Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mi moja A4 spali 5l-5,5l ON z BLISKIEJ :> oczywiscie delikatne przyspieszanie i jazda do max 130-140km/h 70% trasa 30%miasto

ale jak mam humorek to na tej samej trasie spali 8l ale to juz niema nic wspolnego z oszczedzaniem i rozsadkiem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP Ultimate, 130km/h (caly czas tempomat) - 7.9l

EkoDiesel Orlen, 130km/h (caly czas tempomat) - 7.2l

Czyli EkoDiesel jest lepszym paliwem od BP Ultimate? A może na Ultimate jechałeś pod wiatr skoro trasa ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie robie ta sama trase i wynik od 3 dni jest taki sam... BP Ultimate podobno sie mocno popsul w ciagu ostatnich paru miesiecy. Poza tym (vide Rogal) to paliwo nie jest zbyt dobre dla samego silnika... wyzsza temperatura spalania, pali uszczelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 200km w mieśnie i 250 w trasie, nie wyjeżone do konca i weszło 47l chyba tak że spalanie wyszło 8.7l/100km; tragedii nie ma, szału też nie, trasy krótkie raczej i ciągle gaz/hamulec i zimno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja A4 z silnikiem 2,6 V6 automat ma bardzo umiarkowany apetyt:

miasto (Wawa i korki) - 10l/100km - przy rozważnym używaniu pedału gazu

trasa - 8,5l/100km - dość spokojana jazda do 130k/h

rodzaj benzyny jest też chyba istotny w spalaniu - ja jeżdze na V-pover 95.

Oczywiście jak popuszacze wodze fantazji to apetyt na spalanie też rośnie :-)

pozdrawiam,

Duczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim autkiem zrobiłem dopiero trzy baki i zawsze wychodzi mi śr. sp. 7,2l. Nie mam żadnych umiarkowanych tras, różnie bywa, a czasami też przyczepka za mną jedzie ( pełna ) i spalanie jest takie samo.

Tankuję tylko Orlen zwykły diesel, innego jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim autkiem zrobiłem dopiero trzy baki i zawsze wychodzi mi śr. sp. 7,2l. Nie mam żadnych umiarkowanych tras, różnie bywa, a czasami też przyczepka za mną jedzie ( pełna ) i spalanie jest takie samo.

Tankuję tylko Orlen zwykły diesel, innego jeszcze nie sprawdzałem.

wynik w normie chociaz w mojej opini troche duzo jak na AFN. bez katowania pedału gazu powinno byc w okolicach 6 litrow a nie 7. moze to wynika z twojej techniki jazdy.

ja od kiedy jezdze codziennie do pracy ponad 40km w jedną stronę z czego wiekszosc na trojmiejskiej obwodnicy mam bardzo ladny wynik ok 1100 km na zbiornik pod czubek czyli prawie 62 litry. co daje spalanie ok 5.5

jest to wynik spokojnej jazdy i uzywania tempomatu. ( kolo : stalowka 195/65 )

( przy robieniu ponad 3 tys km miesiecznie czlowiek zaczyna dokladnie liczyc ile spala mu jego audi ;p )

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację Lukbro, troszki dużo i ciekaw jestem jakby to w trasie wyglądało. Ja głównie po mieście pomykam, a trasy jak coś to krótkie. Jeżdżę raczej spokojnie :mysli: ze świateł pierwszy nie ruszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój wózek ostatnio pali około 5,5 (ostatni pomiar, 70% poza miastem) -6,2 l/100km. Jazda spokojna.

Tankuje ostatnio tylko na Carrefuorze (widziałem że tam są dostawy z Orlenu)-> co ciekawe tankowałem na Neste i Orlenie i spalanie było to samo niezależnie od tego czy to by zwykły diesel czy Verva.

W lecie potestuję BIO-Diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzis na trasie (50km, tempomat na 130km/h) spalil 6.9 :naughty: A po zdjezdzie do miasta (15km) wzroslo do 7.4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi:

moj motorek jest bardzo oszczedny w sumie srednie spalanie wynosi pomiedzy 5,5-6 litra na 100km przy jezdzie normalnej do 140 km Czesto jezdze po autostradach Czechy Niemcy Austaria Wlochy ale i normalnych podrzednych drogach Czestochowa-Kielce najmniej spalila mi 5 litrow najwiecej 7 . Maksymalna predkosc jaka jechalem 210 km/h.

Ile wchodzi wam litrow ropki do baku? u mnie 66 litrów Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy to prawda, że na tempomacie troszke więcej pali.

Takie opinie od "busiarzy" którzy trasy robią słyszałem?? :mysli:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio robilem test na 10km bo akurat wracalem od dziewczyny i chcialem zobaczyc jakie bedzie spalanie na PSJ + luz... wynik:srednie spalanie na 10km wynioslo 2.8l :mysli::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek98igo, ale 10km to nie jest zaden miarodajny wynik...

Co do tempomatu - mi pali raczej mniej gdy komputer trzyma stala predkosc, a nie moja noga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek98igo, ale 10km to nie jest zaden miarodajny wynik...

Co do tempomatu - mi pali raczej mniej gdy komputer trzyma stala predkosc, a nie moja noga...

hehe no epoki lodowcowej to nieodkryles,wiem o tym...ale to tylko takie spostrzezenie (test)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...