Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to bardzo malo Ci pali, az dziwne bo moj diesel na 18" pali mi spokojnie jakas 7 moze nawet wiecej po miescie, moze roznica tkwi w pojeciu "miasto" po trasie to zalezy ile osob, bagazu jaki dystans, predkosc itp ale 6 trudno mi przekroczyc

zgadzam sie z Toba Hosse88 bo pojecie "trasa" kiedy jedziesz 70-80km/h i nie zatrzymujesz sie a trasa kiedy lecisz autostrada 160-200km/h i w dodatku zwalniasz i przyspieszasz to baaardzo rozne pojecia tak samo "miasto" kiedy stoisz w korku i ciagle swiatla hamowanie i ruszanie przyspieszanie a miasto kiedy po prostu wolniej te 40-50km/h przebijasz sie przez centrum.. kazdy w innych warunkach sprawdza, dlatego dla mnie wazne sa te skrajne wartosci a wszystko pomiedzy zalezy juz po prostu od dnia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołobrzeg - Częstochowa droga przez PL bo syn paszportu nie wziął tak to by sie przez Niemcy pruło :gwizdanie:

5 osób w aucie i bagażnik zapchany po dach.

Przez 96km na A2 był tempomat ustawiony na 160km. A tak to przeważnie 110-130km.

Spalanie 9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio o dziwo udało mi się po raz pierwszy przejechac na zbiorniku ponad 1000km hehe Wszystko trasa, Wrocław-Kołobrzeg, troche na miejscu, powrot i w zbiorniku mi zostalo! Rezerwa zapalila sie dopiero na 1050 km wsio z wlaczona klima i niezla srednia :evil: Nie wiem czemu, stacja orlenowska ta co zwykle, a nigdy jeszcze nie udalo mi sie zejsc ponizej 6 ze spalaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trasa mieszana 1000km a poszło tylko 3/4 baku.

Całkiem niezły wynik.

Ten to ma spalanie :kox:

Z 1300 by siadło, nie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko , to sobie wyobraź co by się działo, gdyby 100% byłoby trasa :wink4:

4l na 100km :decayed: :decayed:

i pewnie klima 100% :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trasa mieszana 1000km a poszło tylko 3/4 baku.

Całkiem niezły wynik.

Ten to ma spalanie :kox:

Z 1300 by siadło, nie :naughty:

Nauczyłem się jeździć oszczędniej. Jak wymieniłem wtryski i pompę to mi samochód odżył i nie mogłem się nacieszyć i spalanie w trasie nie spadało poniżej 8 litrów a jazda mieszana to było 10 :evil:

A, że sporo jeżdżę to taki diesel mi się nie opłacał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko , to sobie wyobraź co by się działo, gdyby 100% byłoby trasa :wink4:

4l na 100km :decayed: :decayed:

i pewnie klima 100% :naughty: :naughty:

I 140km/h w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko , to sobie wyobraź co by się działo, gdyby 100% byłoby trasa :wink4:

4l na 100km :decayed: :decayed:

i pewnie klima 100% :naughty: :naughty:

jarko , to sobie wyobraź co by się działo, gdyby 100% byłoby trasa :wink4:

4l na 100km :decayed: :decayed:

i pewnie klima 100% :naughty: :naughty:

I 140km/h w trasie.

To jeszcze nic mój sąsiad ma golfa 4 TDI i w trasie 160 nie schodzi i spalanie delikatnie ponad 4 litry ma max do 4,5 w zimie :polew: :polew: A jak z bramy wyjeżdza to sie z 5 razy ogląda żeby aby ktoś nie jechał :gwizdanie: kto by pomyślał ze w zabudowanym taka piz*a a na trasie istny szatan a do tego taki oszczędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trasie jadąc nad morze i powrót spalanko wyszło tam w cztery osoby + bagaże bez klimy 4.9 tak do 110km/h a na powrocie było 5.1 tu chodziła już klimka :wink4: Tragedii widzę nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja trasa Polska - Chorwacja - Polska, ok. 8,5L/100km dokladnie tyle samo co do 0,1 pokazywal FIS.

Przy 160-180km/h (tempomat 160czyli lekko ponad 150 wg GPS :P + jazda ja Hungarem i Czechem :P) trasa w Chorwacji po lekkich gorkach autostradowych 10,5L/100km..

tankowalem 4razy za kazdym razem do pelna i FIS za kazdym razem podawal dokladnie takie spalanie jak w baku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wynik: trasa, miasto pół na pół mniej więcej. Bez oszczędzania, w trasie 120-140km/h, czasem wiecej - wynik to 5,1l/100km :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytajac postry mozna szybko stwierdzic iz kazde auto ma spalanie proporcjonalne do cięzaru wlasnej stopy

I nie jest regułą to iz duzy silnik duzo pali i odwrotnie iz diesle sa oszczędne.

Teraz jezdze autkiem w dieslu a do tego moj charakter jazdy jest raczej bardzo spokojny. Delektuje się momentem obrotowym i tym jak diesel ladnie ciagnie z dolu do tego jezdze bardzo umiarkowanie i dlatego osiagam spalanie na poziomie 5.5 L/100km

Dodam iz jadac nad morze z max zaladowanym autem i b ciezką nogą osiagnąłem wynik 5.3L hmm to po prostu cieszy.

Jesli ktos chce zobaczyc jak plasowalo sie moje spalanie w moim 101KM silniku zapraszam na ponizszy link :)

http://www.spritmonitor.de/en/detail/408223.html

Nic dodać, nic ująć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...