Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku teź myślałem o Firestone ale jakoś ten bieźnik do mnie nie przemawiał bo wszystkie firmowe hity mają jodełke-kierunkowe dlatego pomyślałem o Vredestein ale jednak zostane przy Firestone bo opinie tez ma lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co byście polecili z tych opon:

Firestone Winterhawk 2 EVO

Vredestein Snowtrac

Szukam do auta żony więc rozmiar 155/80 R13.

Jeżdził ktoś może na któryś?

Z tego co wyczytalem to firestony evo wypadly w testach lepiej noz vredestein.

Wystarczy wklepac w google test adac albo tuv i tabela mowi wszystko.

Sam dzisiaj zakupilem 4szt firestone evo 2, 205/60/16 jutro dojda takze wkoncu bede mogl spokojnie jezdzic i oczekiwac na snieg ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja tu widzę co innego:

Test opon zimowych ADAC 2011/2012 w rozmiarze 175/65 R14 ~ Oponeo.pl

Poza tym samymi testami nie ma co się sugerować, wcześniej snowtrac 3 bywały w ścisłej czołówce, później dziwnym trafem się to zmieniło...

Trzeba brać też pod uwagę opinie innych użytkowników...

---------- Post dopisany at 06:49 ---------- Poprzedni post napisany at 06:47 ----------

Na początku teź myślałem o Firestone ale jakoś ten bieźnik do mnie nie przemawiał bo wszystkie firmowe hity mają jodełke-kierunkowe dlatego pomyślałem o Vredestein ale jednak zostane przy Firestone bo opinie tez ma lepsze.

Z ocen i opinii użytkowników na Oponeo wynika co innego...

Inna sprawa, że Vredestein należy do segmentu premium a Firestone do klasy średniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili z tych opon:

Firestone Winterhawk 2 EVO

Vredestein Snowtrac

Szukam do auta żony więc rozmiar 155/80 R13.

Jeżdził ktoś może na któryś?

Z tego co wyczytalem to firestony evo wypadly w testach lepiej noz vredestein.

Wystarczy wklepac w google test adac albo tuv i tabela mowi wszystko.

Sam dzisiaj zakupilem 4szt firestone evo 2, 205/60/16 jutro dojda takze wkoncu bede mogl spokojnie jezdzic i oczekiwac na snieg ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja tu widzę co innego:

Test opon zimowych ADAC 2011/2012 w rozmiarze 175/65 R14 ~ Oponeo.pl

Poza tym samymi testami nie ma co się sugerować, wcześniej snowtrac 3 bywały w ścisłej czołówce, później dziwnym trafem się to zmieniło...

Trzeba brać też pod uwagę opinie innych użytkowników...

---------- Post dopisany at 06:49 ---------- Poprzedni post napisany at 06:47 ----------

Na początku teź myślałem o Firestone ale jakoś ten bieźnik do mnie nie przemawiał bo wszystkie firmowe hity mają jodełke-kierunkowe dlatego pomyślałem o Vredestein ale jednak zostane przy Firestone bo opinie tez ma lepsze.

Z ocen i opinii użytkowników na Oponeo wynika co innego...

Inna sprawa, że Vredestein należy do segmentu premium a Firestone do klasy średniej...

Nie chcąc się kłocić : Firestone Winterhawk 2 EVO

Jeżeli chodzi o opinię to nie są takie złe jak to wyżej napisałeś.

Owszem jest to klasa średnia ale warta moim zdaniem pieniędzy,dzisiaj pytałem wulkanizatora (bo zmieniał mi na EVO2) o samą markę firestone odpowiedział że fakt faktem opony nie znajdują się w pierwszej czołówce ale są warte swej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie chcę :P

Nie napisałem wcale, że są złe ani, że mają złe opinie, tylko chodziło mi o to, że vredestein snowtrac 3 nie są gorsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytając opinie na necie lepiej ludzie chwalą Firestone Winterhawrk 2 Evo. Choć i Firestone i Vredestein sa w identycznej cenie. Nie wiem co brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UG8 są lepsze niż UG7, po prostu nie robią już szału na tle konkurencji jak kiedyś UG7 :wink:

Michelin Alpin A4 i Conti TS850 są git...

Mam TS830 i jeszcze tą zimę przelatają ale opona szału nie robi.. na wodzie "pływa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia już posiadam na swoich łapkach Firestone Winterhawrk 2 Evo i mogę co nie co o nich powiedzieć:

Sucha nawierzchnia- przy prędkościach 140km/h opony wydają się dla mnie cichsze w porównaniu z letnimi,tylko szum wiatru a bieżnika nie słychać.

Mokra nawierzchnia- autko jak przyklejone (średnia prędkość w zakręcie 70/80km/h), przy zakręcie ok 180 stopni dopiero można usłyszeć odgłos bieżnika.

Śnieg puch- elegancko wydawało mi się że przez taką dużą ilość rowków będzie powodowała że opona nie da rady z usuwaniem sobie śniegu,myliłem się na śniegu trzyma elegancko i również elegancko odprowadza śnieg!

Błoto pośniegowe- to samo co na mokrej nawierzchni!

Lód,gołoledź- no tu wiadomo jak każda opona zawsze będzie miała poślizg,w przypadku firestonów w skali od 1 do 6 daję im 3,5 za zachowanie na lodzie z tego faktu iż musiałem ostatnio awaryjnie hamować i niestety zatrzymałem się dość daleko od miejsca,które sobie założyłem...

Ogólnie wg mnie opony godne polecenia jeśli nie szarżujemy w zimę i jeździmy z głową,oponka dobra na długie trasy cicha przedewszystkim :)

---------- Post dopisany at 11:02 ---------- Poprzedni post napisany at 11:01 ----------

Dodam że rozmiar opony u mnie to: 205/60/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zima się zbliża :wink: wypłata również, więc trzeba kupić jakieś oponki. Co myślicie o Nokianach WR D3? Mają dosyć dobre opinie. Zastanawiam się też nad tym czy kupować 17 i zakładać na to alu co mam czy kupić 15 i do tego stalówki. Jaka będzie różnica w zachowaniu? Porównujemy 205 ew. 215/50/17 z 195/65/15. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem z forum.

Tak jak inni pisali bok opony bardzo miekki, bieznik dosc twardy jak na nowa opone. Dzis przyszly jutro zaloze... Ciekawe czy jest roznca made in Finlad a Rusia?

Mam wschodnie 195/65 r15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental ContiWinterContact TS850 - na razie mogę powiedzieć że są głośne, własności jezdne i inne parametry będę mógł ocenić jak trochę więcej pojeżdżę na nich w zimowych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak opinie użytkowników oponek Nokian WR D3..

Jak już wcześniej pisałem na mokrym czy zmrożonym asfalcie bardzo fajnie. Jestem natomiast zawiedziony wybieraniem śniegu i błota pośniegowego.

Wlot w błoto pośniegowe na łuku kończy się automatycznym poślizgiem, nawet przy stabilnym ciągu i małej prędkości. Czy ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia?

Co prawda porównuje do wcześniejszych opon, które miały bardzo agresywny bieżnik i duże szumy. Czyżby coś za coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego sezonu ujeżdżam Conti TS850 i po lekturze testów spodziewałem się dobrych osiągów. Po kilku dniach na śniegu moge powiedzieć, że się nie zawiodłem.. Poprzednio jeździłem na UG7 i gdy bieżnik zszedł do 4 mm trakcja znacznie się pogorszyła i nie było problemu przy Q na śniegu mielić kołami na 4 biegu. Teraz na Conti ciężko mi zerwać przyczepność nawet na 3 biegu, no chyba że lecę bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zamówiłem nowy komplet Goodyear 7+, a te conti co mam założone sprzedaje. Długo myślałem co wybrać, ale wiele osób chwaliło oponki to zakupiłem.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zamiennik proponujecie do koła 225/50R17 ? Chodzi mi o węższy rozmiar bo za rok mam kupić nowe kapcie na zimę i myśle czy nie zmienić na inne...

Chyba że z braku laku, będe musiał wrócić do rozmiaru 16'' ale to znowu felge trzeba by zmieniać....

Niby się dobrze na nich jeździ, nie narzekam, w dodatku ten profil jest wysoki, ale czasami potrafi lekko się uślizgnąć na błocie pośniegowym. I zastanawiam się na ile to wina opon po dwóch sezonach a na ile rozmiaru 225 ? Choć dodam że oponki mają bardzo wysoki bieżnik i mało jeżdzone - Conti Ts830 bodajrze czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i jestem po pierwszych testach Pirelli SnowControl Serie 3 196/65/15. Za komplet dałem 820. Jak narazie po pierwszych próbach jestem bardzo zadowolony, z głębokiego śniegu żaden problem wyjechać. Co do trzymania na zakrętach, nie zauważyłem, żeby tył czy przód uciekał, przy braniu ostrych zakrętów z prędkością jak latem czasami włączało się ESP ale żadnych uślizgów itp. nie testowałem na typowo mokrym asfalcie, na suchym są ciche. Także jak ktoś się zastanawia to moim zdaniem warto brać, ja bym je wziął jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pirelli ale w rozmiarze 205/55R16. Po dwóch latach sporo straciły na właściwościach na śniegu.

Fajne ceny są tych 15'' :grin: tylko to czasami trzeba zapłacić za 1szt. 17''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...