Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie, po włożeniu nowych liczników nie włączałem radia i potem po włożeniu starych radio już nie działało...

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 802,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Póki będziesz korzystał z rns'a w obecnym samochodzie to żadna niemiła niespodzianka Cię nie spotka :) czytałem o istnieniu płytek z softem które kod wyciągają, ale nie przyszło mi nigdy z tego skorzystać

No nie zamierzam go nigdzie przerzucać ;) Dziękówa :hi:

No chyba nie tak do końca, ja kiedyś próbowałem zmieniać zegary i nie wiadomo czemu radio zgubiło kod co prawda Concert ale może i rns spłatać figla:wink:

Wiadomo - Nowe liczniki (używane) przed kodowaniem pewnie miały inny VIN, niż ten Twojego samochodu, VIN jest rozsyłany na CAN'ach, radio uczy się VIN'u po wpisaniu poprawnego kodu i go zapamiętuje. Możesz to nawet sprawdzić, podłącz radio na biurku, poprosi o kod, włóż je później z powrotem do auta - kod nie będzie potrzebny. Trenowałem to z CHorusem Concertem Symphony i aktualnie w RNS'ie - wszędzie działa to tak samo ( w modełach >= B6)

W jakie piny i w której kostce trzeba się wpiąć "+" i "-" żeby odpalić rns-e na stole ?

Opublikowano

rnse.jpg

pin12 w kostce D - masa -

pin15 w kostce D - plus +

Opublikowano

Złącze D 12 będzie masa 15 zasilanie jak nie będzie banglać to chyba jeszcze + dodakowo na 16 ale nie jestem pewien

Opublikowano

podziękował :hi:

---------- Post dopisany 16-11-2012 at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany 15-11-2012 at 22:10 ----------

...

Opublikowano

RNS łapie mi maksymalnie 6 satelitów a najczęściej jest to 2-4 satelity :facepalm: Na parkingu w mieście 0-1 łapie... Odbiornik GPS się wysrał?

Opublikowano
RNS łapie mi maksymalnie 6 satelitów a najczęściej jest to 2-4 satelity :facepalm: Na parkingu w mieście 0-1 łapie... Odbiornik GPS się wysrał?

Daj go na szybe :wink: tam gdzie jest czujnik nasłonecznienia .

Opublikowano

Dawałem i też maksymalnie 6 łapie, a Bartek mówił, że mu 8 łapie:whistling:

Opublikowano
Moze tez to zalezac w jakim miejscu jesteś

no np . jak się trzyma auto w bunkrze przeciw atomowym z 10 metrów pod ziemią to raczej nie ma co liczyć na jakąkolwiek satelitę :kox:

Ja przy starcie mam 6-7 a po 5 minutach już cały czas trzyma 8 . Antenę mam przyklejoną za licznikami . Czasami jak przejeżdżam przez jakiś tunel albo jak wjeżdżam na zadaszony parking to liczba satelitów potrafi się zmniejszyć do 2-3 . Jak na razie nie miałem sytuacji żeby całkiem sygnał zanikł.

Opublikowano

A mi normalnie sygnał znika całkowicie na otwartej przestrzeni.

Opublikowano

Koledzy nie orientujecie się czasem, czy przy odtwarzaniu mp3 z kart SD da się jakoś szybko przełączać między folderami?

Jeśli mamy na przykład kilka folderów z różną muzyką na karcie?

Opublikowano
Koledzy nie orientujecie się czasem, czy przy odtwarzaniu mp3 z kart SD da się jakoś szybko przełączać między folderami?

Jeśli mamy na przykład kilka folderów z różną muzyką na karcie?

Podczas odtwarzania muzyki z karty wciśnij przycisk CD/TV i pokażą Ci się foldery:wink:
Opublikowano

Takie to proste :facepalm: Az mi wstyd.

Dziękuję wladi. Byłem, sprawdziłem - działa! Genialne :wink:

Opublikowano
Takie to proste :facepalm: Az mi wstyd.

Dziękuję wladi. Byłem, sprawdziłem - działa! Genialne :wink:

Hehe spoko luzik a wstyd to kraść i z d*py spaść:decayed:
Opublikowano
A da się zrobić tak żeby pokazywało ograniczenia prędkości itd.?

W ogóle te alejki u ciebie jakieś takie ładniejsze są...

Są ładniejsze, bo to nowy, ledowy wyświetlacz w rns-e...

A ograniczeń NIE da rady zrobić. I pod tym względem nasze sat-nav-y z softem z 2008r zawsze będą gorsze od tom tomów, gdzie aktualizację będziesz miał na bierzaco

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 01:20 ---------- Poprzedni post napisany at 01:19 ----------

Czyli co w końcu trzeba ustawić żeby pokazywał zjazdy?

Kupić nowy rns-e...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Kupić nowy rns-e... A jaki to nowy model RNS-E ???

Tak nawiasem piszac ...co to jest : RNS-E aisin ??

Duzo ogloszen na all... widac z tym wlasnie dopiskiem "aisin"

Opublikowano

może mi ktoś powiedzieć jakie mam mieć kodowanie dla kół 225/40/18 ?

Opublikowano

Witam, mam problem z wyświetlaniem informacji z navi na fisie. Na pierwszej stronie alvaro też napisał, że ma ten sam problem co ja czyli " u mnie aby navi włączyła się na zegarach muszę ją wyłączyć i włączyć z powrotem ( info z radia, mp3 i CD) działa bez takich cfancyków..."

U mnie też info się pojawia po tej procedurze, ale jestem ciekaw czy już ktoś to obszedł np. innym kodowaniem. U mnie jest to wartość 23 ( czyli suma 16+4+2+1).

Druga sprawa to nie wiem jaką wartość wpisać w adaptacji kół w kanale pierwszym, na lato mam 205\55\16, zima 195\65\15 czyli standard.

Proszę o jakieś info na te tematy.

Opublikowano

Wartości kodowania dla poszczególnych rozmiarów kół

Tyre size: Tyre circumference:

195/65 R14 1935

195/65 R15 1935

205/55 R15 1930

205/55 R16 1930

205/60 R15 1910

205/640 R440 A 1952

205/65 R15 1973

215/50 R17 1976

215/55 R16 1960

215/650 R440 A 1983

225/45 R17 1930

235/40 R18 1967

235/40 ZR18 1967

235/45 R17 1964

245/40 R17 1915

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.