Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima z jednej strony grzeje, z drugiej chłodzi - Adaptacja Siłowników Klap


wielki1980

Rekomendowane odpowiedzi

Za błąd 0604 odpowiedzialny jest silniczek otwierający i zamykający klapę dopływu świeżego powierza ,jak zdejmiesz schowek silniczek nr 5, możesz wykasować, jak nie wróci zrobić nastawy podstawowe,jak to nie pomoże do czyszczenia lub wymiany

 

silniczki.jpg.d5ec5de86b54c498541cfb8f63e23885.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, greg2505 napisał:

Za błąd 0604 odpowiedzialny jest silniczek otwierający i zamykający klapę dopływu świeżego powierza ,jak zdejmiesz schowek silniczek nr 5, możesz wykasować, jak nie wróci zrobić nastawy podstawowe,jak to nie pomoże do czyszczenia lub wymiany

 

silniczki.jpg.d5ec5de86b54c498541cfb8f63e23885.jpg

a ale ten silniczek, a zarazem błąd raczej nie odpowiada za moje problemy z brakiem ciepłego powietrza, prawda?? W sobotę chyba będę musiał się zabrać za czyszczenie wszystkich silniczków i może coś się poprawi ;(

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od temperatury są V158 i V159.

Pisałeś tu wcześniej, że pojawia Ci się błąd na G113.

G113 jest od V71, wiec jego sprawdź najpierw.

f401254s-960.jpg.8385409d150088f282f164d57b588951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa mi się chyba skomplikowała, a mianowicie silniczki chodzą chyba ok, ale mimo tego dalej mam zimno.

Jak ruszam tą wajchą:

IMG_20211120_135021.jpg

to dalej nic się za bardzo nie zmienia. 

Dodatkowo, auto chodziło zapalone koło godziny czasu (temp. na blacie 90*) a u mnie węże od nagrzewnicy były na tyle letnie, że je normalnie mogłem chwycić rękami, a to chyba tak być nie powinno.

Powiedzcie mi jeszcze czy węże od nagrzewnicy to są te co na zdjęciu, czy się mylę:

IMG_20211120_142733.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał:

Tak to te. Możliwe, że jest zapchana.

Lepiej przetkać/przepłukać starą oryginalną, czy kupić nowy zamiennik??

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio odwrotnie,  leciał wrzątek,winny był silniczek v107 zielony,może w drugą stronę jak blokuje leci chłodne, co do płukania to na aucie można by przepłukać,bo jak wyjmować to lepiej daj nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, greg2505 napisał:

Miałem ostatnio odwrotnie,  leciał wrzątek,winny był silniczek v107 zielony,może w drugą stronę jak blokuje leci chłodne, co do płukania to na aucie można by przepłukać,bo jak wyjmować to lepiej daj nową

To sprawdzę to jeszcze jutro. A pytając wyprzedzająco nagrzewnica febi będzie ok, czy lepiej brać dwa razy droższą valeo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga będzie śmigać,pewnie szybciej auto pogonisz niż padnie,ale wg mnie to nie ona jest problemem,z reguły wymienia się ją jak cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, greg2505 napisał:

Jedna i druga będzie śmigać,pewnie szybciej auto pogonisz niż padnie,ale wg mnie to nie ona jest problemem,z reguły wymienia się ją jak cieknie

to gdzie jeszcze może być problem, jeśli nie w nagrzewnicy?? Auta raczej nie pogonie bo ma u mnie dożywocie, ostatnio kupiłem drugie i audi mam tylko hobbystycznie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowaniu klapami,odkręć jeszcze ten co ci napisałem i przestawiaj ręcznie klapę i tą co wywala błąd,jak nie pomoże możesz przepłukać na aucie nagrzewnicę,kiedyś w 80 nie miałem ogrzewania ,też pierwsze było zapchana nagrzewnica,a wyszło że gąbka przestała istnieć na klapie od ciepłego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś coś podziałałem, ale żeby nie śmiecić tematu opisałem to tu: https://a4-klub.pl/topic/482937-brak-ogrzewania/

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę temat, mianowicie chodzi o temperaturę powietrza z nawiewów, od strony kierowcy. Na ustawieniu Lo leci zimne powietrze, a już na 18 stopni leci gorące. Podpinałem kompa, i wyświetliły mi się błędy widoczne na zdjęciu. Podpowiedzcie co wymienić i w którym miejscu się to znajduje.( Wiem, że gdzieś w temacie bym to znalazł, ale mało czasu ). Im szybciej zakupie i zabiorę się za wymianę tym lepiej. Z góry dzięki i pozdrawiam

IMG_20220322_171625.jpg

Edytowane przez Wujekgizmo
Edit: po skasowaniu błędów zostały 00604 i 00716
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujekgizmo napisał:

 Wiem, że gdzieś w temacie bym to znalazł, ale mało czasu ). Im szybciej zakupie i zabiorę się za wymianę tym lepiej. Z góry dzięki i pozdrawiam

IMG_20220322_171625.jpg

Nie no, jak nie masz czasu to my za Ciebie wyszukamy i podamy na tacy. W końcu od tego jest forum. Tu wszyscy czas mają:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło o to by ktoś, kto się zna jak najszybciej podał numery części, żebym zamówił bo się po prostu na tym nie znam. No ale cóż, zawsze znajdzie się ktoś, któremu będzie źle i podobno nie mając czasu jednak odpisze.... Ale tak mnie zmotywowales, że już znalazłem! Bez podziałów. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wałkowane jest to notorycznie, na każdej stronie chyba jest napisane jaki silniczek za co odpowiada. Mało tego, cały ten temat oparty jest na pierwszym poście, w którym wszystko jest dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z nawiewem, cały czas leci mi gorace powietrze, kiedy włączę klime na LO dopiero leci bardzo zimne ale , po ustawieniu już 18*C wszedzie indziej leci mega gorące powietrze, bledy silniczków wykasowałem(107,V113) w dwóch silniczkach wymieniłem potencjometry i zrobiłem adaptacje, a i tak leci ciepłe powietrze, czy może to byc gdzieś silniczek po stronie kierowcy może jednak? Jeszcze kiedy dam nawiew na szybę to z prawej strony leci powietrze o normalnej temp zadanej na klimatroniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...