Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem u nas 100 tyś, więc mogę powiedzieć, że na Ori przeleciałem 205.000tyś kilometrów, teraz zmieniłem na FEBI, wymieniłem cały komplet - do tej pory 10.000 i póki co cisza :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ori mialem lem,kupilem teraz w IC tez lema gornego tylnego z zeszlifowanym znaczkiem ale porownojac je z oryginalnym musze stwierdzic ze to jest calkiem inny odlew aluminium.W dodatku swozen samego wahacza chodzi dosyc luźno,mam mieszane odczucia chyba jednak zainwestuje w mooga :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z firmą z branży automotiv, która od podstaw produkuje i składa gotowy samochód na miejscu. Jest to wielo etapowy proces na który mają wpływ różne firmy nawed z całego świata które muszą posiadać certyfikat jakości ISO/TS 16949 lub dodatkowo QS 9000 do ISO by mogły uczestniczyć w tym procesie. Czyli jak jakiś producent robi części na pirwszą linię to możemy być w 100% pewni jakości zapewnionej przez częste kontrole tzw. audity zewnętrzne sprawdzające cały proces prdukcyjny.

Racja ale niestety czesciowo tylko. Zawsze cos sie jest w stanie przeslizgnac. Poza tym tyczy sie to TYLKO pierwszej zabudowy. Wszystkie czesci, które my kupujemy to tzw Aftermarket a tu jest wolna amerykanka i licza sie głównie koszty a nie jakość. Ori z ASO sa robione na tych samych liniach co do pierwszej zabudowy teoretycznie przez 15 lat od konca produkcji modelu. Dlatego tyle kosztuja i dlatego sa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jasny, że cześci które mają szlif nie przeszły kontroli jakości przed oddaniem partii do ASO

Skad masz takie informacje?

to niedorzeczne, chodzi jedynie o sprzedaż wyrobów produkowanych dla audi poza serwisem, nie ma się co doszukiwać oszustw i niedoróbek w zawieszce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze to bzdura z ta kontrola jakosci,kupiłem uszczelkę pod miske i tez miala zeszlifowane znaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajzyj do dzialu osobnego ktory byl poswiecony MS

ja zakupilem lemki caly komplet od toma77 i tez ze szlifowamymi znaczkami audi,u mnie akurat sworznie chodzily bardzo ciezko,stare wachacze co sie okazalo zaden niebyl w ori (a bylem przekonany ze wszystko jeszcze w ori),tylko lewy lacznik stabilizatora ori-lemka-reszta jakies no name,czyli i w niemcowni juz ktos wymienial,a przebieg teraz 253789 tys ,wiec od 252000 tys przebiegu jestem testerem lemka zobaczymy jak dlugo pojezdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszły dziś do mnie kupione na allegro, nowe Lemy i też mają zeszlifowane znaczki. Moim zdaniem jest to zakazane przez firmę Audi, żeby Lem sprzedawał produkty z logiem Audi. Odnośnie kontroli jakości w branży Automotiv to muszę przyznać rację! Mam sporo kontaktu z tą właśnie branżą i wiem na jakiej zasadzie ona działa. Produkt, który nie spełnia wymagań jakościowych jest od razu nie dopuszczany do dalszej produkcji/obróbki. Jestem pewien, że są one robione na tych samych liniach produkcyjnych tylko zeszlifowane logo jest kwestią zabronienia tego przez Audi. Moim zdaniem nawet Tureckie podróby muszą spełniać wymagania jakie są nałożone na ten element i napewno proces jak i materiały są takie same jak w firmach na terenie Europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyłączam się do testu.

Właśnie zakończyłem wymianę wszystkich wahaczy na Master Sport. Do tego wymieniłem łączniki na Lemforder'y, oraz amortyzatory na KYB. Moim zdaniem wymiana samych wahaczy bez wymiany amortyzatorów nie daje pełnego efektu. W moim przypadku różnica jest ogromna, teraz autko dosyć miękko (jak na audi :tongue4: ) wybiera nierówności i nie słuchać przy tym żadnych stuków. Miałem luzy na sworzniach wahaczy górnych i dolnych po prawej stronie ale i tak postanowiłem wymienić całość.

Zobaczymy jak długo pociągną te MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem dopiero 600 km i jak na razie nic nie słychac. Dodam że jeżdzę po drogach łatanych, czesto też dziurawych ale staram sie uwazac. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja przejechalem juz na MS jakies 3000 po dziurach i narazie nic nie stuka.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem dopiero 600 km i jak na razie nic nie słychac. Dodam że jeżdzę po drogach łatanych, czesto też dziurawych ale staram sie uwazac. pozdro

A co ma stukać po 600 km albo po 3000 km?? :evil:

Jeśli słuchacie stuków po takim przebiegu to fajne wahacze kupiliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doloz 200zl i kup lemki z allegro o ktorych koledzy pisali w watku o wachaczach,i jest tam link do strony,bo po zalozeniu MS bylo roznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchajcie naciągaczy, na nasze gówniane drogi master sport już wytrzymał 32,000TYS KM!!!!!!

nie wiem czy ktoś już zrobił wiecej ale jestem pod wrażeniem, nie ma sensu zakładać droższych i nie wiadomo jak skutecznych, chyba że chcesz jeżdzić starym autem 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak przeglądam Wasze posty, bo jestem po wizycie u mechanika. No i mam wahacze do wymiany. Co powiecie na temat tego http://moto.allegro.pl/item435583701_wahacze_oryginal_audi_a4_a6_skoda_vw_b5_b6_wawa.html ??? I czy wymieniać komplet czy tylko te które wymagaja wymiany ? Jest jeszcze Master za niższą cenę http://moto.allegro.pl/item426939893_zestaw_wahaczy_audi_a4_a6_passat_b5_b6_mastersport.html Jestem właścicielem A4 od miesiąca i naprawde nie mam pojęcia co wybrać. Będąc u mechanika widziałem, że zakładał komuś Kraft'a ale może ktoś kto stosował wymienione przeze mnie firmy się wypowie ?? Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...