin temu, Fazii napisał:

Piny masz dobrze odczytane. Commanderem też nie idzie zaadaptować?

Przy commanderze miałem na liczniku napis "fail" w miejscu przebiegu. Jednakże wydaje mi teraz czytając tę instrukcję:

że zapomniałem o adaptacji ECU, także zrobię jeszcze raz krok po kroku według tej instrukcji, ale korzystając z vag com i zobaczę czy znowu jakiś problem wyjdzie, mam nadzieję że nie

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Podpowie ktoś jak uruchomić ten licznik na stole w celu sprawdzenia fisa ?

20220621_105327.jpg

20220621_105333.jpg

Opublikowano

+

Niebieska pin 4

Żółta pin 9

 

-

Żółta pin 18 ewentualnie jeszcze pin 19

 

Opublikowano
1 godzinę temu, Fazii napisał:

+

Niebieska pin 4

Żółta pin 9

 

 

Żółta pin 18 ewentualnie jeszcze pin 19

 

Dzięki sprawdzone i taki tylko efekt 

20220621_164035.jpg

Edytowane przez Grzesiek1985

Opublikowano

Zrób test vcds'em i dopiero wtedy widać w jakim stanie jest fis.

Próbowałeś wcisnąć kilka razy lewy przycisk? Powinny się kolejno pokazywać wyświetlane komunikaty.

Opublikowano

Panowie czy pinout wtyczek 3x32 po 2000r w C5 jest taki sam jak w B5? Jeśli nie to jakie są różnice? Jakis schemat?  

 

Kostka zielona T32:

pin 18 can - z pinu 58 ECU ?

pin 19 can - z pinu 60 ECU?

Edytowane przez piebald.ball

Opublikowano
18 godzin temu, Fazii napisał:

Zrób test vcds'em i dopiero wtedy widać w jakim stanie jest fis.

Próbowałeś wcisnąć kilka razy lewy przycisk? Powinny się kolejno pokazywać wyświetlane komunikaty.

Próbowałem wciskać i bez rezultatu ten sam efekt 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ktoś wie co może być przyczyną licznika z A6C5 adaptacja w kanale 60 zrobiona na 1024, test wskazówek zdaje egzamin,pin 11 kostka niebieska podłaczony z kostką żółtą 3 pin engine rpm i obrotomierz nie chce wstać :( ?

Opublikowano

Jaki numer licznika łącznie z wersją Dxx? Bo w liczniku C5 lift Jak wyższy niż D12 to obroty tylko po can przyjmuje , spróbuj jeszcze 0 w adaptacji 60 kanału 

Edytowane przez Banan

Opublikowano

4BO 920 933G D14 Próbowałem 0 w kanale 60 :(

 

Opublikowano

Jest szansa coś zrobić czy musze się z I liftem od a4 full fis witać ? :( 

Opublikowano

Gdyby miał max d11 to by działał - niestety ten d14  nie ruszy - tylko po can 

 

Musisz licznik zamienić na inny 

Opublikowano
2 minuty temu, Banan napisał:

Gdyby miał max d11 to by działał - niestety ten d14  nie ruszy - tylko po can 

 

Musisz licznik zamienić na inny 

Rozumiem. Dzięki za pomoc. Chociaż sobie obudowę z ringami do starego przełożę. :banan::doh:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ktoś podpowie czy jest to sygnał spalania? Wchodzi żółty kabelek w białą kostkę. Przedlift 96r 1kostka ecu.

20220719_165619.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.