Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy B5 AFN


vauxhall95

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zapytac o pare rzeczy posiadaczy tego diabelnego sprzetu.

1.Ile wam pali przy dosc oszczednej jezdzie ja robie za 50zł 150km-170km i rezerwa

2.Czy szarpie wam po rozgrzaniu(chodzi o sprzeglo albo nastawnik)nieraz przez 3msc jest ok a nieraz ma trudne chwile ze przez tydzien sobie poszarpie.

3.I ile wam pali przy ostrej jezdzie?Jak mi pokazywalo ze mam 1/4baku zrobilem 130km predkosc okolo 190 to juz rezerwa sie zapalila pod koniec

4.I na jakiej dawce jezdzicie ja sobie na probe ustawilem ponad 7mg i byl oszczedny ale z 50-60ps mial wtedy.

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z tym spalanie to ciezko powiedziec ja leje do pelna robie z 200km i leje znowu do pelna mi spala w granicach 6litrow na pelnym baku na trasie i nie oszczedzaniu na klimie bagaz itp to 1160km robie a co do tego szarpania to ja tez tak mam ale sporadycznie przewaznie jak jestem wydymany :polew:ale potem przestaje :mysli:a reszta pytan to zapewne koledzy ci odpowiedza :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeśli chodzi o spalanie to powiem ze jak ja zatankuje za 50 zeta to robie na pewno około 170 ale to jest jazda naprawdę spokojna ,jeśli chodzi o szarpanie to nic nie zaobserwowałem.A jak przycisnę i dojdzie klima to łyknie trochę około 8 literków PS myślę że nie ma potrzeby sie martwic to jest normalne spalanie :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre za 50 dych to tankowałem renault jak miałem w gazie :evil:

ja również do pełna leje i dolewka co 500 ale nigdy powyżej 7.2 nie miałem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. powiem tak, zawsze tankuje za 100zl i robie ok 320-340km i rezerwa, niestety nie wiem jak jest przy oszczednej jezdzie

2. po rozgrzaniu nie zauwazylem zeby szarpalo, ale jak jezdze na klimie to szarpie np przy ruszaniu spod swiatel

3. Trasa J-bie - Wrocław i z powrotem, oczywiscie przy okazji czeste przedmuchiwanie turbiny, ok 6-7l

4. Nic nie zmienialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w normie bo mialem 1Z i za 100zł robilem 600km wszyscy sie dziwili co najlepsze nie bylo wyjezdzane na rezerwie jak sie zapalala od razu TANKEN wchodzilo wtedy 27~~litrow za 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy na prawdę dziadkowej jeździe 5.5 Litra , przy ciężkiej nodze około 6.5 litra, bo nie ma gdzie się rozpędzić porządnie , szarpanie nigdy mi się nie przytrafiło z klimą czy bez,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapytac o pare rzeczy posiadaczy tego diabelnego sprzetu.

1.Ile wam pali przy dosc oszczednej jezdzie ja robie za 50zł 150km-170km i rezerwa

2.Czy szarpie wam po rozgrzaniu(chodzi o sprzeglo albo nastawnik)nieraz przez 3msc jest ok a nieraz ma trudne chwile ze przez tydzien sobie poszarpie.

3.I ile wam pali przy ostrej jezdzie?Jak mi pokazywalo ze mam 1/4baku zrobilem 130km predkosc okolo 190 to juz rezerwa sie zapalila pod koniec

4.I na jakiej dawce jezdzicie ja sobie na probe ustawilem ponad 7mg i byl oszczedny ale z 50-60ps mial wtedy.

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi

1. Średnio liczę, że około 6L/100km. FIS pokazuje niby 5,6

2. Nie zauważam szarpania.

3. Przy ostrej pali więcej :tongue4: szczerze mówiąc to nie zastanawiałem się nad tym "o ile więcej"

4. Nie wiem, nie mam VAG-a

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ze spalaniem wyszło przy ostrym bucie 6 litrów a jak normalnie to 5,4-5,5 mówię o trasie mieszanej, ale raczej wioski i drogi lokalne prędkość 120 i więcej jak się da... A co do szarpania to nie miałem nigdy, u mnie to tylko trochę drży na jałowym ale to przez poduchy bo sprzęgło robiłem u radzikowskiego poł roku temu. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: mi na trasie na pełnym baku ale tak oszczednie czyli 90-120 to 1320km wyszło ale bez klimy z klima tak 1200km w miescie to róznie od 6.5 do 8 bieze co do szarpania to jak sie rozgrzeje czyli gdzies z 200km zrobie to podczas ruszania tez troche szarpie najgorzej jest przy właczonej klimie to mocno szarpie ale tylko przy ruszaniu.

ja za 50zl w miescie torobie max 150km i rezerwa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędna jazda to 5,5 natomiast dynamiczna 7l. Podczas normalnej eksploatacji wychodzi ponad 6l/100km. Jak się mocno rozgrzeje to czasami szarpie przy ruszaniu lub na wstecznym. Zdarza się to sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek, aż mi ulzyło :song:

Myślałem że mojemu cos sie porobiło i dużo pali ale widze w normie :przebiegly:

Ja za 50zł tez robie 150-200km+rezerwa, zwykle na fisie pokazuje mi do przejechania 270-300km łacznie z rezerwą

Za 100zł pokazuje 450-500km faktycznie robie 350-400km, ale jak pocisne go bardzo jazdą po miescie to pokazuje nawet 290km :gwizdanie:

Rekord jaki udało mi sie zrobic to 500km na połowie baku, ale tylko trasa, drugą połowe spaliłem bardzo szybko w mieście

Ogólnie na całym baku jeżdżąc u siebie po mieście raczej dynamicznie robie 550-650km :confused4: w trasie mysle że bez problemu zrobie 900km :rolleyes:

Wiec jak na 1,9++ Quattro na 17kach 225/45 to dobre wyniki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tylko po samym miescie, bo tras nie robie w ogolę , to za 100zol robie gdzieś 300-350km, ale to zaznaczam ciągle miasto i wiecznie nie nagrzany silnik. na trasie, to więcej jak 5l nie bierze, ale jędze spokojnie 90-100km/h na 5 biegu; jakoś na moich trasach nie ma za bardzo gdzie rozpędzić auta do wiekszych prędkości. szarpanie u mnie nie występuje.

to jak pytamy oafny, to jak wysoko bierze wam sprzęglo? mnie bardziej na końcu, a jak polozę nogę na pedale, ale nie nacisnę, to czuc takie bicie lekkie. sprzęglo sie nie ślizga, auto nie szarpie, nie wibruje, nie slychać metalicznych dźwięków przy gaszeniu, a jak u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na calym baku robilem okolo 700km spalanie mialem duze bo okolo 8 litrow nawet wiecej.Jadac nad morze zrobilem na calym baku 1100 km.Mialem problem z odma bo byla zapchana po wyczyszczeniu spalanie spadlo do 7 litrow przy ostrzejszej jezdzie.A i zmienilem olej na motul moze to tez ma cos wspolnego z zmniejszonym spalaniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście jak zatankuje po sam korek 900 km do zapalenie rezerwy i zawsze 500 na pół zbiornika jak bym nie jeżdził co do szarpania czasami jak ruszam ale tylko przy włączonej klimatyzacji Wszystko zależy od stylu jazdy a ja lubie szybo żeby turbinki nie zamulić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek, aż mi ulzyło :song:

Myślałem że mojemu cos sie porobiło i dużo pali ale widze w normie :przebiegly:

Ja za 50zł tez robie 150-200km+rezerwa, zwykle na fisie pokazuje mi do przejechania 270-300km łacznie z rezerwą

Za 100zł pokazuje 450-500km faktycznie robie 350-400km, ale jak pocisne go bardzo jazdą po miescie to pokazuje nawet 290km :gwizdanie:

Rekord jaki udało mi sie zrobic to 500km na połowie baku, ale tylko trasa, drugą połowe spaliłem bardzo szybko w mieście

Ogólnie na całym baku jeżdżąc u siebie po mieście raczej dynamicznie robie 550-650km :confused4: w trasie mysle że bez problemu zrobie 900km :rolleyes:

Wiec jak na 1,9++ Quattro na 17kach 225/45 to dobre wyniki :wink4:

W stosunku do mojej a4 masz bardzo dobre wyniki, ja 900 km na baku nie mogę przekroczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...