Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...a ja tam wolę mieć spokój. Od tej zimy bedę latać na 18" przez zimę, a 19" na lato, więc LMO będzie miało co "brać na klatę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większą felga to większa masa nie resorowana wiec wahacze dużo mocniej dostają po d*pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Będę polecał SKV Germany.

Wahacze wymieniłem przy przebiegu 128 tyś km, aktualnie jest to 137 tyś. Niektórzy by napisali, że bez sensu bo auto prawie nie jeżdżone. Jednak gumy w tulejach górnych wahaczy były już popękane, w górnym tylnym prawym sworzeń już stukał - wszystko TRW. Wiek auta, rocznik 1999, też swoje zrobił.

Po wymianie całego kompletu, 8 szt, auto się usztywniło i czuć zdecydowanie lepszą kontrolę prowadzenia. Tak więc wymiana była jak najbardziej wskazana. Na razie jestem zadowolony mimo, że prawym wahaczu (banan) wysiadła tuleja - tuleja ślizga się po gumie. Myślę, że ktoś musiał popełnić błąd na produkcji.

Tutaj zaznaczę, że mimo iż zestaw wahaczy kupiłem z zupełnie innej firmy to dystrybutor SKV Germany, firma ESEN, zgłosił się do mnie z propozycją wysłania nowego w ramach reklamacji. Tutaj wielki ukłon i podziękowania za szybką reakcję. Wahacz już czeka na przełożenie.

Po dystansie ok. 9 tys. km nie stwierdzam żadnych luzów, stuków, pęknięć osłon itp. Wciąż dobrze się prowadzi i trzyma drogi. Oby tak dalej i jak najdłużej.

Mój głos wędruje dla SKV Germany.

Pozdrawiam

Mariusz

2dd63216d9ba29c74c42d279f02dd111.jpg

8334902118b85e6e38ca0917e9c65d9c.jpg

Edytowane przez marivs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podpisik niczym dystrybutora ^^

jak narazie większość osób które poleca skv ma nie więcej niż 50 postów... marnie ;)

tym bardziej że wkleiłeś to samo w dwóch tematach.

omijam szerokim łukiem takie posty, mam nadzieje że nie firmę wahaczy

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Prywatnie. Tam usunąłem a tu jeszcze fotki uszkodzonej francy wstawiłem.

marivs

Edytowane przez marivs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podpisik niczym dystrybutora ^^

jak narazie większość osób które poleca skv ma nie więcej niż 50 postów... marnie ;)

tym bardziej że wkleiłeś to samo w dwóch tematach.

omijam szerokim łukiem takie posty, mam nadzieje że nie firmę wahaczy

Nie bawimy się w pisanie sobie laurek, prędzej czy później jakość zostanie oceniona i zweryfikowania.

Co do tego, że większość osób polecających skv ma mniej niz 50 postów to chyba po prostu przypadek . też chyba stosunkowoogólnie wiekszość osób na forum ma mniej niż 50 postów (a moze sie myle ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu widać, nawet jakbym miał ten zawias 10 lat to by Wam nie pasowało.. Dlaczego polecam? BO TANI, a opinie innych użytkowników potwierdzają, że do 30k przebiegu dobija, oczywiście zdarzają się jakieś awarie, ale według mnie połowa z nich powinna nawet nie być rozpatrywana bo bankowo coś było źle złożone. Miałem tez pogląd jak wyglądał mój MS po ~10k i którego tak dużo osób tutaj chwali to wystarczyło porównać, ilu uzytkowników tutaj stara się sprzedawać zawieszenie inne, niż SKV Germany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od czwartku. Czas pokaże co z tego będzie, na + jak najbardziej cena. Co dziwne, podczas wymiany lewa strona fabryka ze znaczkami OOOO, górne stukały już niemiłosiernie. Prawa meyle, już ruszana w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w moim Audi A4 B6 przyszła pora na zmianę zawieszenia. Robociznę mam za darmo bo wszystko będzie zmieniał tata mechanik. Zastanawiamy się nad SKV albo MS, z tego względu, że rocznie robię ok 10-15k km a zapowiada się, że będę robił jeszcze mniej. Czy owe zawieszenia dadzą radę wytrzymać z 2 lata? Powiedzmy te 30 w porywach 50k km?

Nie widzimy sensu w inwestycję w Lemfordera skoro robię takie małe przebiegi. Za 3-4 lata tego auta już mogę nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robisz 10-15 czyli przez 2 lata 20-30 to MS i SKV musza dac rade - bez jaj zeby wielowachacz 25 000km nie byl w stanie przejechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzimy sensu w inwestycję w Lemfordera skoro robię takie małe przebiegi. Za 3-4 lata tego auta już mogę nie mieć.

właśnie o to chodzi, jeżeli robi się małe przebiegi to Lemforder jest zbędny, po to są te zamienniki

kierowałem się tym samym bo rocznie robię niespełna 18tkm a kto wie co wydarzy się po 2, 3 latach ?

nikt mi nie zwróci za to że będę miał zawias lemfordera.. kupujący ma to w gdzieś

jak padnie decyzja że będę jeździł w tej budzie dożywotnio, to wtedy mogę skręcić dobry zawias i mieć spokój :)

dlatego sam zainstalowałem SKV i mam nadzieję że te 2 lata to mi pyknie na lajcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, przy sprzedaży możesz uwzględnić co i na co wymieniałeś, z tejże racji cena wyższa. Niemniej jednak ja polecam SKV, wątpie aby wyglądało po ~30K tak samo jak komplet MSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...