Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie w końcu jak jest w silnikami BRD, produkcja 2007

Nie mam żadnych objawów że coś jest nie tam jak narazie

jak nie ma objawów to jeździć a jak masz za duzo kasy miska w dół i kontrola stanu zabieraka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam pytanie odnośnie tematu:

Zakupić nową oryginalna pompę oleju od 1.9 do swapa czy używana oryginalną???? Jak uważacie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam pytanie odnośnie tematu:

Zakupić nową oryginalna pompę oleju od 1.9 do swapa czy używana oryginalną???? Jak uważacie??

Pozdrawiam

Nie no, jasne ze oryginał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Zakupiłem komplet z all... z nową oryginalną pompą. Moze znacie zakład w krakowie który to robi?

pisz PW

http://a4-klub.pl/index.php?/user/73180-pawelkiwi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za odpowiedzi :)

zalewa83:

wydaje mi się że musisz to sprawdzić niezależnie od oznaczenia silnika. Ja mam 260 BLB i bede robił swapa. Ale jak masz BRE to imbusik i ewentualnie wałek do wymiany i spokój na kolejne 200 kkm. Lepiej wydać kilka stów niż kilka tysięcy gdy ujżysz czerwoną lampkę alladyna :) pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BPW i właśnie widziałem coś takiego... Czy to o to chodzi?

7258548b759d037ffc18b994ea7d9b85.jpg

dokładnie, tylko musisz sie dowiedzieć czy masz te wałki napędzane łansuchem jak w BLB czy przez zęby jak w BRE. Jak zęby to wałek plus imbus a jak łancuch to albo nowa zębatka łancuch napinacz i imbus lub swap pompy oleju z 1.9..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie ile km wytrzyma ten imbus jak zostal wymieniony ?

jak razem z walkiem i robisz tylko trasy nawet pol miliona km :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie w końcu jak jest w silnikami BRD, produkcja 2007

Nie mam żadnych objawów że coś jest nie tam jak narazie

jak nie ma objawów to jeździć a jak masz za duzo kasy miska w dół i kontrola stanu zabieraka :)

Witam.Własnie mam zatarte balanse czy z tą przekładką da się coś zrobić 2.0tfsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak da się - wymienić balanse.

Zatarte balanse to nie wadliwy napęd pompy oleju. Niby blisko ale niestety to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do niego pw.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.0 tdi jest z 04.2006 silnik BRF 136 km, czy też muszę robić swapa przejechane mam 201000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

no i szlak trafił moją Andzię (pier***** zemsta Hitlera) 2.0 TDi 2006 r. BRD, dzisiaj podczas jazdy zaświeciła się kontrola oleju, oczywiście szybko zgasiłem silnik. Tylko teraz dwie sprawy: nie wiem jak się za to zabrać :/ brak podnośnika więc nie mam jak podnieść tej cholery i sprawdzić jaki napęd pompy, do serwisu dzwoniłem oni mi nie powiedzą jaki napęd bo z fusów nie wróżą, jestem spod Jarosławia do Rzeszowa ok 70 km, więc z holowaniem ciężko pewnie trzeba by zamówic lawetę ale cóż tak przy tych kosztach 2 czy 3 stówki za lawetę, dobra to teraz koniec mojej litanii, poleci ktoś jakiś warsztat z okolic jarosławia który fachowo zajmuje się takimi sprawami? o diagnozę nie pytam bo to raczej oczywiste, choć... zastanawia mnie bo po tym jak zaraz zatrzymałem się i sprawdziłem bagnet to był prawie że suchy , stan oleju sprawdzałem w ubiegłym tygodniu było perfekt, no a z tego co czytałem na forum to jeżeli pompa walnięta to stan będzie pokazywać u mnie susza, przebieg 221k. Co mam robić? kanister benzyny i zapałki? ew głebokie jezioro i po sprawie z tą "przewagą dzięki technice" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...