Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To nie wiesz, że w niedzielę odpoczywa się... ot i słuszna kara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że pracodawców tak życie nie każe za to że za marny grosz u nich się robi w soboty i niedziele. :kwasny:

Mam nadzieje że reklamacja na jednym wahaczu się zakończy :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie to juz od bardzo dawna, jeśli auto warte jest 5 tys a ty masz zamiar latać nim rok czy dwa to można wsadzić najtańsze co tylko jest i moze ze 40 tys będzie cicho.

Jeśli masz zamiar latać 5 lat cenisz sobie komfort, cisze i lubisz mieć dopieszczone auto to tylko lemforder i wbrew szerokiej opinii nie potrzeba wymieniać całego kompletu jeśli jakiś ori jest w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, może coś źle zmontowane ? :huh:

po 250 KM ?

Niestety problem z tanimi częściami i opiniami o nich jest uzależniony od losowej jakości produktu.

"Cze, znalazłem jeszcze tańsze gumy na gałki"

"za***iście, bierz ile możesz. Wyglądają jakoś?"

"Wyglądają? Czarna guma, nie ma co szukać smaku w d00pie. Wystarczy nam na tydzień, bo nas X podkupił z resztą partii. Nawet napis Sveden mają hehe"

"Zawsze do przodu panie wiceprezesie. A w prowincji Przec-iong Yak Cong-lera znalazłem taniej same gałki. Robili dla Y, a ta jak wiesz padła..."

"No i teraz ich jakość w naszej cenie hahahahaha"

"Hahahahaha. A jak tam wypad na Makau? Kasynka? No mów zbereźniku..."

Biorą co tańsze i od zmieniających się podwykonawców. Wiele z tych firm słowa "kontrola jakości" zna tylko z Wiki. Jedyne co im każe działać to kręcący się biznes więc tyle szczęścia, że tego nie paprzą całkiem. Bo by się białasy z EU na produkt wypięły.

Czynnik ludzki zresztą też ma cholerne znaczenie -chyba wielu zna tzw. syndrom poniedziałkowej produkcji...

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje na produkcji i wiem na czym to polega ;)

kupno wahaczy lemforder wiąże się z długą i komfortową jazdą przez kolejne 150TKM

to jest u mnie jakies 7 lat jazdy, a skąd ja mam wiedzieć że będę tyle nim jeździł ? kazdy robi pod siebie, jak skv czy MS mają mi starczyć na 3 lata to bez wahania wybieram którąś z tych firm.

a przy ewentualnej sprzedaży auta nikogo ine będzie obchodzić że wstawiono tam LEMA :)

na ten moment skorzystam z którejś z tych firm i przetestuje na własnej skórze, inaczej się nie przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a przy ewentualnej sprzedaży auta nikogo ine będzie obchodzić że wstawiono tam LEMA

Mnie obchodzi. Dzięki temu wiem, kto i jak dbał o auto, bo jak wkładał jakiś szmelc, to pewnie niejedna niespodzianka mnie czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kupić SKVki żeby zobaczyć co są warte :eusathink: ale strasznie już oryginały tłukły i nie mogłem dłużej czekać a jak żonce powiedziałem cene LEMA to nie chcecie wiedzieć co było w domu :kox: . W poprzedniej B6 montowałem zestaw MS od Wandeja i poza łącznikami nie miałem z nimi żadnego problemu a sporo kilometrów na nich porobiłem i dla tego zakupiłem do siebie również MSy ale już przy montażu było kilka wpadek :facepalm:

Śruby były pokryte niechlujnie pędzlem jakąś zieloną powłoka a gdy byłem reklamować wahacz to otworzyli przy mnie drugi zestaw MSa żeby mi dać drugi wahacz i tam śruby były srebrne jak pamietam takie same były przy zestawie MSa który brałem od Wandeja.

Śruby do łaczników były za długie musiałem założyć stare, sruby do mocowań widełek amora też były za długie przy max skręcie haczyły o drugi wahacz, nakrętki do stożków dolnych wahaczy nie posiadały szerokiego kołnierza, końcówki kierownicze też według mnie nie do końca przylegały do zwrotnicy po dokręceniu górną śruba. Gdy zamontowałem całość i złapałem za dolny tylny wahacz to z łatwością mogłem go skręcić czyli guma w tulejach była jakaś miękka. Miałem zdjęcie jak się guma z tulejki wysunęła ale po pokazaniu w sklepie usunąłem je.

Całość skręcałem jak samochód stał na przysłowiowych kołach bo ja przykręciłem sobie do piasty stare tarcze hamulcowe na których postawiłem samochód żeby miec wygodne dojście do górnych wahaczy więc o błedzie podczas montażu nie ma mowy :decayed:



a jak żonce powiedziałem cene LEMA to nie chcecie wiedzieć co było w domu :kox:

Przynajmniej po tej sytuacji teraz sama już wie że jednak chyba lepiej dołożyć do oryginałów i mieć pewność na kilka lat a więc jeśli zestaw się rozleci po roku lub wcześniej to się kupi Lemy chyba że uprze się o tą gwarancję na 80k lub 2 lata

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten luksus, że żona czai bazę. Jest prawnikiem i to po najwyższych święceniach ale bywało, że mi dawniej(przed dziećmi) pomagała w garażu i smarem się uwalała. ATF na węch poznaje, podobnie hamulcowy i sporo innych cieczy, a firmy pewne z pamięci recytuje.

Wahacz, sworzeń -wie co to jest i wie jak ważne.

"Jak masz jakieś gówno zakładać to niech postoi, mamy czym jeździć".

"Po co mi to mówisz? Wiem, że jak ma dobrze na gazie jeździć to trzeba dołożyć i wiem, że nie przesadzisz z kosztami"

"No to się urwało. Niedobre rączki zepsuły to naprawią"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie klienci czasem pytają o ilość miesięcy gwarancji na zestaw lemfordera to odpowiadam z doświadczenia że nie wiem. Nigdy nie reklamowałem zestawów lema, a sprzedaje od 9 lat. Wnioski dla mnie są proste.

Druga rzecz jak już ktoś wcześniej wspominał, jak jest ori zawias i nie wszystkie wahacze są wywalone, zakładasz lema jedną sztukę i masz znowu wiele lat spokoju. W tej samej sytuacji założyć taniochę to pół roku max i znowu robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ja robie ~7000 kilometrow rocznie i chce tym autem jezdzic jeszcze 10 lat to co mam kupic? :) MS (ktore nota bene mam w tej chwili, zalozone 2 lata temu przez poprzedniego wlasciciela) za 500zl ktore starcza mi na 5 lat czy Lema za 1500 na ktorym bede jezdzil ja i jeszcze kolejnych dwoch wlascicieli? :D A moze kompromisowo RTS za 900zl?

Dylematy dylematy... na szczescie jeszcze nic nie puka ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego Marcin sprzedałeś mi febi? :D

jak masz do wydania w salonie 150 tyś to nowym A8 z salonu nie wyjedziesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie klienci czasem pytają o ilość miesięcy gwarancji na zestaw lemfordera to odpowiadam z doświadczenia że nie wiem. Nigdy nie reklamowałem zestawów lema, a sprzedaje od 9 lat. Wnioski dla mnie są proste.

Druga rzecz jak już ktoś wcześniej wspominał, jak jest ori zawias i nie wszystkie wahacze są wywalone, zakładasz lema jedną sztukę i masz znowu wiele lat spokoju. W tej samej sytuacji założyć taniochę to pół roku max i znowu robota.

Rok mordo. Tylko tak jak piszesz sprzedajesz i zapominasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na tych RTS'ach ujechał już jakiś sensowny przebieg?

Jak to z nimi jest: wahacze RTS, a łączniki staba i końcówki drążków też RTS?

Ma to jakiś numer (w sensie cały zestaw) czy jak sprzedajecie to kompletujecie po wahaczu?

Znajomy w pastuchu ma Meyle HD i chwali sobie. Jak cenowo Meyle do B6 wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem i mam ponownie meyle hd,na poprzednich przelatałem 6 lat i 70 tkm i nie wiem ile poprzedni właściciel stuknął i żeby nie to że to ośka była z podciągniętą mocą prawie X2 to by jeszcze pochodziły a tak sie gumy powyciągały troszkę ale luzów jakiś nie było,w grudniu zaś założyłem meyle hd i śmigam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja również staje przed wymianą kompletnego przedniego zawieszenia. Zrobiłem porzadne rozeznanie, rozmawiałem z kumplem co się na tym zna. Biore pod uwagę dwie firmy MasterSport lub Ruville. Co myślicie o tej drugiej? Również chciałem się zapytać, czy ktoś może posiada jakieś zniżki gdzieś, bo jeśli tak to dołożył bym troche i zainwestował w komplet lefordera, gdyż widziałem, że niektórzy wczesniej dorwali takowy komplet za 1500 zł. Ktoś cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu też są ludzie którzy się na tym znają. cofjnij temat o parę stron i będziesz wiedział co i jak ;)

w sprawie wahaczy zgłoś się do @ Wandej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville to nie firma, tylko pakowacz. Co będziesz miał w środku jest loterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja również staje przed wymianą kompletnego przedniego zawieszenia. Zrobiłem porzadne rozeznanie, rozmawiałem z kumplem co się na tym zna. Biore pod uwagę dwie firmy MasterSport lub Ruville. Co myślicie o tej drugiej? Również chciałem się zapytać, czy ktoś może posiada jakieś zniżki gdzieś, bo jeśli tak to dołożył bym troche i zainwestował w komplet lefordera, gdyż widziałem, że niektórzy wczesniej dorwali takowy komplet za 1500 zł. Ktoś cos?

kumpel ci ruvilaa doradził? jak tak to zna sie jak cholera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...