Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nikt nic nie pisze o Firestone Winterhawk 2 EVO a słyszałem ,że dają rade. Posiada ktoś, żeby potwierdzic ??

Sprzedawałem takie oponki ostatnio i właśnie napisałem pw do kolegi z prośbą o wyrażenie opinii w tym wątku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze o Firestone Winterhawk 2 EVO a słyszałem ,że dają rade. Posiada ktoś, żeby potwierdzic ??

Sprzedawałem takie oponki ostatnio i właśnie napisałem pw do kolegi z prośbą o wyrażenie opinii w tym wątku :wink:

No witam. Kolega pyta o trochę inny rozmiar ja brałem 195/65/15 ale napiszę. Tak jak Hugo pisał kupiłem u niego te oponki i co mogę powiedzieć, na pewno jestem zadowolony z tego jak zachowują się na mokrej nawierzchni, wpaść w kałużę na zakręcie przy 80km/h też można i nawet się nie odczuwa (piszę o tym bo przez nieuwagę miałem taką sytuację), nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia z różnymi oponami więc nie porównam do innych. Na suchej nawierzchni może i trochę pływają ale przy prędkościach powyżej 120km/h, nie powiem jak zachowują się na śniegu bo nie mogłem ich jeszcze przetestować w tych warunkach. Jeśli chodzi o głośność to na pewno są cichsze i to sporo od moich letnich GoodYear-ów 225/45/17 :decayed: Wydaję mi się, że opony Firestone są godne polecenia, to są zimówki i wiadomo, że dopiero w swoich warunkach będą najefektowniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze o Firestone Winterhawk 2 EVO a słyszałem ,że dają rade. Posiada ktoś, żeby potwierdzic ??

Sprzedawałem takie oponki ostatnio i właśnie napisałem pw do kolegi z prośbą o wyrażenie opinii w tym wątku :wink:

No witam. Kolega pyta o trochę inny rozmiar ja brałem 195/65/15 ale napiszę. Tak jak Hugo pisał kupiłem u niego te oponki i co mogę powiedzieć, na pewno jestem zadowolony z tego jak zachowują się na mokrej nawierzchni, wpaść w kałużę na zakręcie przy 80km/h też można i nawet się nie odczuwa (piszę o tym bo przez nieuwagę miałem taką sytuację), nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia z różnymi oponami więc nie porównam do innych. Na suchej nawierzchni może i trochę pływają ale przy prędkościach powyżej 120km/h, nie powiem jak zachowują się na śniegu bo nie mogłem ich jeszcze przetestować w tych warunkach. Jeśli chodzi o głośność to na pewno są cichsze i to sporo od moich letnich GoodYear-ów 225/45/17 :decayed: Wydaję mi się, że opony Firestone są godne polecenia, to są zimówki i wiadomo, że dopiero w swoich warunkach będą najefektowniejsze.

No to widzę pozytywna w miarę ocena ,bo właśnie znajomy mechanik mi je polecił ,bardzo sobie je chwalił ,a nie widziałem ich tu nigdzie branych pod uwagę :wtf: ale i tak jeszcze nie zdecydowałem jakie zakupić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać:

1. BRIDGESTONE 205/55 R16 LM30 BLIZZAK -348,00 zł

2. GOODYEAR 205/55 R16 ULTRA GRIP 7+ -346,00 zł

3. UNIROYAL 205/55 R16 MS PLUS 66 -310,00 zł

4. FULDA 205/55 R16 KRIST MONTERO 3 -317,00 zł

5. PIRELLI 205/55 R16 SNOWCONTROL SERIE II -331,00 zł

6. SAVA 205/55 R16 ESKIMO HP -309,00 zł

Potrzebuje taką oponkę, która będzie dawała radę śmigać po nieodśnieżanych drogach.

Jeździłem kiedyś na Nokianach WR, na śnieg nie znalazłem do tej pory lepszej opony.

W tym sezonie odkryłem Nokiana W+, wzór bieżnika taki sam jak w WR+ach, według mnie bierz w ciemno ):

Nokian W+ 205/55 R16 91 T. Opony Nokian . Oponeo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod wątek.

Mam wybór między 2 rodzajami opon: FIRESTONE WINTERHAWK 2 EVO 195/65R15 91T 2012 (2671021206) - motoAllegro firestone albo: 4 x Opona zimowa 195/65r15 91T GOODYEAR UG8 (2776194599) - motoAllegro co byście bardziej polecali panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób wy dokręcacie koła u was w samochodzie? bo ja nie kryję że robię to na OKO a teraz zauważyłem w książce serwisowej że trzeba je dokręcać siłą 120Nm, ciekawe czy czegoś nie narobiłem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma klucza dynamometrycznego to dokręca na oko. Ja wymienia kółka w porządnym serwisie to mają taki klucz i dokręcają :wink: Tak więc spokojnie nic nie narozrabiałeś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem nowe Continental TS850 i narazie rewelka chciaż nie miałem okazji testowac na śniegu. Bardzo ciche, na mokrej lepiej niż moje letnie Firestone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem jakieś 200km na nokianach wr a3. Muszę przyznać że cichszych opon jeszcze nie miałem, w ogóle ich nie słychać Komfort bardzo dobry (205/55R16), kierowanie także. Teraz ino czekam na śnieg i zobaczymy co potrafią..:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jaki rozmiar opon Nokian WR A3 i felg stal. polecacie do Audi A4 Avant 98r ? Letnie mam 195/65/ R15

Takie same jak letnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np 195/50 R15 ? podejda ? :wink:

Założyć je założysz, pytanie po co... :facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj te Dunlopy 4D, i pierwsze wrażenie jest takie że są bardzo ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam DUNLOPA 4D jestem mega zadowolony, w starym aucie w zeszłym roku było 195/65/15 teraz w EXEO mam 205/55/16,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolego na śniegu się sprawują ?

Ja póki co po mokrym asfalcie jeździłem, wiec ciężko cokolwiek stwierdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...