Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podam takie szacunkowe spalanie jakie wyszło mi po odwiezieniu ojca do Katowic..

wlałem na trasie do Kraka i wracająć zatankowałem już bliżej domu do pełna, wcześniej byłem raz w mieście.. i chyba coś sie spsuło..

11l/100! i to na trasie-1.6ADP 300km zrobiłem..

Ale tak-zwężenia na autostradzie a4 no i raczej spieszyło mi się, ciągle ok 180 było, potem hampel w podłoge(zawsze przed zwężką trzeba było tira minąć!) hample przypaliłem i sporo zżarło mi paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy to robicie, że poniżej 10l/100km ADR-kiem schodzicie w mieście. Fakt, że miasto miastu nierówne, tym bardziej , że u nas w Gorzowie wszyscy obecnie cisniemy się w korkach, bo z okazji remontów mamy czynny tylko jeden most. Nie wiem co będzie jak południe Polski ruszy nad morze.

Ostatnie wyniki:

miasto 12,1l/100km

cykl mieszany bez autostrad 10,8l/100km

trasa Gorzów-Katowice w tym: 250km autostardy (180-200km/h), 260km normalnej polskiej byle jakiej drogi (130-140km/h) i trochę po Katowicach - 9,1l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane po powrocie z Niemiec:

- niemiecka autostrada gdzie ograniczenia tam + 30-40 km/h (więcej) gdzie ich brak 180-210 km\h zrobiłem 776 km na zbiorniku ale do zapalania się rezerwy czyli ~8,2 l/100km (oczywiście z AirCondition)

- powrót przez Polskę (jazda na CB) w miejscowościach ~70-80 km\h poza 140-180km\h i do tego wyjazd do Olsztyna (również na CB) prędkości zbliżone 802 km do zapalenia się rezerwy czyli ~7,98l/100km (oczywiście z AC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

Nigdy nie wpadłem na to aby klime wyłączyć, nowe wyniki:

Trasa/Miasto (mix): 13.7 litra, prędkości trasa: około 90-130, miasto: 0-75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Opole - Ustka 5,7 litra, no ale nie bylo gdzie jechac.

Po niemieckich autostradach 160-220km/h i szybciej :evil: 7 z malym haczykiem.

W porownaniu do A3 1.6 benz. ktora oddalem malzonce jest git :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 250km w tym ok. połowa trasy autostrada (150km/h) 20 km w Poznaniu (strasznie wooolno... :)) i reszta normalne drogi (80-130 km/h) ==> 8,3 litra/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy pomiar na trasie.. 580km na pelnym baku ale tylko do rezerwy. Jazda z 4 osobami + zaladowany bagaznik przez 350km nastepnie miejsce bagaznika puste ale nadal 4 osoby i tu juz raczej nie trasa a górskie serpertyny itp..strome podjazdy, zjazdy tak przez niecale 200km....a reszta ponad 50km zrobione w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no calkiem dobry wynik TTom3k na tej górskiej drodze. ja dziś wyruszam po przekątnej ze Szczecina w okolice Przemyśla. prawie 1000km. Wróce za tydzień i podziele się spostrzeżeniami. Czółko :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie srednio 900 kilkanascie km na baku, zalewam pod korek ok 62 ltr i znow wale troszke >900. wychodzi srednio 6,7 - 6,8 litra, z tym ze 3/4 to miasto, reszta powiedzmy "trasa". nie jezdze jak emeryt, ale nie zyluje jej tez do np 3.5-4 tys. obr. wiec mysle ze spalanie w normie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

Ponad tydzień temu kupiłem :a4fan: w Centralnej Polsce i do domu miałem równo 300km.

Przed wyjazdem wlałem na BP Ultimate po korek aż zobaczyłem poziom :drool:

na trasie różnie, i były próby mocy :dance: i W-we w szczycie :gwizdanie: przejechałem

klima non-stop

Na miejscu na BP wlałem 15litrów i zobaczyłem poziom :thumbup:

teraz mam ponad 1000km :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto 90% wynik: 8,24 :mysli: może założyć gaz, czy kupić disla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane po powrocie z Niemiec:

- niemiecka autostrada gdzie ograniczenia tam + 30-40 km/h (więcej) gdzie ich brak 180-210 km\h zrobiłem 776 km na zbiorniku ale do zapalania się rezerwy czyli ~8,2 l/100km (oczywiście z AirCondition)

- powrót przez Polskę (jazda na CB) w miejscowościach ~70-80 km\h poza 140-180km\h i do tego wyjazd do Olsztyna (również na CB) prędkości zbliżone 802 km do zapalenia się rezerwy czyli ~7,98l/100km (oczywiście z AC)

no to u mnie sporo, sporo mniej...

dane obliczone z tankowań:

trasa Gdynia-Rzeszów (+ okolice Rzeszowa: zwiedzanie) : 3 osoby, bagaż (3 walizki), pełen bak; zrobione niecałe 1000km

trasa Rzeszów - Słowacja ( 2 osoby + bagaż); zrobione prawie równo 1000km

trasa powrót (jeszcze nie obliczone, bo wyjeżdzam bak :dance: )

spalanie 5.9 l/100

styl jazdy : tam gdzie mogłem to pocisnąłem, z reguły pod koniec trasy już wolniej jechałem (zmęczenie).

Ale nie była to trasa emeryta :gwizdanie:

Spalanie obniżone z moich obserwacji w Słowacji (świetne drogi, puste; jazda szybka ale jak na tempomacie)

W Polsce to tak wychodziło 6.5 l/100

Klimatyzacja non-stop włączona (18-20 stopni), koła 17 cali (225)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...